Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kiszúrás lenne a...

Tényleg kiszúrás lenne a Zselyke név?

Figyelt kérdés
Régóta nagy kedvencem de mióta elrepült az idő, észrevettem, hogy egyre több negatívumot hoznak fel a név iránt mint c-kategóriás, kisbabának elmegy de felnőttnek gyerekes, gúnyolják mint petrezselyem stb...ezek valahogy soha nem ugrottak be mikor magát a nevet hallom. Ez a felnőttként gyerekesre pedig mondanám a Hajnalkát, Bíborkát, ott is mondták ezt de nekem valahogy sose ugrott be mint gondolat és ismerek Hajnalkát, ő sose panaszkodott emiatt felnőttként se, mindenhol komolyan vették, így emiatt se aggódnék ezen. Az meg, hogy néhány embernek a petrezselyem jut eszébe, nos mit mondjak, minden nevet lehet csúfolni ha akarják. Mindezek mellett, továbbra is kedvenc név marad a Zselyke, de előtte biztonság kedvéért megkérdezném, tényleg gáz lenne e a név manapság? Van e rajtam kívül olyan aki szitén szereti ezt a nevet? Olyan egyedül érzem magam a névvel...:( Tényleg c-s a név? Vagy ez nem olyan kategória még?

2022. nov. 27. 00:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szép név. Teljesen mindegy milyen nevet adsz a gyerekednek. Pl. Nálunk a Milán volt szokatlan (30+) és általánosba csúfolták vele (Milán futa fing után...), ma meg milyen divatos fiúnév.


Benett, túl sokat evett! (Vagy nevet)


Ovi mellett lakom egy nevet nem tudtok mondani, amire nem hallottam hasonló kis tréfáságokat.

2022. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 NTBS ***** válasza:
100%
Nem kiszúrás, de nekem nem tetszik.
2022. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát nálunk egy van az oviban, és pont c kategóriás család nevezte el így a gyerekét.
2022. nov. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ismerek ilyen névvel, nem c-k. Nekem max a név gyakorisága miatt nem tetszik, de amúgy vállalható.
2022. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
24%
Abszolút nem lágy, a Zsk miatt. Így sem kislánynak nem aranyos, sem felnőttként nem lehet vele élni. Szörnyű a hangzása, főleg egy nőnek.
2022. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, nem adnám, de nem tartom cigányosnak egyáltalán, inkább kicsit ómagyarosnak, ami nem véletlen, mert régi hun-székely-magyar eredetű név. Utána lehet nézni azt eredetének, nem írom ide. Manapság nagy divata van a hasonló "ómagyar" neveknek, szóval emiatt nem gondolom gáznak vagy kiszúrásnak. Hangzásra sem rossz. Vannak sokkal rosszabb nevek, amiket előszeretettel adnak.
2022. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép.
2022. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem kiszúrás, de szerintem nem egy szép név.
2022. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, dehogyis.

Itt, megyeszékhelyen van egy 40-es tanárnő Zselyke névvel, rettentően büszke a nevére, kiváló pedagógus, imádják a gyerekek.

2022. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg nincs olyan név, amit ne viselne cigány származású gyermek. A gyerekem osztályában van 3 roma gyerek Zsolt, Péter és Arnold.
2022. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!