Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minimalista kelengye lista...

Minimalista kelengye lista oszi/teli babanak? Megneznetek, hogy esetleg hianyzik-e valami vagy ha valami felesleges ebbol?

Figyelt kérdés

Nekem:

mellbimbo krem, 3 szoptato melltarto, 14 moshato melltarto betet, 200 darabos eldobhato (csak tartaleknak)

Gondolom a korhaz adja a szules utani dolgokat ami a gyogyulashoz kell vagy majd kivaltom a gyogyszertartarbol


Babaszoba:

kisagy, matrac, 3 lepedo, pelenkazo matrac 2 huzattal (mar van egy Ikeas szekreny amire teszem), egy ajtos/polcos szekreny, bebi monitor (csak hang), szoptatos szek, parologtato, gurulos tarolo a cumisuvegeknek vagy szoptatasi kellekekhez, szennyes tarolo, kuka es zacsko, egy ejjeli szekreny, tores biztos tukor a falra, jatszo szonyeg,


Pelenkazashoz:

1 csomag ujszulott pelenka, 1 csomag 1-es

Nagy kiszerelesu torlokendo (9 csomag van benne)

(gondolom ugy is kapunk pelenkat, kezdetnek ennyi eleg kell hogy legyen)

Kenocs (van par tubus minta amit mar kaptam)


Furdetes:

Furdokad, 2 torolkozo, baba furdeto, es olaj, 2 torolkozo


Etetes/Szoptatas:

Mellszivo (ha kell), mikros sterilizalo, tej tarolo szett ( 6db 150ml tarolo, 6 db 80 ml tarolo, 25 db tej tarolo zacsko,

8 eloke, 12 db textil pelenka, cumisuveg tarolo, 1 cumisuveg kefe

(mar van kb 8 db minta cumisuveg 3-4 fajta)

eteto szek a jovoben,


7 db body 52-es meret, 7db 62-es meret,

2 db halozsak,

8db kezes-labas 52-es es 8 db 62-es

1 db kapucnis kabat,

1 bundazsak,

1 teli sapka kesztyuvel,

6db vekony sapka (egy szettben van)

7 par zokni,

1 db tepozaras textil cipo/zokni

2 nadrag


Utazas:

viszintesre dontheto autosules,

utazo babakocsi (ezt mar megkaptam)

1 mozesse alakithato babakocsi

hordozo kendo (mar van 2 kulonbozo is)

csatos hordozo ha kell

utazo agy


Jatek ido:

Hinta,

piheno szek (mar van)

konyvek, apro jatekok

fejleszto jatekok rendelese (elofizetos szolgaltatas ahol 3 honapra kuldenek a korahoz megfelelo jatekokat)


Ez egy "minimalista" lista, tudom, biztos van benne par dolog ami feleslegesnek tunik, de szamunkra ezek tunnek fontosnak. Legyszives irjatok meg ha valami ebbol teljesen felesleges vagy hianyzik.


Amin meg gondolkodok: legzes figyelo (megbizhato markat keresek)


Koszonom!


2022. dec. 24. 16:08
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ruhákat és pledeket biztos kapunk ajándékba azért sem tettem a listára sokat
2022. dec. 24. 16:14
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Ruha: vagy 50-es,vagy 56-os. 52-es nincs. Nekem időre született 53 cm-rel,én 56-os cuccokat adtam rá,picit nagy volt,de legalább kényelmes. Pelenkából többet vennék,hátha mégsem kaptok. Mármint eldobhatóból. Légzésfigyelőt mindenképp vennék,bár nálunk volt fals riasztás,szívbajt kaptunk. A mikrós sterilizáló nagyon hasznos volt,nem is gondoltam volna. Ami még nekem hasznos,az a babafészek. Bár csak 6 hónaposan kapta,xxl-est,de a mai napig abban alszik,tegnap volt 2 éves,imádja. Ha újra szülnék,biztos vennék újszülött kortól. A mellszívó is az "életemet mentette meg". Dióhéjban ennyi,remélem segítettem....
2022. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

A légzésfigyelo akkor jó ha tudsz újra éleszteni.

Ugynais ha sípol akkor ott rögtön cselekedni kell.

Ha szeretnél akkor angelcare és nézz videókat hogy mit kell tenni ha sípol (ha nem akarsz fizetni azért hogy megtanuld amit ilyenkor tenni kell)

A többi így elsőre jó.

Pihenőszek még talán, nekünk életét mentett.

Ami még kell(het)

Textilpelus

Körömolló fésű orrsziporszi

Lázcsillapító

Hirtelen ennyi jutott még eszembe. Ha lesz még valami akkor írok, vagy a többiek segítenek.

2022. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 babyboom567 ***** válasza:
60%

A mikrós sterilizálót mérjétek le, mert pl az AVENT nem fér be a kicsi mikrókba(mi ezért nem tudtuk használni).

Előke felesleges kb 4-6 hónapig.(mondjuk mi később sem tudtuk használni, mert tépte ki a nyakából)

Szerintem nem kell külön gyűjteni a baba szennyesét,a normál hétköznapi ruhátokkal simán együtt tudod mosni a baba ruháit is.

Kapucnis kabát felesleges,hisz bundazsákban lesz.

zokni,kiscipő felesleges kb 6-8-10 hónapig.

Hálózsák,hát ha hagyja,lehet neked szerencséd lesz.

Körömollót ne írtál, meg orrszívót, tengervizes orrspray-t(és ebből nem kell a baby-t megvenni,gyógyszertáros ismerősöm mondta, hogy nyugodtan vegyük a legolcsóbbat, semmivel sem másabb a 5x árú baby sterimar,mint a jutavites felnőtt tengervizes cucc,csak jó a marketingje)

2022. dec. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Hù, hàt ez nagyon nem minimalista lista szerintem.

Orrszívò szerintem hasznos ha van, ès pelenkàbòl vennèk 2-es mèretet is.

2022. dec. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az első segély doboz kimaradt, abban van olló, reszelő, gyógyszer adagoló, felső stb orrszivo már van.
2022. dec. 24. 17:02
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem írtad a vízhatlan matracvédőt, hidd el, kell 2... Az elején bukik, aztán az esti átázások, évelig jó szolgálatot tesz.


Saját gyógyulásodhoz nem nagyon ír a kórház semmit, max vérhígítót ha császároznak. Egy doboz aloe vera spray (van Rossmannban is normális áron) jó lehet, jó a gátsebre, császársebre, pár hónaposan a baba kisebb dolgaira is.

Jégbetét, hasszorító talán. Császáros voltam, ezen utóbbi kettőt nem használtam, visszament a hasam jobbára.


Pelenkakuka, hanem is a konkrét márkák, de egy dedikált fedeles kuka. Eleinte naponta 10-12 pelus megy el, majd 5-6 de hatalmasak, és a szag, uh a szag....

2022. dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sem minimalista, nekem ebben is van felesleg.

En is mondom a 2es pelust. Nekem mind a 2 gyerekem pl 2essel kezdte.

Aloe spray. Gátsebre egy áldás.

2022. dec. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Magadnak nem írtál fel betétet vagy felnőtt bugyipelenkát a szülés utánra. Hordozó, ha ölbebabád van, akit nem lehet letenni, nagyon hasznos, de ne higgy a gyártó ajánlásának, nézz utána, hogy milyen jó újszülött kortól. Árulnak rosszakat is sajnos.


Szennyestartó a pelenkázó mellett nekem is hasznos volt, nem azért, mert külön mostam a baba ruháit, hanem hogy ne kelljen folyton a fürdőbe rohangálni velük.


Ha első baba, akkor bodyból rövid ujjú átlapolósat ajánlok, azokat sokkal könnyebb ráadni. Nem kellemes az éhségtől ordító újszülöttre cibálni a szűk, hosszú ruhaujjakat, és ezzel perceket eltölteni. A zokni ilyen pici babánál arra jó, hogy ha kicsúszik folyton a lába a rugdalózóból, akkor kívülről ráhúzod.

2022. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Hol szülsz? Itthon max magánkórházbankapsz bármit, államiba az utolsó wc papírt is magadnak viszed.

Újszülöttre kapucnis kabát felesleges butaság. Overált vegyél, monello csillagot.

2022. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!