Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másodállás után is jár (hat)...

Másodállás után is jár (hat) TGYÁS és GyED? Ha igen, milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Van egy heti 36 órát meghaladó főállásom, amiben táppénzen vagyok, mert olyan a munkakör, hogy a várandósság mellett nem látható el maximálisn és van egy másodállásom egy alapítványnál, amivel most, a szülés előtt két hónappal hagyok fel, adózott jövedelmem van belőle, de fogalmam sincs, mit vonnak vagy vontak belőle.

van rá esély, hogy ez is figyelembe vehető lesz a Tgyás, ill. a gyed összegének megállapításánál?


2010. okt. 2. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden jövedelem, amit az irányadó időszakban elértél (rendszeres és nem rendszeres, főállásból és mellékállásból származó egyaránt) beleszámít a tgyás és gyed alapjába.

Az alapítványi másodállás esetében 100%, hogy ilyen jövedelmet kaptál, vagyis ez az összeg is bele fog számítani. Az éves jövedelmedet ez alapján fogják megállapítani.

2010. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de akkor hogyan "játszam ki" az oep-et vagy mivel bizonyíthatom, hogy legális, rendszeres és beleszámolandó a jövedelem? mert mindig kidobnak azzal, hogy a mellékállás nem számít, ha a főállásom meghaladja a 36 órát hetente.
2010. okt. 3. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így van!A másodállás nem számít!Én is járkáltam elég sokat,de,mindig elküldtek.Csak a főállás után kaptam a Tgyást és kapom a Gyedet.Sajnos azt nem tudom,hogy akkor miért vonják Tb-t,ha ők ez után nem számolnak!
2010. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hagyjátok magatokat. Ha vonnak egészségbiztosítási járulékot, akkor nem tekinthetnek el attól, hogy beleszámítsák:

" A táppénz összegének kiszámításánál rendszeres jövedelem a havi rendszerességgel járó munkabér (illetmény), pótlékok, TOVÁBBÁ a munkabér (illetmény) helyett kifizetett távolléti díj vagy átlagkereset, ILLETŐLEG szerződés alapján havonta járó díjazás vagy egyéb jövedelem. "

2010. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!