Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák ti hogyan oldottátok...

Kismamák ti hogyan oldottátok meg ezt a “problémát”?

Figyelt kérdés
Kismamák akik várandósságuk előtt dohányoztak,de mostmár a baba egészsége miatt nem ti hogyan küzdöttétek le magatokban hogy ne gyújtsatok rá? Esetleg vélemény a nikotin mentes iqosrol? Az mennyire lehet káros?

2023. jan. 16. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Fontosabb volt, hogy egeszseges gyerekem legyen mint pl. egy fogyatekos ( a nikotin idegmereg foleg a 12. het elott ) vagy asztmas, es elvogye egy asztmaroham 5 evesen.
2023. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön leraktam a cigit!

A nikontin mentes se mentes :)

Ha van egy élet benned sztem képes leszel egeszségesen kihordani a xigi csak egy sz*r megszokás :)

2023. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha az nem elég motiváció hogy a baba egészséges legyen és ne árts neki, akkor gondolj arra hogy saját magaddal is kiszúrsz ha tartós beteg lesz a gyerek, ugyanis az anyjaként neked kell ápolnod, orvoshoz vinni, az összes fájdalmát nézni és a sírását hallgatni, nincs kibúvó. Ameddig a pocakban van lehet hogy könnyebb mert nincs meg a kötődés de később mikor kialakul és szeretet is van még rosszabb a bűntudattal szembenézni majd.
2023. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg Tőled függ a kisbabád egészsége próbáld meg háttérbe szorítani a saját káros szenvedélyeidet. A babáról való gondoskodás már az anyaméhben elkezdődik. Ráadásul ez egy olyan szokás, amit ha abba hagysz csak jót tehetsz vele magadnak is.
2023. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A "lelki szemeim" előtt megjelent egy kép amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, hogy fuldoklik a babám.

Elkezdtem sírni, könyörögtem, hogy ne essen baja és megígértem, hogy amíg bennem van nem gyűjtok rá.

2023. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Most erre mit lehet mondani? Ha nem elég motiváció erre a babád egészsége, akkor semmi nem lesz az.


Nem értem amúgy, miért nem lehet már babatervezés előtt leszokni.

2023. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segített a tudat h pár percért mekkora kárt okozhatok. Ha pedig elvonási tünetem volt abban pedig az ásványvíz segített hidegen.
2023. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolkoztam semmin egyszerűen leraktam, mert árt neki.
2023. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyéb okok miatt is de fél évvel az éles próbálkozás előtt eldöntöttük, hogy jönni fog a baba. E-cigire váltottam már akkor és 4 hónap alatt fokozatosan átálltam nikotin mentesre, majd leraktam.


De ha dohányzol és pozitív a teszt akkor erre már nincs idő, muszáj letenni egyik napról a másikra.

2023. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Szia.


Amikor kb a mensim kimaradt és pozitív lett a terhességi teszt,akkor aznap este 6 órakor letettem az iqost. ( Rég nem szivok hagyományos cigarettát )

Több mint 1 hétig nem szívtam semmit. Kivéve néha amikor iszonyatosan rám tört az őrület,nikotin és dohány mentes heetset.(gyógynövèny) ( 2 gyerek, mindenki lázas ,beteg, a cicánkat elütöttèk, kórházban volt ,holtan hoztuk onnan haza) majd egy pozitív teszt.( Fertőzés lehetősége ,nincs nőgyógyász,) Hát nem volt lila köd, valahogy nem repültem.😕

Na szóval semmi nikotin tartalmú terméket nem szívtam. 4 hetes terhesen már.

Nem bírtam az egyik napról a másik napra való leszokást.

Vettem egy doboz heetset. Naponta az 5.heten elszivtam 1-3szálat.

Majd a hétvégén odaadtam a nővérnek az iqos kèszülèkemet a megmaradt heets-eket is.

A fokozatosság nyert nálam.

Vasárnap szintén 6fele adtam oda.

Most hétfőn lettem kereken 6 hetes. Semmit nem szivok a fogamon kívül 😅 Semmi bajom nincs. Nem kell ,nem hiányzik. Nincs is direkt nálam. Ennél sokkal hamarabb kellett volna. Ahogy terveztem is. Rögtön pozi teszt után.


Hiába tettem le 4 hetesen.

Ha fejben nem tettem le.

Most tettem le fejben! Ez a titok. Legalábbis nálam.

Sokkal jobban érzem magam☺️

Hajrá ,kitartást kívánok ahhoz ,hogy le tudd tenni.

( A nikotin mentes heetset is.) Hiába nem dohánytermékek. Azért sok olyan van benne ami nem való egy feljödő életnek.

Nekem sok sok nagy pohár hideg víz segít ha rám tör a vágy. Bár érdekes mert most egyáltalán nem tör rám.

2023. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!