Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nem féltetek, hogy...

Anyukák, nem féltetek, hogy ha közösségbe kerül, csúfolni fogják a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1 éves, a tervek szerint 2 évesen fog bölcsibe menni. Kedves, mosolygós, barátságos kisfiú, nem is miatta aggódom, hanem a saját emlékeimet vetítem ki rá szerintem, mert engem sokat bántottak óvodában és általános iskolában is. Nem fizikailag, csak csúfoltak, kiközösítettek. Igyekszem nem izgulni előre ezen, de akaratlanul is eszembe szokott jutni ez a gondolat.

Nektek nem volt hasonló félelmetek?


2022. dec. 28. 22:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Engem csak általános közepétől közösítettek ki, de mikor közösségbe ment, nem tartottam ettől, se ovinál, se sulinál, sőt. Szép, okos gyerek, inkább attól tartottam, hogy ő fog gonoszkodni másokkal. Fele fele arányban be is jött, hol kiközösítették, hol ő másokkal másokat. Mint kiderült, minden suliban ez van, mindenfélét gondolnak egymásról a gyerekek, ami elég gyakran változik, van, hogy naponta többször. Ehhez mire hozzászoktam levert többször a víz. Pl aki csúfolta és utálkoztak, másnak legjobb barátok voltak. Már nem aggódok ezen, a gyerekdrámák suliban hétköznapiak, csak minden gyerek annyira magára fókuszál, hogy azt hiszi csak vele történik rossz. Itt is van, hogy ideiglenesen egy két hétig valakit nem választanak csak utolsónak, nem akarnak a párba állni vele, utána meg tesz valami jót és kedvelik. Mindegyik gyerekkel ez van, egyik sem szokott tartósan felül lenni a hierarchiában(még alsóban vagyunk, felsőben nem tudom mi lesz), vagy visszacsúsznak véletlen baleset miatt, vagy rosszat mondanak rosszkor, kihúzzák a tanárnál a gyufát, rossz helyen vannak rossz időben, nem sikerül egy dolgozat, kidobják őket kidobósnál, elesnek, nem akarnak kapusok lenni, félreértenek valamit.. A gyerekemből csak úgy ömlenek az élmények, ha ilyen lenne nálunk a felnőtt világban, már megbolondulnánk. Oviban is ez volt, csak ott percenként változott kb, ezért nem tűnt fel ennyire.
2022. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én tartok tőle sulikezdés előtt, a gyerekek kegyetlenek. De a legnagyobb félelmem inkább az, hogy én anyaként hogy fogom tudni ezt kezelni a lelkében, hogy önbizalommal teli, határozott felnőtt legyen belőle, ne egy sarokban meghúzódó, lelki problémákkal küzdő, depressziós egyén.

Szóval a félelmem nem az, hogy kiközösítik esetleg, hanem hogy én cseszem el a háttértámogatását egy ilyen helyzetben.

2022. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Másfél éves a fiam, bennem is fölmerült ez már mielőtt a gyerekvállalás mellett döntöttünk. A mi családunkban elég sok a kicsit furcsa ember, és nyilván ez plusz ok a kiközösítésre.


Amit lehet tenni, hogy gondosan választunk óvodát, iskolát. Szerencsére több is van a környéken.

2022. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Eszembe se jutott, valószínűleg azért mert már a szociális mosoly kialakulásnál látni lehetett, hogy igazi társaság közepe típus. Pont mint mi az apjával.

Sajnálom, hogy ennyi embernek ilyen rossz emlék volt az ovi, suli, gyerekkor, de ne vetítsétek ki a saját szorongásotokat a gyerekeitekre.

2022. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!