Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, csak hasonló elveket...

Anyukák, csak hasonló elveket valló anyukákkal maradtok barátságban?

Figyelt kérdés

A kérdés nem abból adódik, hogy én szeretnék vagy nem szeretnék egy konkrét anyukával barátkozni, hanem egy régebbi kérdést olvasva kezdtem el gondolkodni, vajon a szoros barátságokban probléma-e, ha ellenkezőek az elvek. Főleg olyan barátnőkre gondolok, akik megbeszélik a napi dolgokat, megpanaszkodnak a nehézségekről. Ilyen esetekben nem okoznak sosem kellemetlenséget az érzékeny, megosztó témák? Pl. csomó anyuka érzi magát rossz anyának, mert nem tud szoptatni, ők nehezen tudnák ezt elpanaszolni úgy, hogy a tápszert adó barátnő ne érezze, evvel bírálva van. Vagy egy anyuka nem mondja ilyenkor örvendezve, hogy a kicsije tíz percig szépen elvolt a tv előtt, és el tudott mosogatni, mert tudja, hogy a barátnője szerint evvel árt neki.

Úgy képzelem el (aztán vagy megerősítitek, vagy nem), hogy bár egy igazi barátságban a felek nem kritizálják egymást, és talán nem is okoskodnak bele, de a gondolat ott lebeg, mert ismerik egymást annyira, hogy tudják a másik véleményét.

Van itt olyan anyuka, akinek tapasztalata van erről? Főleg saját történetekre lennék kíváncsi.



2023. jan. 13. 22:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%

Elozo vagyok, es az 5-os 7-es hozzaszolashoz irnek meg:


Szerintem is van egy szinvonal, nekem pl. sosem voltak gyogyeger barataim, gyogyeger tarsasagom, akikkel nem vagyunk egy ertelmi szinten, azokkal nem baratkozok, ezek az ilyen tejszeletes meg Dormis anyukak, vagy a cumisuvegbe szorpot ontok. Ugyhogy ilyen gondom nem volt.

2023. jan. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Nekem azért sok olyan gyerekes barátom vagy ismerősöm volt, van, akikkel nem csak a gyerekekről lehet beszélni. Sőt, sokan igénylik is, hogy kicsit kiszabaduljanak a "csak a gyerek" világból.
2023. jan. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2023. jan. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A különböző nevelési elvek egyáltalán nem zavarnak, amíg nincsen belőle kára az én gyerekeimnek. (Pl. hagyják, hogy kitépje a gyerekem kezéből a lapátot, hogy gyakorolja érvényesíteni az akaratát...) Szerintem kifejezetten izgalmas látni, hogy melyikünk családjában mi vált be és mivel próbálkozhatunk.

Viszont! A testvérem úgy állítja be a nevelési elveit, hogy mindenki hülye, felelőlten, tájékozatlan és trehány szülő, aki máshogy csinálja, mint ő. Na ez viszont nekem kell.

2023. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan megkérdez valamit a gyerekneveléssel kapcsolatban, hogy mi azt hogy csináltuk, elmondom akkor is ha pl szöges ellentéte annak amit ők csináltak, de külön nem okoskodok bele.


Ismerős szinten meg nem megyek bele semmi személyesbe. Pl tudom hogy az egyik ismerős anyuka számomra

nem szimpatikus politikai nézetet vall, ezért nem hozom szóba a politikát.

2023. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nagyon jó barátnőm. Neki is 3 gyerek, nekem is . Sok mindenben más a véleményünk, de még egyszer se szóltunk be a másiknak. Elfogadjuk, hogy másképp neveljük a gyerekeket, más-más dolgokat engedünk meg. Másban vagyunk szigorúbbak vagy lazábbak. De köszönjük nagyon jól megvagyunk. Összejárunk. A legjobb barátnőm. A titka, hogy tiszteletben tartjuk a másik módszerét, és nem ítélkezünk.
2023. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!