Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek vezet bármilyen...

Szerintetek vezet bármilyen pozitív eredményre a pofon, meg más testi fenyítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


27/F vagyok. Nincs gyerekem, meg én nem kaptam testi fenyítést gyerekként, és a leghatározottabban ellene vagyok.


Tapasztalom a saját korosztályomban is, hogy "a pofon senkinek sem ártott még meg", bezzeg az én időmben szabad volt nevelni a gyereket", és társaik.


Nektek mi a véleményetek?


2022. nov. 9. 19:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja bocs, a válasz lemaradt. Szóval annyi haszna van, hogy mikor a gyerekben már van önkontroll, hogy visszafogják magát, de próbálgatja a határait és direkt feszíti a dolgokat, verekszik, káromkodva szid, rongál, akkor lehet "fitogtatni" az erőfölényt, hogy felfogja, hogy tartson tőled, ezzel is mérsékelve magát. Nem árt, ha képbe kerülnek azzal, hogy rosszabbul is járhatna, és te csak szeretetből nem teszed ezt. Persze nem ez a legjobb módszer, hogy beleülteted a félszt, de ovis korban sok józanész még nem lesz, a szabályokat meg a saját és mások épségbe miatt akkor is be kell tartani.. Ha már megcsapnád, akkor ne csapd, inkább emeld fel, vagy nyomd le, vagy tartsd olyan pózban, mint a kutyáknál, a megadó póz, hogy érezze, hogy nem tud szabadulni, mert erősebb vagy, és "húzza meg magát", ha jót akar.
2022. nov. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
24%

Ja, mennyi álszent ember van itt, de amúgy teljesen biztos voltam benne, hogy ez lesz.

Persze, soha nem kapott még pofont a gyereked. És én vagyok a neandervölgyi, mert én ezt nem hiszem el. Én nem tudom, ti hol laktok, a mennyben? Én a neandervölgyben, oké. De az ismerettségi körömben akárki élő emberrel beszéltem, mind azt mondja, hogy bizony fordult már elő, hogy elcsattant egy pofon. És diplomás emberek közt mozgok, szóval nem gondolnám, hogy tanulatlan barmok vagyunk.

Ajánlom figyelmetekbe Popper Péter előadásait a gyereknevelésről, ő is beszél erről. Aki egy pszichológus egyébként, de biztosan ő is egy tanulatlan állat.

És az is biztos, hogyha a gyereked egy kis angyal, akkor az azért van, mert jó természetet örökölt, és nem azért, mert te meg tudtad vele beszélni, hogy hogy illik viselkedni. Imádom az ilyen minta mamikat. Nyilván mi a neandervölgyben soha nem beszélünk a gyerekünkkel.

2022. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
57%
12. Igen, mi azért nem verjük a gyereket, mert angyal. Véletlenül sem a sokkal nehezebb utat választjuk. Egyszerűbb lekeverni egyet. Ez jön ösztönből. Nem verni a gyereket ezerszer nehezebb, csak mi ezt választottuk, hogy ne sérüljön a gyerekünk lelke. Gondolom, te ilyen magad féle emberekkel találkozol, jó hogy nekik is ez az első zsigeri reakció. Ebből nem kellene következtetést levonnod. A diploma pedig nem azt jelenti, hogy az ember tud gyereket nevelni. Képzeld, az én gyerekem is baromi nehéz van olyan nap, hogy legalább 5x tudnám taknyán tenyerelni, de nem teszem. Vissza tudom fogni magam. És ha te nem tudod és tényleg ősemberként viselkedsz, akkor nem másokban van a hiba, hogy tuti hazudnak. Még változtathatsz, igaz ehhez ennél kicsit jobban oda kell tenni hozzá magad. Kérdés, ér-e neked ennyit a saját gyereked?
2022. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
36%
Jaj, ugyan már, hagyd már abba az önfényezést. Senki nem állította, hogy nálunk gyermeknevelési elv a verés. Ha tudnál olvasni, akkor ezt is levontad volna, csak jössz ide vagdalkozni. Én egyszerűen azt állítottam, hogy aki azt mondja, hogy soha nem adott még pofont a gyereknek, az hazudik. És ezt most is tartom. Miért hazudsz?
2022. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%
14. Ringasd magad ebbe, hogy hazudunk. Ettől majd biztos kevésbé leszel rossz szülő. ;)
2022. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
64%
Miért elképzelhetetlen számodra, hogy létezik olyan ember, aki soha nem ütötte meg a gyerekét?
2022. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
50%
16. Mert ezzel mentegeti magát, egyértelmű.
2022. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

14, nem hiszem el, miért az ütésen kell lovagolnod. Nemrég volt a hír, hogy a pasi felemelte kezét lábát összefogva a hisztiző hétévest és földhöz vágta, mert neki az jött idegből. Az enyém is agresszív reakció a lenyomással, azért, mert én leszorítom erővel a gyereket a földre a kezénél fogva, még nem vagyok "jobb" a pofozkodóknál, egyszerűen belőlem így jön az agresszió, nem ütéssel, csak hogy lásd, van ilyen. Más meg felemeli és földhözb.ssza a gyereket, van, aki lábára/kezére csap, nem pofozza, más meg megrázza. Semmi hihetetlen nincs abban, hogy az agresszió nem pofon formájában tör utat, hanem máshogy, az én szorításom, lenyomásom is ugyanolyan durva dolog. A többi semmivel sem jobb a pofonnál(már mondjuk annyiban igen, hogy legalább nem a fejét ütjük, de a rázás még rosszabb is talán, ugye abba meg is halhat).


Szerintem az hazudik, akinek semmilyen agresszív megmozdulása sincs, minimum szorítás szokott lenni az embereknél, ha már nagyon kiborulnak, vagy kézrácsapás, de az teljesen hihető, hogy nem pofoznak, mert az agresszió nem mindenkinél így jön elő. Ahogy nem mindenki jobbegyenessel verekszik, van, aki elsőre rúg:)

2022. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%
Igen, mindenki hazudik. Csak az igazi tisztaszívű gyerekverők, leszorítok, csapkodók, lelki bántalmazók az igazi tisztaszívű, egyenes emberek. Nagyon fog fájni ha a gyereketek elmondja felnőtt korában, hogy gáz volt veletek felnőni. De mindegy, mi úgyis hazug emberek vagyunk, mit tudhatunk mi?
2022. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
57%

Képzeld, nincs semmilyen olyan reakcióm, amivel testi fenyítést alkalmaznék. Se pofon, se kézrecsapás, se leszorítás, se kéz-lábnál felemelés, se ágyra lökés. A saját szegénységi bizonyítványomnak érezném, ha bármelyiket tenném.

Az, hogy neked problémát okoz az indulataid kezeléssel a gyerekkel szemben, azzal inkább neked kéne dolgoznod, mert vannak módszerek, eszközök, amik segíthetnek.

2022. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!