Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek meghalt a gyereke (nem...

Akinek meghalt a gyereke (nem elhalt magzat, baba, hanem pár éves gyerek) és később szült egy másikat, mesél neki az előzőről? És hogyan?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze

A temetőben is látja a sîrt..

Szomszédban van kinn kèp.. mindig is úgy volt nevelve a gyerekük, hogy neki volt testvére.

2022. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem az én gyerekem, hanem a testvérem halt meg

Én és nővérem ismertük őt, 6,5 éves voltam mikor meghalt 13 évesen


Viszont utána született másik 2 testvérem

Mindkettőnek természetes volt hogy volt egy testvérük akit ők nem ismertek

Sosem volt tabu

Anzlyáéknál kint van róla 1 kép, látják, tisztában vannak a dologgal

2022. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Saját tapasztalatom nincs szerencsére, de az ismeretségi körömben van egy nagyon szomorú eset.

Anyuka elsö gyermekét szülés közben veszítette el tizenéve. Szerintem a mai napig nem fogadta el, dolgozta fel. Azóta lett egy lányuk, aki előtt ez tabu volt. Szegény lány 11 évesen az iskolában tudta meg, hogy lett volna egy testvére. Azóta alig beszél, szinte csak a szűk családban szólal meg, akkor is halkal, ha nagyon muszáj.

Azóta sem tisztázták ezt a tragikus esetet.

Vitték a lányt pszichológushoz is, de pl ott se mondták a korábbi veszteséget. Nyilvan család szinten kellene ezzel szakemberhez fordulni.

A lényeg, hogy szerintem jól írjak előttem, ha már ilyen szomorú eset történik egy családban, az ne legyen tabu, tudjon róla a testvér, nézegessen fotókat, kérdezzen bátran. :(

2022. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan csak alig 3 hetesek voltak a tesók, amikor elhunytak de én szoktam emlegetni őket a lányomnak és a fényképüket is megmutattam neki.
2022. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!