Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van jellentősége annak miszeri...

Van jellentősége annak miszerint, aki bölcsőben nevelkedik és természetes úton születik az hatással van a gyermek személyiségére és fejlődésére ? Annak idején mikor megszületett a gyermek, azonnal oda adták az anyának ki a mellkasára fektette.

Figyelt kérdés
Gyermeket és az azonnal magába szívta az anya illatát és első hang az anya szívhangja volt . És ez mind hatással van a gyermek fejlődésére ?
2022. nov. 10. 07:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Istenre hivatkozol lépten-nyomon, de a stílusod nagyon nem a krisztusi felebaráti szeretetet és megértést tükrözi, hanem bicskanyitogató és botrányos. A gyereked érzelmi fejlődésére a stílusod sokkal nagyobb hatással lesz, minthogy szülés után 5 perccel mi történt vele...

2022. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lettem pszichopata, semmilyen viselkedési vagy tanulási problémám nem volt gyerekként, sőt én jó tanulónak számítottam, mindig is jó volt a kapcsolatom anyukámmal, szeretjük egymást."


Kár, hogy az emberek csak eddig látnak. Senki nem mondja, hogy ettől lesz pszichopata valaki vagy attól, és még nem is hat ki a szüleiddel való kapcsolatodra, meg a tanulmányi eredményedre.

Leegyszerűsítve olyan mint egy első benyomás egy új országról, ahova akaratodon kívül kerülsz, de onnantól ott kell élj. Persze nem lehet ezt egy-egyben hasonlítani, mivel mi már azt felnőtt fejjel, tanult viselkedési mintákkal stb éljük meg. De valamennyire el lehet képzelni.

Ha odaérkezel és mindenki kedvesen és barátságosan, venségszeretően fogad, az megalapozza a biztonságérzetedet. Viszont, ha hozzád se szólnak, és nem foglalkoznak veled, az már egy merőben más és valószínű negatívabb érzéseket kelt benned. Attól még kialakulhat hogy a következő 20 éved ott szipi-szuper álomszerű. De az első benyomás érzéshalmaza mindig benned marad. És egyébként van akinek igenis sok mindent befolyásol az életében a megérkezése. De egyáltalán nem olyan dolgokat, amiket itt felsorolt bárki is.

2022. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
86%

Biztos lehet hatása, de szerintem is túl van tolva.

Én koraszülött sűrgősségi császáros voltam, anyám napokig altatva volt utána és egy hónapig nem vihetett el a kórházból, szoptatni soha nem szoptathatott gyógyszerek miatt, aztán 2 évesen még bölcsibe is adott. Teljesen normális vagyok, tudok kötődni, jó a kapcsolatom a szüleimmel, nagyon szeretjük egymást a férjemmel, van több közeli barátom, és szerintem az átlagnál sokkal jobban tudom azonosítani és kezelni a saját érzelmeimet is.

Amúgy az, hogy a bölcsi káros lenne már csak azért is furcsa, mert kb egyik más európai országban sincs 2-3 év amíg a nő otthon lehet a gyerekkel. A legtöbb helyen pár hónap után megy vissza dolgozni az anya. És mégis mi vezetünk minden lelki defektben, alkoholizmus, dohányzás, depresszió, öngyilkosság, hasonló finomságok. Úgyhogy valahol mégis vérzik ez az elmélet a bölcsi káros hatásairól.

2022. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!