Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mániája sok anyukának...

Miért mániája sok anyukának túlöltöztetni a gyereket?

Figyelt kérdés
Ma is 12 fok van és ilyeneket látok hogy téli kabát, vastag sapka, bakancs, kesztyű a gyereken. Nyáron is sokszor láttam pulcsiban gyereket a játszótéren. Anyuka persze mini nadrág meg top. Miért jó ez? Nem gondolnak bele hogy ha nekik nem kell ennyi akkor a gyereknek sem?
2022. nov. 16. 12:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Mert azt hiszik, hogy így nem lesznek majd betegek.
2022. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy 12 fok van, de nálunk nyirkos nagyon az idő, tejköd van, az orrodig nem látsz. Ilyen időben a hőérzet egészen más, mintha augusztusi estén lenne 12 fok. Nyilván a kesztyű túlzás, de a téli kabár bizony reggel nálunk simán kell, pedig én fázós sem vagyok.
2022. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy a gyerek fázósabb, vagy az is lehet, hogy ezt látták mintának. Én vékonyabban öltöztetem a másfél évesemet, sőt még az is előfordul, hogy nincs rajta sapka, mikor leszállunk a buszról, csak utána adom rá vissza. Na, engem folyamatosan izélnek az öregasszonyok, hogy megfázik.
2022. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Rám is furán néztek ma, mert overál volt a gyereken... De nem bélelt, vékony softshell, pamut sapkával. Alatta egy body volt harisnyával. Mondjuk találkoztunk mi is bundazsákos, vastag overálos babával.

Pécs, 11 fok, időnként esik az eső.

2022. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem lehet Magyarországon kiírtani azt a tévhitet, hogy a vírus okozza a megfázást, nem a hideg.
2022. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%

A balkanon azt hiszik ettol nem lesz beteg a gyerek. Ostobak, tudatlanok, nem hajlandoak fejlodni.

Ny. Europaban elunk, jovak hidegebb van mint Mo.-n. A gyerekeket epp neztem ma, a lanyok szoknyaban, zoknival az iskolaban, sok fiu rovid nadragban. 5 fok volt reggel.

8 eves a lanyom , utoljara a szuletesekor latott orvost. Itt nem "divat" a hianyzas sem az ovodabol,sem az iskolabol. Egyszeruen nem betegek. Cserebe telen is nyitott ablaknal alszunk.


Ja igen, es ahogy az 5 os irja, a magyarok tipikus agymenese, hogy a hidegtol lesz beteg a gyerek 🤦🏻‍♀️

Meg a sapkatol nem lesz fulgyulladasa 😆😆😆

Soha nem volt meg a gyerekemen sapka, ha havazott , felrakta a kapucnit. Es je, megvan a fule !

2022. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Az enyémen nincs sapka, mert nem szereti, arra az 5 percre amíg a bölcsibe érünk, nem erőltetem, de mások meg biztosan emiatt néznek rám furán. Úgyis lesz mindig aki megszól, szerintem mindenki csinálja úgy ezt a dolgot, ahogy helyesnek érzi.
2022. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk szerintem meg az a legkevesebb, hány fok van.

Nem egyformán bírjuk a hideget, meleget. Ha a gyerekem 10 fokban jól érzi magát, megy sapka nélkül, ha a másik 16 fokban fázik, kap sapkát.

2022. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
43%
Én múlt héten voltam úgy, hogy 10 fok van, elég a vékony kabát. Aha... De olyan hideg szél fújt, hogy inkább előkerült az overál. Azért a szeptemberi és a novemberi 10 fok nem ugyanaz. Nyirkos, hűvös, esős idő van, jobban fázik a gyerek. A nap sem süt, pedig az növeli a hőérzetet. Arról nem is beszélve, hogy reggel és kora délután hűsebb van, mint napközben, sokszor nehéz eltalálni, mit adjak a gyerekre.
2022. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
Gyereke válogatja. A 12 évesem még pulcsiban jár, mert ő a 20 fokban is leizzad, a kisebbek meg télikabátban, mert ők meg képesek 28 fokban vacogni... Mikor mi már megpusztulunk a nyári kánikulában, a két kicsi akkor kezdi magát jól érezni. Szerintem egyénenként változó, hogy ki mit szeret. Én ennek megfelelően öltöztetem őket.
2022. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!