Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján döntenél a második...

Mi alapján döntenél a második babáról?

Figyelt kérdés

Nyilván inkább tapasztalatokra lennék kiváncsi.


Van egy egy éves gyerkőcünk. Születésétől kezdve nagyon jó baba. Jók az éjszakák is, ha nehezebb időszaka van annak mindig megvan az oka miért.


Mikor még vele voltam terhes már akkor is fontolgattuk a 2. babát. A szülésem sajnos nem úgy sikerült mint szerettük volna. Lepény leválás életmentő császárral, kora baba lett (33. Het). Emiatt szinte mar akkor kimondtuk nem lesz több baba. Eleve nagyon keves időnk van mellette, borzasztóan aktív es nagyon igényli a figyelmet. Egymásra a férjemmel is elég keves idő jut. En megmondom őszintén bar nem kell sokszor, de nagyon nehezen bírom az ejszakazast. Néha türelmetlenebb is vagyok.

De megis mindig ott motoszkál a fejünkben h biztos ez e a jó döntés.


Anyagi körülmények adottak, de

Ha egyedül marad akkor mehetne magán suliba később, kettő babánál mar lehet nem tudnánk megoldani. Illetve meg egy baba esetén ki kellene építenünk meg egy szobát.


Most lenne lehetőségem nagyon jó poziba vissza menni dolgozni (vezetői) de ha vállalunk meg egy babát ez a lehetőség mar biztos nem tér vissza. Attól is felek h nagyon oszlik a figyelem es a fiam ezt nem viselné jól.


Viszont ha meglátok egy kisbabát mindig akkorát dobban a szivem es szomorú vagyok h nekünk mar nem lesz több…


Nem tudom mi alapján lehetne ezt mar végleg eldönteni… akik hezitáltak Ti hogy hoztatok meg ezt a döntést?


2022. nov. 23. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, mi alapjan, de a miatt biztos nem, hogy "kell egy testver ". az enyem pl. 10 eve nem szol hozzam.


Nekem az alapjan, hogy nagyon szerettem volna megegyszer egy babat, babazni, anyagiak meg voltak, jo munkahely stb.

2022. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk ennyire nem volt traumatikus a szülés…



Fel sem merült, hogy nem lesz 2.


Itt a 3. Volt nagyon sokàig fontolás tárgya.

Mérlegeltük hogy mire van nagyobb esély..

Azt bánjuk meg, hogy nem lett

Vagy azt bánjuk meg hogy lett


Egyértelmű lett, hogy a kezdeti nehézség miatt nem mondunk le, mert azt jobban bánnánk.

2022. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én gondolataimat írtad volna le, csak a mi babánk 6 hónapos. Időre született, de borzasztó szülés élményem volt, talán még most sem dolgoztam fel teljesen. Iszonyat jó alvó, vigyorgós, nagyon jófej baba. Ha éjszakázunk, másnap konkrétan haldoklom. Az anyagi háttér adott. Az eszem azt mondja többet véletlenül se, mégegyszer nem lesz ekkora szerencsénk és nem tudom "jut-e elég" szeretet és türelem mindkettőnek, ha osztani kell a figyelmet. A lelkem viszont mindig is két gyerekre vágyott, így nem tudom kimondani nyugodt szívvel, hogy ne legyen több. 33 éves vagyok, olyan túl sokat agyalni sem lehet már rajta, nem akarok 40 évesen szülni.

Szóval passz...

Én jó pozíciókból jöttem el, két állásom is van/volt, azt hittem a munka az élet. Iszonyat hajtottam a pénzt, motiváltak a sikerek. Meglett minden, amire szükség volt. (Ház, autó, nyaralások, anyagi biztonság.) Amióta itthon vagyok teljesen átértékelődtek bennem a dolgok. Biztos azért is, mert mindenünk megvan, de szeretnék lelassulni, ha visszamegyek dolgozni. Első sorban anya szeretnék lenni. Ott lenni a gyerekemnek, időt tölteni vele, ismerni, szeretni. Csak utána a munka. A pénz meg csak pénz. Jó ha van, de jön és megy. Nem cserélnék el egy vágyott gyereket egy jó pozícióra! Mondom ezt úgy, hogy tökéletesen megértem a dilemmát, mert én jó pozíciókat cseréltem a babázásra és nem volt könnyű döntés, sem a leállás, amikor eljött a pihenés ideje a várandósságom végén... Atértékeltem az életet. Az csak egy munkahely. Sosem fogja pótolni, vagy helyettesíteni a családomat. Ha nincsenek megélhetési gondok, akkor részemről ez kiesik az okok közül, ami a nemleges válasz felé húz, ha a második gyerekben gondolkozunk.

Tudom, nem segítettem, de gondoltam leírom az ezzel kapcsolatos érzéseimet. :)

2022. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben nem nagyon tudok hozzászólni, mert én a világért sem akarnék kettőt, de ha mégis nekem az pont elég lenne, hogy ellene szóljon hogy a jó éjszakákat is nehezen bírod.

Mi olyan 15x keltünk ma, és nem 15 óra alatt nyilván és még csak oka se nagyon van, kint vannak a fogak… :D ilyen amióta csak megszületett, hiába cseréltünk ágyat, szobát, matracot, hőfokot, nyitott ablak-csukott ablak, külön alvás-együtt alvás… semmi sem válik be. Ha ilyet dob a gép másodjára… na akkor mi van? :’D

A magánsuli pont egy tök felesleges szempont.

2022. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!


3as meg korban is egy idősek vagyunk :)


Nagyon sokat gondolkodom a pozin. Eddig is nagyon jol kerestem, de ez tenyleg szint lépés lenne. Viszont ahogy írod a hatam közepére nem kívánom az ezzel járó stresszt. Nem engedném h a gyerekem sérüljön emiatt, inkabb ott hagynám az állást ha errol lenne szo.


Igazabol felek ha nem vállalunk azt bánjuk meg ha pedig igen akkor azt.

Voltak kemeny időszakok is. A ferjem is sokszor kimerült (mindenben segitett). Nagyon felek h eltávolodnunk egymástól. Egyebkent Neki is hasonlo érzései vannak, mind ketten nehezen hozzuk meg a dontest

2022. nov. 23. 11:28
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Ne vállalj.
2022. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nehéz a döntés, akkor halasszátok. Mennyi idős vagy? Én azt mondom, ha most nem próbálod ki ezt a pozit, azt tutira megbánod később. Lehet, hogy tök simán fog menni. 1-2 év múlva vissza tudtok térni erre a témára. Ha akkor se tűnik jó ötletnek, akkor ez volt a jó döntés. A pozit meg bármikor ott lehet hagyni és tudsz valtani.
2022. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak a másik oldalról. Én mindenképp szerettem volna második gyereket, de aztán a terhesség, szülés, és a babázás is annyira nehéz, hogy gondolkodom, hogy menni fog - e kettő. Minden, amit "meg lehet szívni babázás közben", azt mi megszívtuk. De akármilyen nehéz is, tudom, hogy utólag meg fog szépülni, és nem tudom elképzelni, hogy 20 év múlva azt mondjam, hogy bárcsak ne született volna meg a második. Majd hozzáigazítom a többi fontos dolgot. Egy jó állami iskola tud olyan jó lenni, mint egy magán. Nyilván tök jó egy magán suli, de ne ezen múljon, hogy vállaltok - e még egy gyereket. Boldog, egészséges, okos kis kölyök lehet állami iskolában is. A szoba sem annyira fontos kérdés. Legfeljebb laknak egy szobában. Vagy ideiglenesen laknak együtt. Mi hatan voltunk testvérek, mindenkinek volt saját szobája, mégis kettesével aludtunk kicsiként. Én is együtt tervezem altatni a gyerekeimet, amíg picik, pedig már most megvan a nem létező második baba szobája. Képzeld, ha 20 év múlva azon gondolkodsz, hogy azért nem lett még egy gyereked, pedig szerettél volna, mert ki kellett volna építeni még egy szobát.

Félre ne érts, nem rábeszélni akarlak, csak ha szeretnéd, gondold végig ezeket, hogy a legjobban tudj dönteni. A karrier még lehet egy vízválasztó dolog, te tudod, hogy mennyire fontos a munkád (bár jó lehetőségek mindig vannak, lehet, hogy nem pont az, amit most ajánlottak fel), de szerintem egy gyerek iránti vágy nem nagyon pótolható teljesen, a többi dolog pedig megoldható.

2022. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es 33 leszek.


A nagy döntések előtt szinte minden döntést pillanatok alatt hoztam / hoztuk meg. Egyiket sem bántam/bántuk meg. De ebben a kérdésem valahogy nem jön hogy igen ez a helyes döntés. Sem arra hogy legyen sem arra hogy ne.

2022. nov. 23. 11:41
 10/17 A kérdező kommentje:
8as nagyon köszönöm, ezt nagyon jol leírtad 🥹
2022. nov. 23. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!