Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes kombinálni szerintetek...

Érdemes kombinálni szerintetek az apasági szabadságot táppénzzel?

Figyelt kérdés

Január 1-től 2 hét apasági szabadság jár. Viszont a második hétre csak a távolléti díj 40%-t fizetik.

"Fontos, hogy az első öt napra járó távolléti díj teljes költsége a Kincstártól visszaigényelhető, míg a második öt nap költsége a munkáltatót terheli"


A munkáltató is jobban jár ha második hét táppénzből megy. Meg én is mert az első 3 hétben 70%-t fizet

Viszont ezen időszak mármint a táppénz nem számít bele a nyugdíjba. Meg általában a munkahelyek se szeretik ha az ember tappénzre megy. Bár két hetet fixen otthon leszek igyis úgyis



2022. dec. 31. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Magyarán csalni? Hajrá! Csak 1 haragosra van szükséged a munkahelyeden és b.tod. ;)

Rendes szabadság is van a világon.

2022. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ezt táppénzcsalásnak hívják és sokkal többekerül a munkáltatónak.
2022. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nyugdíj szempontjából az időbe a tappenzes napok is beszámítanak. Szóval ha egy hetet tappenzen vagy, attól még a nyugdijhoz a napjaid nem lesznek kevesebbek.

Csak a nyugdíj összegének a kiszámítasanal nem veszik figyelembe, hogy ne rontsa majd a nyugdijadat

2022. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 válaszoló, köszönöm szépen

#1-2: Amikor megszületett a gyermekem, már elfogytak a rendes szabadságaim, feleségemnek császárja volt. Egy hét apasági járt akkoriban, szóval elmentem 1 hét apaságira meg egy hét táppénzre.

Mindenki tudta, semmilyen következménye nem lett.

Most nyílván lesz még renes szabadságom, de szerintem gond nélkül elengednének.

Amúgy kifejezetten feltűnő az első alkalom, egy hét táppén majd rögtön apasági. Nem ütötte meg senki a bokáját. Egyébként bizonyítsák be, hogy nem akkor kaptam el egy hasmensés vírust. Mármint a nav, vagy aki ezzel foglalkozik és kiszabná a büntetést. Mert az orvos és a munkahely tuti partner lenne

Válaszokat köszönöm

2022. dec. 31. 11:37
 5/8 A kérdező kommentje:

Mielőtt pálcát törnétek felettem, megjegyezném hogy valószínűleg 2 hét apaságit veszem igénybe.

Nem az a 30% különbözet fog a híd alá vinni. Amikor meg tényleg s.o.s lesz legalább könnyebben elengednek táppénzre, és még esetleges rossz pontot se szerzek.

2022. dec. 31. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

A NAV nem vizsgál táppénzcsalást, semmi köze hozzá.

A munkáltató tud felülvizsgálatot kérni (pénzért!), ami az OEP erre kijelölt főorvosa végez el, de 1-2 hetes táppénzt a kutya nem vizsgál. Meg mivel ezzel nem csak a munkavállaló, hanem a háziorvosa is bajba kerülne, csodálkoznék, ha valaha is ebből az jönne ki, hogy jogtalan volt a táppénz.

A háziorvosnak van esze, nem olyan okkal tartja otthon a beteget, ami egy ellenőrzéssel kiszűrhető lenne.

Most legegyszerűbb eset: idegi kimerültség. Hogyan is cáfolná meg a főorvos, hogy a páciens nem volt idegileg kimerülve fél hónappal ezelőtt, hétfőtől péntekig?

2022. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel az első 15 nap "táppénz" az betegszabadság, és az a munkáltatódat terheli, nem biztos hogy tapsikolnának ám örömükben.
2022. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kevésbé "átlátszó", ha elmész sima szabira. Ha meg majd elfogy és nagyon otthon kéne maradnod valamiért, akkor beüt a "hasmenős vírus", vagy a "beállt derék".

Az ördög nem alszik. Lehet, hogy egyszer megússza az ember, de ha nem, az senkinek nem jó.

Csak, hogy egy példát mondjak, kiutalták a prémiumomat táppénz alatt (oda is könyvelték és jelentették le). Nem olyan nagy összeg, a fene sem gondolta, hogy valaha is kijön ez. A GYED-em azért csúszott meg, mert a céget nyilatkoztatták meg, hogy mire fel. Persze tudom, hogy semmi köze a te esetedhez, de én sem gondoltam, hogy kibukik valahol valaha is, eszembe sem jutott, hogy fennakadás lehet belőle, nyilván te sem gondolod, aztán meg kitudja.

2022. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!