Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha egy név úgymond kisbabá...

Baj ha egy név úgymond kisbabának való név illetve idős néni név?

Figyelt kérdés
Ezt érdekes módon csak itt láttam, való életben sem hallotam ezt, hogy egy név lehet kisbaba név. Mármint olyanokat szoktak mondani, hogy az a pici baba egyszer felnő meg felnőttként nem veszik komolyan. Még nem hallottam senkit akit a neve miatt nem vettek volna komolyan. Meg mit jelent komolyan venni? Nyilván ha felnőtt közösségbe kerül, ott ugyanolyan felnőttek lesznek mint ő és pont nem a neve miatt fogják cukkolni nem? Milyen nevek azok amik tényleg ilyen kisbabás nevek? pl.panna, lili ilyesmik? Én mondjuk ismerek Lilit (így röviden) és sose panaszkodott a nevére, meg hogy nem veszik emiatt komolyan. Felnőtt egyébként. Meg ezek a nevek adhatóak, az hogy néhány ember kisbabás névnek tekinti, nem értem attól miért ne adhatná más akinek pl.pont ez tetszik? Valakinek biztos van az a neve és mégis felnőtt vele. Valahogy nem értem ezt a dolgot, van e itt esetleg olyan aki látta a nevét és ezt a kommentet mellé, hogy kisbabás így biztos nem adnám vagy ilyesmit. Tényleg baja származhat felnőtt korára? Hogy oké kisbabának cuki, felnőttnek gáz? Női neveknek vannak írva, így nem hiszem hogy kisbabáknak lettek kitalálva, vagy ez csak ilyen itteni dolog amit itt szoktak mondogatni? Valóségban tényleg sose hallotam ezt. Az idős néni dolgot értem, de ezt nem. Meg az hogy idős néni is olyan csak valakinek pont egy idős néni jut eszébe, de attól még név és vannak akik ezzel nőnek fel.

2022. dec. 18. 10:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

én ismertem felnőtt Fannit aki mesélte, hogy sokat kellett magyarázkodnia anno, hogy ez önálló név és nem valaminek a becézése.


szerintem vannak ilyen nevek, de mire az a korosztály lesz felnőtt nekik teljesen természetes. az, hogy az öregasszonyok morognak meg hüledeznek valamin kit érdekel? 😊😂

2022. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%
3as, te is eléggé butácska lehetsz, ha nem jut eszedbe hogy esetleg a szülők miatt nem változtatott nevet.
2022. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

12!


Kevésbé butacska, mint a kedves barátnő, aki felnőttként se képes kiallni magáért és Dr. Tutyimutyi Pannáról Dr Tutyimutyi Annára változtatja a nevét

2022. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Hát én bazi mérges lennék a szüleimre, ha valami Áldáska vagy Felhőcske szintű hülyeségnek neveznének el. Számomra a Panna is majdnem ez a kategória amúgy. Semmi nőies nincs benne, szomorú lennék, hogy nem mondjuk Annának neveztek el, aztán attól még gyerekként lehettem volna Panna, de felnőttként szerintem tényleg szívás ez a név. Nyilván a felnőttek már nem szoktak másokat a nevük miatt cikizni, nem is azzal van a baj. Hanem az asszociációkkal. Te pl örülnél ha találkoznál álmaid férfijával, és erre Petikének vagy Petyusnak mutatkozna be, mert ez lenne a neve, nem pedig Péter? Ezen a néven kéne hívnod, bemutatnod a barátaidnak, családodonak, ezt a nevet kéne erotikusan nyögnöd szex közben. Kiábrándító szerintem. És a férfiakkal valahogy nem is szoktak ebből a szempontból kiszúrni a szüleik (bár persze van kivétel, pl Manó), érdekes módon nekik a többség képes felnőttként is komolyan vehető nevet adni. A nők meg komoly pozíciókban sokszor amúgy is hátrányból indulnak, kevésbé veszik őket komolyan, kevésbé tartják őket kompetensnek. Ha erre még rájön egy olyan név amit inkább egy Teletubbynak lehet elképzelni mint egy felnőtt embernek, az halmozottan szívás.

És persze, lehet mondani, hogy változtasson nevet, de szerintem egy szülőnek kötelessége a tőle telhető legtöbbet megtenni azért, hogy már alapból se csesszen ki a gyerekével.

2022. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%

14!


Hát álmaim ferfija nem a nevetol lesz az vagy sem. Mondjuk ha már itt tartunk, Richard a neve és soha életemben nem szolitottam még a nevén.


Az meg, ha valaki a neve miatt nem veszi komolyan a másikat őt magát minősíti.

2022. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A Lili nem jó példa, kicsi gyereknek aranyos lehet pl.: Eperke, Angyalka, Pintyőke, Panni, Mici stb. de mivel élete nagyobb részében felnőtt így kellemetlen lehet számára.

Persze a divat változik, lehet hogy annyira divatba jön valamelyik hogy egyáltalán nem lesz furcsa felnőtt névként sem pl.:Piroska, Hajnalka. Ezek már nem is tűnnek fel.

Az öreges név szerintem kevésbé okozhat problémát hiszen mindennek van becézése.

2022. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez csak most lenne probléma.


Pont most nő fel egy generáció, igen változatosan furcsa nevekkel, és nekik fel se fog tűnni, hogy dr Szabó Zselyke jogász élettársa, Kalapos Luna, és a gyerekük neve Szabó-Kalapos Boldizsár Ámon.

Mivel sokkal több fura név van mostanság.

2022. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem van ebben egy nagy adag hímsovinizmus, hogy eleve még mindig nem vesznek elég komolyan egy sikeres nőt egy "férfiasabb" szakmában, és ha kedves, kislányosabb neve van, akkor emiatt még nagyobb hátrányba kerülhet. Inkább azokat minősíti, akik emiatt nem vesznek komolyan egy nőt.
2022. dec. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
97%
Olvastam egy névváltoztatással kapcsolatos statisztikai cikkben, hogy rengeteg középkorú nő változtatja meg a keresztnevét arra a becenévre, amin szólítani szokták. Tehát Kovács Hedvigről hivatalosan Kovács Hédire, vagy Szabó Annamáriáról Szabó Pannira. Úgy tűnik, őket nem zavarja, épp ellenkezőleg... 🤷‍♀️
2022. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
19es tudnád linkelni a cikket?
2022. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!