Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha egy név úgymond kisbabá...

Baj ha egy név úgymond kisbabának való név illetve idős néni név?

Figyelt kérdés
Ezt érdekes módon csak itt láttam, való életben sem hallotam ezt, hogy egy név lehet kisbaba név. Mármint olyanokat szoktak mondani, hogy az a pici baba egyszer felnő meg felnőttként nem veszik komolyan. Még nem hallottam senkit akit a neve miatt nem vettek volna komolyan. Meg mit jelent komolyan venni? Nyilván ha felnőtt közösségbe kerül, ott ugyanolyan felnőttek lesznek mint ő és pont nem a neve miatt fogják cukkolni nem? Milyen nevek azok amik tényleg ilyen kisbabás nevek? pl.panna, lili ilyesmik? Én mondjuk ismerek Lilit (így röviden) és sose panaszkodott a nevére, meg hogy nem veszik emiatt komolyan. Felnőtt egyébként. Meg ezek a nevek adhatóak, az hogy néhány ember kisbabás névnek tekinti, nem értem attól miért ne adhatná más akinek pl.pont ez tetszik? Valakinek biztos van az a neve és mégis felnőtt vele. Valahogy nem értem ezt a dolgot, van e itt esetleg olyan aki látta a nevét és ezt a kommentet mellé, hogy kisbabás így biztos nem adnám vagy ilyesmit. Tényleg baja származhat felnőtt korára? Hogy oké kisbabának cuki, felnőttnek gáz? Női neveknek vannak írva, így nem hiszem hogy kisbabáknak lettek kitalálva, vagy ez csak ilyen itteni dolog amit itt szoktak mondogatni? Valóségban tényleg sose hallotam ezt. Az idős néni dolgot értem, de ezt nem. Meg az hogy idős néni is olyan csak valakinek pont egy idős néni jut eszébe, de attól még név és vannak akik ezzel nőnek fel.

2022. dec. 18. 10:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
95%
20, sajnos nem, mert kb egy éve olvastam, nem tudom, hol.
2022. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
89%
Ismerek Farkast, Vitézt, Virágot rengeteget, Ajándékot, Dömét, Napsugárt, Mandulát, Cseperkét, Málnát, Almát és Eperkét és egyiknek sincs baja a nevével, pedig valamelyiknek a vezetéknévvel együtt is van jelentése. Pont jól elfértek az ismerősök között, néha egy két nevet felemlegettünk vagy megmosolyogtunk, de nem rosszindulattal. Van akit a szülei Kis Virágnak neveznek, van akit Nagy Karácsonynak aztán kész. Hétköznapokon ez tök mindegy. Szerethető normális ember mind, max a neve miatt picit többször jut az eszünkbe 😀
2022. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
84%
21es, én meg olyan cikket olvastam régen valahol hogy az összes Fanni, Lotti, Mira stb utálja a nevét és mind felnőttes névre változtatta amint megtehette
2022. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van Hedvig ismerősöm, aki Hédire változtatta a nevét, és a kislánya is a Hédi nevét kapta.
2022. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem mi baj van a Pannával, szerintem abszolút komolyan vehető. Inkább a Panni olyan, ami gyerekes. És higgyétek el, nem kell még ebbe is belekeverni a feminizmust, a nőket is komolyan veszik már a legtöbb helyen (ezt nőként írom). Aki meg nem, azt ez tényleg minősíti. Fiúknak is bőven adnak nevetséges neveket pl. Benett, Medox, Nolen, stb.
2022. dec. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul női nevek, angolul általában girl names, azaz lánynevek, amit használnak. Vagyis attól, hogy női névnek van valami írva, még nem jelenti azt, hogy egy felnőtt nő esetében jól hangzik, pláne, ha az illető pl. valami komolyabb személyiség,/foglalkozást űz, vagy pl. nem annyira kifejezetten lányos (vannak fiús lányok is), illetve vannak olyan nevek, amik egy kisgyereknél még lehetnek cukik, de felnőttnél inkább nevetségesek (akár lány, akár fiú). És erre szerintem nem az a megoldás, hogy akkor felnőttként tessék nevet változtatni, mellesleg szülőként érdemes belegondolni, hogy fog esni, ha a gyerek, akit 18 évig egy néven ismertél, szerettél, szólítottál, annyira utálja a nevét, hogy inkább azonnal megváltoztatja, amint lehet, netán olyanra, amit te hallani sem bírsz.


Olyan szerintem sokkal kevésbé létezik, hogy öregaszony név, ilyet egyszerűen azokra a nevekre szoktak írni, amit ódivatúnak tartanak, tipikusan a klasszikus régi átlagnevekre, ezt viszont butaságnak tartom.

2023. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!