Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan munkahelyem van, hogy...

Olyan munkahelyem van, hogy nem tudok táppénzre menni, majd ha jobban leszek, akkor vissza, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Olyan pozícióban vagyok, hogy helyettesíteni sem tudnak, még egy influenza idején sem tudok lázzal stb elmenni betegre, ha úgy áll a projekt.


terhesség esetén ha elmegyek táppénzre

(veszélyeztettként), akkor már visszamenni tuti nem tudok menni. Viszont egyik pillnatról a másikra sem tudok elmenni, h esetleg feküldni kell, vagy kórház stb.


Ilyenkor mi van? Mikor érdemes szólni és mikor érdemes abbahagyni a munkát? Főleg, hogy se helyettes, se senki az egész cégnél, aki tudná, mit csinálok, viszont ha kiesek, és nincs vki aki megcsinálná a dolgomat, akkor többmilliós kár azonnal.



2017. máj. 13. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Ilyenkor az, hogy a munkáltató megszívja (jogosan), te pedig nem oda mész vissza, mert kisgyerekkel is otthon kell majd időnként maradni, még ha apuka is ugyanúgy befogható ill. nagyik is készen állnak.


Home office sincs?

2017. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Az van, hogy a gyereked az elso, es a gyed utan nezel mas helyet.

Egyebkent, meg mindenki potolhato - ezt a fonokom mondta mindig!

2017. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez a céged hibája hogy nincs olyan ember akinek át tudd adni a munkád. Ha pedig valami gond miatt kórház akkor az az első és nem a munka, a születendő gyermeked élete a legfontosabb. Szólj már most hogy babát vársz és amíg dolgozol át tudod adni a munkád valamelyik kollégádnak. A cég feladata ezt megoldani és nem a tied ha csak nem a saját cégedről van szó.
2017. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Én 3 hónapos terhességnél jelentettem be hasonló miatt. Én is egyedül voltam, senki nem tudott helyettesíteni.

8 hónapig dolgoztam, addig egy új csajszit betanítottam. Amíg távol vagyok, ő lesz az új én. Mivel a főnököm az együtt töltött évek miatt engem jobban preferál, ha visszamegyek akkor visszaveszem a feladataim.


Az a helyzet hogy ez a főnököd gondjának kellene lennie. Én is lelkiismeretes vagyok, de igenis ki kell állni amellett, hogy a te életed fontosabb, minthogy amiatt ne szülj hogy vajon hogy oldják meg?

Majd kitalálja, van ideje. Ezért mondtam el én is 3. hónapban.

2017. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Merész cég. Nem is tudom, hogy lehet életképes...
2017. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
91%

Hogy lehet életképes? Hát úgy hogy kizsákmányolja a dolgozót.

1 nem a cég dönti el hogy mikor mész táppénzre hanem az orvos. Ha nincs helyetted más így jártak.

2 táppénzen nem rúghatnak ki.

3 a szülész igen is elrendelhet táppénzt veszélyeztetett terhesség miatt. Utána meg gyesen vagy. 3 év alatt meg találsz másik melót de addig a cég nem tud veled mit csinálni csak ne írd alá a felmondást akárhogy hitegetnek is.

És végül melyik a fontosabb a munkád vagy a gyereked?

2017. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az van, hogy neked a saját érdekeidet kell nézned. Remélhetőleg nincs olyan rész a munkaszerződésedben, hogy ha x dolgot nem végzed el, akkor te fizeted a kárt vagy mittudomén hasonló megkötések.


Szóval még nem vagy terhes, csak gondolkozol rajta? Akkor valahogy puhatolózd ki, hogy mi a hozzáállásuk. De valószínűleg magasról tojnak arra, hogy mi van veled.

2017. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem 2 kérdésem van:

1. Melyik fontosabb, a cég vagy a baba? Eszerint dönts.

2. Ugye az megvan, hogy ha megszületik, egy ideig nem fogsz dolgozni, és így is, úgy is kell helyetted valaki? Hidd el, senki sem pótolhatatlan, még ha azt hiszi, akkor sem. :)


Esyébként nekem volt egy főnököm, aki azt mondta, hogy a pótolhatatlan embereket azonnal ki kell rúgni, mert nem lehet nekik kiszolgáltatni a céget. :)

2017. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek legyen az első, ne a munka.
2017. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor érdemes szólni és mikor érdemes abbahagyni a munkát?


12. héten bejelented, felvesznek valakit és betanítod (hiába akarod elhinni és velünk is elhitetni, hogy te vagy a legjobb, a nagy, a nélkülözhetetlen, nem így van...).

A munka abbahagyása meg nem érdemesség kérdése, addig dolgozol, amíg az orvos keresőképtelennek nem nyilvánít, ez nem kívánságműsor.

2017. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!