Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazást gyerekekkel ti lemonda...

Utazást gyerekekkel ti lemondanátok kizárólag azért, mert sűrű köd van és ónos eső esik? Vagy ettől még el mertek indulni, autóval?

Figyelt kérdés

Igazából elméleti kérdés, de van valós történeten alapul. Ismerősi körben - tavaly - egy kétgyerekes család eljött a rokonokhoz, nagyszülőkhöz ünnepelni, családi rendezvényre, úgy volt eredetileg, hogy egy éjszakát alszanak csak náluk, de végül éjjel ónos eső esett, ezáltal "ottragadtak", még plusz 2 vagy 3 éjszakára, mert a szülők a gyerekekkel féltek hazamenni.


Nálunk meg jópár éve azért halasztódott egy rokon látogatás, mert sűrű köd volt az úton.


Kérdésem: Ti is lemondanátok az adott programot, vagy utazást ilyen esetben? Vagy az útviszonyok/időjárási viszonyok nem lehet indok? Kinek mi a véleménye? Mennyire féltek a balesettől? Illetve milyen okok szólnának még ellene?



2023. jan. 19. 14:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem mondanám le. Ennyi erővel el se indulj messzebbre, mert mi van ha menetközben kezd el szakadni az ónos eső vagy lesz bazi nagy köd.
2023. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem mondanám le, max extrém időjárási viszonyok miatt.
2023. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

Én szerintem ez autó és rutin kérdése én biztos nem vezetnék ilyen időbe még köd csak csak..

Ha a férjem vezet, az jobb mert több a rutinja de, ha nem halaszthatatlan program illetve nem zavarok ott ahol éppen maradni kényszerülök eszem ágában sincs ilyen időbe kimenni.

2023. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Volt, hogy a férjem nem engedte el sűrű havazásban a gyerekeket anyámékkal vidékre, meg is sértődtek.
2023. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Ködben mennék. Azért az ónos eső már egy fokkal nagyobb para. Nem is azért aggódnék, hogy a férjem szúrna el valamit, ő rutinos és óvatos vezető, de sok a hülye az utakon, akik nem törődnek az időjárási viszonyokkal és azt hiszik rájuk nem vonatkoznak a fizika törvényei…
2023. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Rokonlátogatást, halasztható programot persze,lemondanék.Nem kísértem a sorsot,ha nem muszáj.Az ónos eső,az nem vicc.Millió videó van a neten,ahol gyalog sem lehet közlekedni a lefagyott úton,meg az autók csúsznak össze irányítjatatlanul.Ez nem rutin kérdése,ez fizika.Ha nincs tapadás, akkor csúszni fogsz.Az a kisebbik gond,ha csak anyagi kár keletkezik ilyenkor,de történhet tragédia is Akkor meg marhára nem érte meg a program.
2023. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Az ónos eső még szerintem is indokoltabb, főleg ha kevésbé rutinos a sofőr vagy pl váratlanul jött ez az idő és még nincs téligumi az autón meg ilyenek. A köd az hagyjuk, nyilván rosszabb ködben vezetni, de azért amiatt nem mondanék le egy látogatást, még kifogásnak is gyenge.

Lennének olyan időjárási viszonyok, amikor nem vagy nem szívesen ülnék autóba, pl nagyon durva vihar, havazás, jégeső, stb. Pár éve nyáron(!) olyan durva jégeső szakadt a nyakunkba, menet közben voltunk, hogy kb még az utat se láttuk, ami kicsit para volt, mert éppen autópályán sikerült elkapnia minket az esőnek. Leálltunk szépen oldalt és megvártuk, amíg elmúlik, szerencsére az ilyen nyári viharok hamar véget érnek. Nem mi voltunk az egyetlenek, mielőtt még :D Abban az időben tényleg képtelenség volt vezetni, akik nem is álltak meg, ők is kb hússzal araszoltak (azért tudom, mert mielőtt megálltunk, mi is így tettünk, és az előttünk haladó is). Szóval pl ilyen időben, ha nem nyáron történik és 10 percig tart, akkor biztos nem indulnék el. Azért az utat meg az előtted menő lámpáinál kicsit többet érdemes látni. De hacsak nem ilyen apokaliptikus idő van, nem érzem indokoltnak eltolni az utazást.


De ez én vagyok, nyilván a körülményeken is elég sok múlik.

2023. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ónos esőben gyerek nélkül se. Senkinek sem ajánlatos útra kelni.
2023. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
12%

Nem mondanám le.

Pár éve egy messzi strandra mentünk az orvisainkkal, a nap végefelé olyan vihar kerekedett, amilyet nagyon régen nem láttam, úgy szakadt az eső, hogy semmit nem lehetett látni + idegen hely + a páromnak friss volt a jogsija - nem maradhattunk ott, muszáj volt hazajönni... Kalandos volt legalább, kerülgetni az útra szakadt ágakat is, plussz koncentrálni is a hátul ordító gyerek ellenére aki rettegett a vihartól

2023. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%
7. Leállósáv csak műszaki meghibásodás esetén használható. Ez így legalább olyan veszélyes mintha vakon tovább mentetek volna. A helyes megoldás legközelebb ha az egész autópályát elhagyjátok, vagy a következő pihenőig, benzinkútig elmentek.
2023. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!