Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazást gyerekekkel ti lemonda...

Utazást gyerekekkel ti lemondanátok kizárólag azért, mert sűrű köd van és ónos eső esik? Vagy ettől még el mertek indulni, autóval?

Figyelt kérdés

Igazából elméleti kérdés, de van valós történeten alapul. Ismerősi körben - tavaly - egy kétgyerekes család eljött a rokonokhoz, nagyszülőkhöz ünnepelni, családi rendezvényre, úgy volt eredetileg, hogy egy éjszakát alszanak csak náluk, de végül éjjel ónos eső esett, ezáltal "ottragadtak", még plusz 2 vagy 3 éjszakára, mert a szülők a gyerekekkel féltek hazamenni.


Nálunk meg jópár éve azért halasztódott egy rokon látogatás, mert sűrű köd volt az úton.


Kérdésem: Ti is lemondanátok az adott programot, vagy utazást ilyen esetben? Vagy az útviszonyok/időjárási viszonyok nem lehet indok? Kinek mi a véleménye? Mennyire féltek a balesettől? Illetve milyen okok szólnának még ellene?



2023. jan. 19. 14:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
97%
#13: nem irónia. Mi tényleg nem indultunk el egy 3 hetes gyerekkel az ónos esőben a tőlünk 50 km-re lévő kórházba.
2023. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ónos esőben semmiképp nem imdulnék el,szerintem az a legveszélyesebb. Ködben még csak-csak.

Az más, ha útközben kap el, akkor nem nagyon van mit tenni

2023. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Van egy erős, biztonságos autóm, így nekem sosem volt olyan helyzet, opció, hogy ne indultam volna el valahová... Akár egyedül, akár gyerekkel. Rengeteg balesetmentes kilométer van mögöttem, 2 évig hetente ingáztam Budapest és Bécs között autóval. Nagyon szeretek vezetni, sosem féltem az utakon.


De aki ilyesmitől tart, nem indul el pl. 50 km-re se, az inkább tényleg maradjon otthon. A félős, tapasztalatlan sofőrök még napfényes időben is halálosak lehetnek, nemhogy ködben, meg ónos esőben. Nem való mindenkinek az autóval közlekedés, ezt el kell fogadni.

2023. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Az erős,biztonságos autód is csúszik a jégen.Az ónos eső jégpáncélt képez az úton.Nem vagyok félős,sem tapasztalatlan sofőr,25 éve vezetek,soha, semmilyen balesetek,de még egy parkolós ajtónyitásos sem volt,de ónos esőben nem kísértem a sorsot,ha nem múlik rajta semmi.De mindegy akkor,ha rajtad nem fog ki a fizika sem.
2023. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván a jégen minden csúszik, de nagyobb biztonságban érzem magunkat az én autómban, mint egy 35 éves Suzukiban.

Ha menni kell, akkor menni kell. Nem ész nélkül, hanem a körülményekhez alkalmazkodva. Sajnos nem tehetem meg, hogy ne menjek el valahová azért, mert éppen esik.

2023. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A kérdés arról szólt,hogy ha nem muszáj menni, akkor lemondanál-e programot.A muszáj,az más.Ha az embernek dolgozni kell menni, akkor menni kell valahogy,vagy ha olyan beosztásban dolgozik,mint pl mentő,rendőr, tűzoltó, akkor nyilván valamivel neki indul az ember,de ha teázni kell menni a barátokhoz, akkor nem az ónos esőben való elindulás a legokosabb döntés.Volt már olyan egyébként,hogy az egész országban leállt a közlekedés,mert egyszerűen nem lehetett közlekedni.Hamis biztonságérzeted van ha azt gondolod,hogy az ónos esőben sem csúszhatsz le az útról azért,mert nagyobb autód van,és ez veszélyesebb,mintha tudom,hogy csúszik az út, ezért nem megyek,ha nem az életem,vagy más élete múlik rajta.Teherautók,buszok is csúsznak le az útról ónos esőben,gondolom attól azért kisebbet hajtasz.
2023. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!