Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg baj ha tucatnév egy név?

Tényleg baj ha tucatnév egy név?

Figyelt kérdés
Annyira sok névnél látom már ezt a jelzőt és ilyenkor arra gondolok hogy egyszer minden név úgyis tucat lesz. Egyszer felkapják, tucat lesz, aztán elavul, újra ritkaság lesz. Sokan azért nem adnak egyes neveket mert tucat név. Engem sose zavart hogy bizonyos nevekből van több, hisz nyilán van több mert sokan szeretik. Egyik kedvenc nevem régóta benne van a topban, mégis környezetemben sose hallottam gyerekeket e névvel, pedig 3 óvoda is van közelemben. Szóval baj az ha tucatnevet kap a gyermek? Mennyire származik hátránya ha mondjuk 3 Anna van egy csoportban?

2022. dec. 6. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akkora gond mintha valami új de annál gázabb, ciki nevet kapna
2022. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha neked nem gond, akkor add azt. Úgyis te tudod, ha neked tetszik, mi tart vissza?
2022. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egyáltalán nem származik hátránya belőle, sőt. Minél divatosabb, annál kevésbé fogják miatta cikizni kisgyerek korban. Mivel kiment a divatból a Józsika, a Béluska, az Ödönke, stb. inkább azok a gyerkőcök számíthatnak csúfolódásra a társaiktól, akik ilyen nevet kapnak. De ők is csak kiskorukban. Arról nem is beszélve, hogy így vagy úgy de mindenki áldozatul esik. Valaki a neve miatt, valaki a szeplője miatt és végtelenség lehetne sorolni, a kisgyerekek nagyon kreatívak.
2022. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Sokszor leirtam már, a lányom Anna. 19 éves, a szuletese évében ez volt a leggyakrabban adott női név. Soha semmilyen intézményben, vagy úgy általában a környezetében nem volt ennek ellenére ilyen nevű kislany/nő. Az egyetlen ilyen nevű nő a környezetünkben nálam is idosebb
2022. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Engem pont nem érdekelt, mennyire tucat. A lányom Anna, a fiam neve nem ennyire gyakori, de a top 15-ben stabilan benne van. Ezek tetszettek, kész.

Nekem egyébként a hirtelen felkapott, és nagyon hamar "tucattá" vált nevek nem tetszenek (Benett, Zselyke, Lara stb.), az időtálló, generációk óta népszerű nevekkel semmi gondom, sőt.

2022. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

3-assal értek egyet. A gyereknek semmi hatránya nincs egy népszerű, divatos névtől. Sőt, inkább visszaigazolás, hogy mást is úgy hívnak, mert jó név.

Ez csak a szülők között hatrány. Mert nem lehet mutatni hogy egyedi/kreatív/ősmagyar/mr worldwide vagy.

2022. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek gyakori a vezetékneve és a keresztneve is, és azt mondta, többször származott ebből már kellemetlensége. Ezért mi direkt viszonylag ritka keresztnevet választottunk (de közismert nevet, kb. a 100. leggyakoribb). Más gond szerintem nincs egy Annával mondjuk.
2022. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Inkább legyen tucat neve mint valami celebek által kreált agyszülemény, vagy amiről nem lehet eldönteni fiú vagy lány név-e
2022. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én lányomnak bent van még mindig a top10-ben a neve (én ezt nem tudtam akkor még), de még egyszer sem találkoztunk ugyanilyen nevű gyerekkel, 3 éves.
2022. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy Annával pl akkor se lősz mellé, ha 20 millió van a környéken, mivel neked csak a tiéd fog számítani.

Sosem hallottam, hogy valaki megbánta egy név adását, mert később rájött, mennyi van belőle.

2022. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!