Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha egy név úgymond kisbabá...

Baj ha egy név úgymond kisbabának való név illetve idős néni név?

Figyelt kérdés
Ezt érdekes módon csak itt láttam, való életben sem hallotam ezt, hogy egy név lehet kisbaba név. Mármint olyanokat szoktak mondani, hogy az a pici baba egyszer felnő meg felnőttként nem veszik komolyan. Még nem hallottam senkit akit a neve miatt nem vettek volna komolyan. Meg mit jelent komolyan venni? Nyilván ha felnőtt közösségbe kerül, ott ugyanolyan felnőttek lesznek mint ő és pont nem a neve miatt fogják cukkolni nem? Milyen nevek azok amik tényleg ilyen kisbabás nevek? pl.panna, lili ilyesmik? Én mondjuk ismerek Lilit (így röviden) és sose panaszkodott a nevére, meg hogy nem veszik emiatt komolyan. Felnőtt egyébként. Meg ezek a nevek adhatóak, az hogy néhány ember kisbabás névnek tekinti, nem értem attól miért ne adhatná más akinek pl.pont ez tetszik? Valakinek biztos van az a neve és mégis felnőtt vele. Valahogy nem értem ezt a dolgot, van e itt esetleg olyan aki látta a nevét és ezt a kommentet mellé, hogy kisbabás így biztos nem adnám vagy ilyesmit. Tényleg baja származhat felnőtt korára? Hogy oké kisbabának cuki, felnőttnek gáz? Női neveknek vannak írva, így nem hiszem hogy kisbabáknak lettek kitalálva, vagy ez csak ilyen itteni dolog amit itt szoktak mondogatni? Valóségban tényleg sose hallotam ezt. Az idős néni dolgot értem, de ezt nem. Meg az hogy idős néni is olyan csak valakinek pont egy idős néni jut eszébe, de attól még név és vannak akik ezzel nőnek fel.

2022. dec. 18. 10:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%

Jó neked hogy nem ismersz. Nekem van barátnőm, Panna, jogász. Eléggé nehezen tud érvényesülni, többször panaszkodott.



Pont ugyan annyira létezik a kisbabás név mint az idős néni név.


Sok ilyen név van ami gáz felnőttnek szerintem. Bella, Lotti, Panni, Lili stb.

Szeretem a barátnőmet, de őszintén, nekem is komolytalannak hat a neve.

2022. dec. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Vannak olyan anyakönyvezhető nevek, amik már eleve becézett alakok. Amik egy kicsi, totyogós babának nagyon jól áll, de egy felnőtt embernek, aki mondjuk komolyabb tisztséget tölt be már nem annyira előnyös.

Pl. Áldáska. Egy pici gyereknek még akár aranyos is lehet, de ha az illető felnőtt korában mondjuk fegyházigazgató szeretne lenni? Vagy a rendvédelemben szeretne komolyabb karriert befutni? Ott azért kicsit sután hangzik, hogy Szabó Áldáska rendőrezredes. Vagy Szabó Áldáska kerületi képviselő. Célszerű a gyereknek konvencionális nevet adni, aztán hogy a család és a barátok hogyan becézik, az magánügy.

2022. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

1!


A barátnőd igencsak butacska, ha jogász létére nem jutott eszébe a nevvaltoztatas, ha szerinte ez hátráltatja. Anno az én gyerekorvosom volt Pannika néni. Valószínűleg Anna volt hivatalosan, de soha senki nem szólította így. Igen népszerű orvos volt.

2022. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Sosem értettem, mi baj a Lili névvel. Hírességek is viselik önálló névként. A Panna, Panni tényleg kislányos.
2022. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

2!


Szabó Áldáska simán megvaltoztathajta a nevét 18 évesen Szabó Kunigundára. Az nyilván nagyobb tiszteletet követel.


Mókás gondolat ám a szülőket szidni a végtelenség emiatt, amikor joga van nagykorúkent mindenkinek nevét változtatni.

2022. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Nekem csak a becenevek jutnak erről eszembe. Csöpi néni, Babi néni, Öcsi bácsi 😂😂
2022. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

#5!


Legyél kedves emeld ki, hogy melyik mondatom szidja a szülőt! Komolyan mondom, mert én nem találom.

Annyit írtam, hogy nem előnyös, illetve sután hangozhat bizonyos helyzetekben.

A kiinduló kérdés pedig nem a felnőttköri névváltoztatásra irányult. Hozzáteszem olyat sem írtam, hogy felnőtt korban nem lehet megváltoztatni a nevünket.

Szóval várom, mikor hol és hogyan szidtam akár egy szülőt is?


Üdv. a kettes válaszoló

2022. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

7!


A kommentem második része nem véletlenül volt külön bekezdés, nem konkrétan a te válaszodra volt reakció.

Amúgy meg mivel a névadás q szülő dolga és joga, minden kritika őt illeti miatta. Tehát ha nem tetszik a név, nyilván a szülőt fogja hibáztatni a gyerek és a környezet.

2022. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

#8!


Nem volt egyértelmű, tökre úgy jött le hogy nekem szántad.


Nem gondolom úgy, hogy annyira éles kritika lenne, ha a gyerek őszintén megmondja, hogy neki nem annyira tetszik a kapott neve. Olyan mint a spenót, valaki nagyon szereti valaki nagyon utálja, és mindegyikőjüknek igaza van. Én a magam részéről még senkit nem hallottam azért szidni egy szülőt, mert olyan nevet választott a gyerekének, amilyet.

2022. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Oh, pedig mennyi ilyet olvasni itt. A jomultkor valaki az ismeroserol írt, hogy konkrétan a 18 évesen megszakította a szülőkkel a kapcsolatot, miután az Ajándék névvel kellett felnőnie és emiatt őt állítólag folyamatosan bántották.
2022. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!