Mikor leszek jobban?

Figyelt kérdés

Szülés után rögtön kialakult nálam a depresszió, ami a gyógyszerek, terápiák és támogatás ellenére nem múlik 11 hónap után sem.

Eleinte pszichológushoz mentem, először szülés után 4 héttel, csak amolyan "tűzoltás" végett, mert nagyon rosszul voltam lelkileg. Ebből CBT terápia lett, hetente ülés, először gyógynövényes homeopátiás szerek, Remotiv stb

4 hónap nem javulás után küldött pszichiáterhez, itt először gyenge gyógyszereket kaptam, mostmár pedig a Mirtazapin Orionnál tartok, 3 hete szedem, mégsem vagyok jobban, pedig a többi gyógyszerrel ellentétben, ez gyorsabb javulást ígér. Továbbra is hetente járok beszélgetős terápiára, nem csak felírják a gyógyszert.

Van segítségem, a férjem nagyszerű apa, a szüleim is segítenek, támogatnak, de a baba ellátásával nincs bajom, egyszerűen csak rohadt rosszul vagyok lelkileg. Folyvást nagyon szomorú vagyok, nagyon sokat sírok minden nap, most pedig meg vagyok ijedve, mert látom, hogy a férjemnek kezd elege lenni.

Nem vagyok közveszélyes, nincsenek öngyilkos gondolataim, egyszerűen csak borúsan látok mindent, nagyon mélyen vagyok lelkileg.

Tervezett baba volt, próbáltam már a környezet változtatást, az újra munkába állást, illetve a nőgyógyászommal gondoltunk hormon problémára is, de az a vizsgálatok alapján rendben van. Sportolni sportolok, súly problémám nincs.

Járt már valaki így, mi segített?


2022. dec. 5. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Én nem jártam terápiára és nem szedtem gyógyszert, kb. másfél éves korára múlt el. Pár hónapig szedtem nyugtatót más okból (rivotril), lehet, hogy az is segített. De hamar leraktam, mert nem akartam raszokni, volt már benne tapasztalatom.
2022. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Szülés után nem depresszió van hanem baby blues és van akinek 1 év kijonni ebből,viszont ez még normális. Szerintem belehergelted ebbe magad és már nem tudsz kijonni a magad alkotta depresszióból talán a gyógyszereksem segítenek csak bekavarnqk,passz.
2022. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

2 te nem vagy normális :D nyilván ő a hibás mi más lehetne a gond :D

Amúgy a baby blues amiről te beszélsz, az közvetlenül szülés után van, és 2 hétig tart kb. Ami a kérdezőnek van az szülés utáni depresszió

2022. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%

Amíg te fejben nem szanod rá 1000%ra magad, hogy meg akarsz gyógyulni, addig hiába a világ összes terapiája, nyugtatoja, antidepresszánsa.


Te eldöntötted szerintem fejben, hogy beteg vagy, így ahogy 1#is írja, csak magad teszed betegebbé.


A kérdésedre a válasz, hogy mikor leszel jobban: ez csak rajtad múlik.

2022. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Mekkora idióták valaszolnak itt! A szülés utáni depresszión pont semmit nem fog befolyásolni ki hogyan áll hozzá, mert a hormonoktol alakul ki. Van ismerősöm aki hónapokig pszichiátrián feküdt emiatt, ez egy betegség, nem a beteg tehet róla.
2022. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez csak egy tipp és bocsi ha már kizártátok, de nekem a terhesség előtt, alatt és után is az inzulinnal volt gondom, és főleg a terhesség után ez nagyon durván kihatott a hangulatomra.

Szednem is kellett rá doki kontroll mellett gyógyszert (metformint).

Szoptatás miatt a gógyszert abba kellett hagynom, és naggggyon megzuhantam pár hónap után.

A korábbi magándokim közben külföldre ment, új megfelelő után kutatni nem volt energiám. Ami nekem bejött, az inozitol, és egyszerűen tisztábbak a gondolataim is, jobban is alszok. Jelenleg olyan 3-4g-nyi port fogyasztok, mellé még B vitamint is, magnéziumot, vasat. Az inozitolt még nagyobb dózisban pszichés betegségeknél, depressziónál is alkalmazzák az usában. Érdemes lehet egyeztetni az orvosoddal, higy mit gondolnak, illetve főleg külföldi tanulmányokban is utána tudsz nézni.

2022. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a depi fejben IS dől el,mondom ezt úgy hogy volt depim és pszichológushoz is jártam, ez egy ördögi kör tud lenni hisz depressziós leszel a depitől hogy miért vagy ilyen stb.
2022. dec. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!