Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most emiatt jogosan érezzem...

Most emiatt jogosan érezzem szarul magam?

Figyelt kérdés

Fiam 3 éves, ovis.


A nyáron tele lett a térde és a hátsója pattanásokkal. Elvittem dokihoz, mármint bőrgyógyászhoz, kiderült, hogy annyira klórozzák a csapvizet, amiatt ilyen. Írt krémet, nagyon lassan, de hatott.


Most 1,5hete ugyan ilyen a térde, hátsója. Szerdán szólt az ovónő, hogy ilyen. Mondom tudok róla, 1 hete ilyen. Hát mert az oviban most söpör a kéz láb száj vírus, azt hitték az.

Elhoztam, éjjel be is lázasodott.

Másnap elvittem dokihoz, aki a torkában látta a hogy hólyagkezdemények vannak. Csütörtök péntek már nem ment a gyerek oviba. A torkán kívül nincs hólyag, a térde krémezve van, javul.


Ma találkoztam az ovónővel, érdeklődött a gyerekről. Mondtam, hogy valóban elkapta, de a térdének nincs köze hozzá.

Erre elkezdett flegmázni, hogy azóta mégtöbb a beteg, én meg 1 hétig ilyen térddel hordtam a gyereket, lehet ő fertőzött le mindenkit, felelőtlen vagyok.


Most komolyan neki van igazam? Valóban nekem kellett volna tudnom előre, hogy beteg lesz?

Most én érzem rosszul magam a beszólása miatt.



(26an vannak a csoportban, szerdán már csak 6an voltak. Kedden még 20an. Férjem viszi reggelente, délbe én hozom, de akkor nem is beszélek sosem az ovónővel. Azt sem tudtam, hogy ez a betegség van. Férjem sem.)


2022. nov. 26. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondtad neki, hogy volt orvosnál?
2022. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Rondán kiosztottam volna az óvónőt.
2022. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy kell.

Nemisnerted, nem vagy orvos, mostmar tudod van ilyen, kovetkezore eazreveszed a jeleket.

Ez eleve olyan betegseg Ami jartas. Ez van. Majd meggyogyulnak. Olyan gaz amikor elkezdik keresni na kitol indult El, ki a ludas

2022. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem, a kéz-láb-száj vírus rendkívül fertőző és ha egy közösségben elindul, szinte mindenkit végig fertőz. Az idei verzió ráadásul állítólag gyakran a felnőtteken is kijön :( Örüljetek, ha nálatok nem.
2022. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha már 1 hete olyan volt a térde, meg a feneke, amikor szólt, akkor az óvónő is észrevehette volna hamarabb, és neki kellett volna jeleznie feléd, mert ő veled ellentétben azt is tudta, hogy épp "vírus söpör végig".

Nem várható el a szülőtől, hogy felismerje a betegséget, főleg, ha csak olyan tünete látszik, ami meglévő problémájánál is jelen van. Barátnőméknél pl.a gyerekorvos se ismerte fel, mert először csak a talpán volt pár pötty. Mivel azonban volt más tünet "valami vírussal" otthon tartotta. A diagnosztizálásra 2 nappal később került sor, amikor anyuka elkapta és rajta bezzeg kijött úgy igazán rendesen.

2022. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
tehát a te gyereked klór érzékenysége miatt kapta el az összes többi a valaki által behurcolt fertőző vírust? óvónénit nem lehetne visszaíratni két napra hetedikes biológiára? (amúgy meg leginkább még te oszthatnád ki rondán, betegednek le a gyerekek, ő meg cseszik szólni, hogy fél szemmel figyeljetek már oda a tünetekre, mert kölyökjárvány van...)
2022. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha már volt aki ez a betegség miatt hiányzott amikor a fiad még ment, simán lehet hogy inkább közülük való, aki fertőzött. Amikor először tapasztalja vki a tüneteket, már lappanghatott a gyerekben, tehát elvihette a szülő betegen. Utólag már nem tudni ki fertőzött, ennyi erővel a többi beteg gyerek szüleit is okolhatná az óvónő.
2022. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki.


Nyáron voltunk dokinál, akkor diagnosztizálta a klór miatt ilyen pöttyös.


Most amikor kijöttek rajta, most nem vittem el dokihoz, csak elkezdtem krémezni.

1hete olyan volt mikor lázas lett. Rá másnap voltunk a dokinál, akkor mondta, hogy a torkában kialakulóban vannak. Szóval itt is látszik, hogy a láz elött jöttek ki, a vírusnál meg mindenki azt mindja utána.

Ovónéni senkinek nem szólt, hogy vírus van.

2022. nov. 26. 21:19
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
83%

Az óvónő szerintem nem értette meg, hogy két külön betegségről van szó.

Vigyél erről egy orvosi papírt, beszélj vele egy nyugodt pillanatban, mert különben újra azt fogja hinni az ekcémára, hogy vírus.

2022. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

4#

5 éve az én férjem is benyalta a 2 gyerek után. Szóval ez nem új keletű dolog.

2022. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!