Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolás kisgyerekednek mit...

Iskolás kisgyerekednek mit szoktál reggelit adni vagy tízórait az iskolába?

Figyelt kérdés
2023. jan. 24. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig szendvicset kaptam. Amúgy rengeteg lehetőség van.
2023. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Szalonna, tojás
2023. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
2 szendvicset kap a fiam+valami kis édesség. Negyedikes, sportol, szóval van étvágya.
2023. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a Facebookon különböző tízórais csoportok. Én rengeteg ötletet kapnak onnan.
2023. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Semmit, kap az iskolában
2023. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 és meg is eszi? A lányom sulijában az ebéd teljesen rendben van de amit tízóraira és uzsonnára kaptak kb mint a kő olyan volt, mindig hazahozta és a kutya ette meg.

Mostmár csak ebédet kap bent, nem akartam feleslegesen fizetni így ezeket viszi magával

2023. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Reggeli nagyon változó.

Van, hogy valamilyen tojásvariáció zöldségekkel, sonkával/baconnel.

A melegszendvicset, bundáskenyeret is szereti, ezek mellé is szoktam felvágni uborkát, paprikákat, paradicsomot. Az avokádókrémes toastot is szereti, tükörtojással a tetején.

Néha eszembe jut előző este bekeverni valamilyen overnight oats-ot, vagy chia pudingot. Azokat is szereti különböző gyümölcsökkel/jamekkel, vagy mogyoróvajjal, Nutellával. Ha ráérősebb a reggel, szoktam sütni amerikai palacsintát vagy gofrit. De ha késésben vagyunk, esetleg éppen nincs étvágya, beugrunk a sulija mellett lévő Lipótiba és veszek neki valami péksütit, amit óra előtt megehet bent, ha éhes.


A suliba Pinterestről, Tiktokról inspirálódok. Rengeteg féle opciót kiad, ha rákeresel, hogy "lunchbox meal ideas". Mi vettünk külön ilyen kis ételtartót, abba szoktam neki pakolni.

2023. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Többféle dolgot érdemes pakolni. Egy felnőtt gyomra nagyobb, megeszi a szendvicset és elvan.

Amíg nem tini, a szendvics sok gyereknél 2/3ában jön haza vagy megy az első kukába.


Egy kisebb gyerek általában többször, kevésbé éhes, szóval jobban jársz, ha kisebb mennyiségeket de változatosabban pakolsz.

Így még a válogatósabb gyerek is eszik valamit.


Példák hogy mi mehet bele:

fél marék mazsola

pár szem aszalt gyümölcs

kekszek

sajt kockák

pár szem dió

pár karika kolbász

mackósajt

egy kisebb szem gyümölcs

pár karuka uborka

mini joghurtok

pogácsa

főtt tojás

pár szem retek

birsalma sajt

falafel



A gyerekek maguktól is így esznek, pár szem ez-az, aztán szalad játsszani, aztán megint eszik pár falatot.



Ilyen sok fakkos étel dobozt érdemes nézni, amibe sok kis dolog belefér, de nincs sok tartozéka amit el lehet hagyni.

2023. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!