Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért annyira...

Magyarországon miért annyira elterjedt, hogy túlöltöztetik a babákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

Májusi születésű a lányom és most a hőségről eszembe jutott az első júniusa. 2-3 hetes volt, amikor kivittük egy parkba sétálni délután. Ha ennyire nem is volt meleg, de 30 fok biztosan. Egy nagyon vékony anyagú body volt rajta, meg teljes árnyékolás a kupolával. Rólunk szakadt a víz rövidnadrágban és pólóban, ő is izzadt.

Rengeteg 1-2-3 hónapos babát láttam úgy beöltöztetve, mintha 10-15 fok lenne. Body, pulóver, vastag nadrág. A szülőkön ugyanúgy nyári ruha és láthatóan izzadtak, mint mindenki.


Aztán később bölcsőde, ovi, mindenhol stabilan 26-28 fok legalább, télen is. Ablakot alig nyitottak. Kifejezetten kértük, hogy ne öltöztessék több rétegbe (télen, fűtés), mint amennyiben beadjuk. 10-ből 8 alkalommal pulóverben, csatakosra izzadt hajjal hoztuk el, még a háta is ragadt az izzadságtól és úgy vedelte a vizet, mint aki egész nap nem ivott.


De a felnőtt populációban is azt látom, hogy sokan fázósak. Egy irodaházban dolgozom, elég rossz állagú az épület. Így "kellemes" kánikula van bent is, a légkondi inkább zörög, mint hűt. Mégis sokan kikapcsoltatják (irodánként megy a vita rajta a bent levő 2-3-4 ember között). Sőt, a dohányzó rész egy erkély, ahol eléggé megreked a levegő.

Míg néhányan fulladoznak kint a melegtől, vagy a mosdóba járnak levizezni magukat, mások hosszú nadrágban, zárt cipőben, nyárhoz képest vastag anyagú felsőben vannak ÉS örömmel mondják, hogy milyen kellemes az idő. Én csak nézem mellettük a hőmérőt, ami 36-37 fokot mutat.


Vajon ezeket a felnőtteket is gyerekkorban szoktatták a meleghez, vagy min múlhat?


2017. jún. 22. 20:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%
Ismerősökből kiindulva, akik meleg hónapokban születtek azok nehezen tolerálják a hideget, ellenben a meleget jól tűrik, akik meg hidegebb időjárás idején jöttek a világra azoknak a 10 fok körüli hőmérséklet a "jó idő van".
2017. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%
Bár ez lenne a legnagyobb baj a magyar anyákkal. Túlzabáltatják a gyereket, féltik az állatoktól és nem motiválják tanulásra. Sőt, még sokan direkt vissza is fogják a gyereket. Amin ledöbbentem : 4 évesen pelenka, babakocsi, cumi és 8 évesen 1. osztály. Tisztelet a kivételnek. Szóval a túlöltöztetés márcsak hab a tortán. Nem hiába van annyi kövér, beteg és buta magyar gyerek manapság. A felmérések nem hazudnak. Az EU egyik legbetegebb népe és a gyerekek is keveset tudnak, főleg szövegértésből. Szerintem ez nagy szégyen.
2017. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

#1

Ez egy jó nagy hülyeség. Nyári születési húgom a telet szereti jobban és nem ő az egyetlen.

2017. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ebben mennyi igazság lehet. Én áprilisi vagyok, a lányom pont egy hónappal később ünnepli a születésnapját. Mindketten nagyon rosszul viseljük a meleget - ahogy mondtad, a 10 fok a kellemes idő.

A férjem születésnapja az enyém előtt van 3 nappal, ő állandóan fázik.


Anyukám szeptemberi, ő is utálja és rosszul viseli a meleget. Apukám decemberi, ő 30 fokban még garbóban van és a mai napig pulóverrel kerget engem és az unokáját is - miközben mi inkább vetkőznénk, mint öltöznénk.


Viszont gyerekkoromban anyámé volt az utolsó szó az öltöztetésemben. Apám szerint folyamatosan alulöltözött voltam. Hogy emiatt-e, de én tipikusan az vagyok, aki izzadtan beáll a légkondi huzatában és ott szárítja magát. Náthás se nagyon szoktam lenni. Télen meg -5 fokig sarkig kitárt ablaknál alszom, meztelenül.

Tudom, ez már másik véglet, de tényleg nagyon jól tűröm a hideget. Most is 18 fokra állított légkondi alatt alszom, ami pont rám fújja a hideg levegőt.

Egyszer elromlott, két napig 23 fok volt éjjel. Kínomban fagyasztott ásványvizes palackot csavartam konyharuhába és azt ölelgettem éjjel, hogy hűtsön.

2017. jún. 22. 20:38
 5/25 anonim ***** válasza:
52%

Konkrétan a kérdésre nem tudom a választ, csak én is hasonlót tapasztalok.

Kisfiam most áprilisban született, amikor azért hűvösebb napok voltak, így fűtöttünk egy minimáisat, hogy a hőmérséklet stabilan 23 fok legyen, alváshoz kb 21, és édesanyám teljesen kiakadt, hogy "újszülöttet ilyen jégverembe, megfagy, megfázik, stb"... Aztán egyik alkalommal, amikor elszaladtam a patikába, arra mentem haza, hogy felfűtött 30 fokra, mert "újszülöttnek ennyi kell és higyjem el, hogy fázik". Na ekkor pipa lettem, pedig amúgy jó nagyon a kapcsolatunk és megköszöntem, hogy semmibe veszi a mi elveinket és megágyaz a bölcsőhalálnak... Azóta nem volt nálunk 30 fok :)

Valahogy az idősebb korosztály véli úgy szerintem, hogy kell a durván meleg egy babának, pedig a baba azt fogja szeretni, amihez szoktatják (nyilván normális kereteken belül)

2017. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#5

Igen, erről eszembe juttattad a gimnáziumi kollégiumi szobatársamat. Náluk padlófűtés volt és stabil 30 fok.

Nálunk szerintem max 21 fok volt télen is (nem anyagi okokból, így volt kellemes).

4 évig ment a harc közöttünk éjjel. Télen ő becsukta az ablakot és feltekerte a fűtést. Én fulladtam a melegtől, ablak kinyit, fűtés elzár. Felébredt, hogy fázik, kezdtük előről. Szerintem egyikünk se volt túl kipihent abban a négy évben :)

2017. jún. 22. 20:43
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

Tuti szoktatás kérdése. Anyám 30 fokban is meg akar fagyni, télen 28-29 fokosra fűti fel a lakást, és még be is takarózik. Gyerekkoromból nagyon sokszor emlékszem arra, hogy brutál melegünk volt, és mindig könyörögtünk, hogy hadd vegyünk le egy réteget.


Hát, sikeresen csinált belőlem egy fázós felnőttet. Annyira nem vagyok durva, mint ő, de télen nálunk is 25 fok van, azalatt fázom (ő nálunk állandóan mondogatja, hogy hideg van). Júliusban lesz 2 éves a lányom, mióta megszületett, folyamatosan veszekszik velem, hogy adjak még rá valamit, ez kevés, megfázik. Pedig én is hajlamos vagyok egy réteggel többet adni rá a kelleténél, ő meg még arra is adna. A gyerek amúgy apja fajta, izzad, mint a ló folyton. Én igyekszem figyelni, hogy attól még, hogy én fázom, neki lehet melege, de anyám állandóan beöltöztetné, ha meglátja.

2017. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez veleszületett, alkati dolog. A normál testhőnk sem egyforma. Lányom sohase tűrte nemhogy a túlöltöztetést, de még annyi ruhát se, amennyit a felnőttek hordtak. Csecsemőkorában sem. Pedig sose volt kövér. Állandóan melege van.
2017. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%
Én augusztus elején születtem, nem bírom a meleget. A családban senki, pedig vegyesen születtünk. Szerintem is szoktatás kérdése, unokatesómék szerint a hideg egyenlő a betegséggel, ők mostanában is hosszúnadrágban vannak és pólóban, gyerekeiket is így nevelik, én meg fehérneműben is izzadok itthon, naponta többször zuhanyzom, a gyerek pelenkában mászkál és izzadt a nyaka, pedig 23 fok van a lakásban.
2017. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%

Azt kihagytad, hogy mikrozzak a joghurtot!


Kulfoldon elek tobb mint tiz eve, es mikor hazamegyek, en is elkepedek, hogy 30 fokban hogy be vannak oltoztetve a gyerekek. Fulvedos sapka ( WTF ??? ), pulcsi, nadrag... MINDEGYIKEN.

Es minden ismerosom gyereke allandoan beteg.


Erdekes, a 3 eves lanyom SOHA nem volt meg beteg, telen sem hord sapkat, es hutobol eszik mindent.

Szerencse, hogy semmi nem kot minket mar arra a balkanra.

2017. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!