Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadtattátok el a...

Hogy fogadtattátok el a gyerekkel, hogy nem lesz kutyája (vagy más hàziállata)?

Figyelt kérdés

Adott a tipikus helyzet: a 10 év körüli gyerekek könyörögnek egy kutyáért, majd ők foglalkoznak vele, játszanak vele, a zsebpénzükből beszállnak a költségeibe és a szokásos ígérgetések, amiből ugye 3 hónap múlva már semmi nem lesz.


100-szor el lett mondva, hogy nem lesz kutya, felsorolva a felnőttként ésszerű okokat:

- mi nem szeretjük a férjemmel a kutyákat és biztos nem lenne kedvünk foglalkozni vele

- nem akarunk havonta 10-20-30 ezret minőségi kutya elé délre, orvosi kezelésre szánni

- nekem a kértem a hobbim, van veteményes, tó, angolkert, nem kell egy kutya, ami tönkrevágja az egészet, amiért évekig dolgoztam.


Én elhiszem, hogy egy gyereknek ezek nem érvek, de értitek, nekünk nem kell kutya.



2023. jan. 24. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Alternativa ?

Anyukam is ilyen volt, de vegul engedett horcsogot, tengerimalacot, teknost (nem egyszerre, plusz tesomnak is ugye ).

Egy csalad vagytok, te is engedhetnel, meg ok is. Eleg nagyok mar.

2023. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
El kell mondani az érveket, aztán lezárni. Nem lehet mindig mindenkivel megértetni a dolgokat.
2023. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 babyboom567 ***** válasza:
90%
Sehogy,majd elmúlik.Felnőnek, és vesznek kutyát maguknak.
2023. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy másik, kisebb háziállattal kompromisszumot kötni? Természetesen őket sem szabad elhanyagolni, ugyanúgy kell velük foglalkozni, minőségi kaját venni, állatorvoshoz vinni, fajnak megfelelő méretű és kialakítású helyet csinálni stb., de azért a testméretből adódóan kisebb a használt terület és a költségek is.

Ezzel a gyerekek megtanulnak felelősséget vállalni egy másik lényért, beosztják a zsebpénzüket, nem a telefonon töltik idejüket, hanem az állatkával, meg még van egy csomó más pozitív oldala.

De ez is csak akkor, hogy legalább ezt az állatkát tudjátok felügyelni, és nem lesz elhanyagolva.

2023. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy 10 éves azért már megérti az okokat, ha te is jó mintákat hoztál, tudnál vele kommunikálni.

Ne azt mondd, hogy drága a kutya, meg tönkrevágja a kertet, stb. Ne másra hárítsd. Az okok a te érzéseidről szóljanak.

Kisfiam, nagyon szomorú lennék, ha a kertben futkározna a kutya, mert sok idő rendbetenni és azt tőletek venném el

Kisfiam, a kutya is olyan, mint egy csaladtag, egy gyerek, nagyon félek attól, hogy nem tudnám megfelelően etetni.

2023. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van tőlünk 2 buszmegállónyira egy állatmenhely. Megbeszéltük, hogy nekünk nincs kapacitásunk kutyára, de ha akarnak kutyázni, akkor oda járhatnak sétáltatni és etetni. Szombatonként van erre lehetőség. Egy éve járnak, és meg vannak elégedve, nem nyafognak már kutyáért.
2023. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk évek óta megy, már bármilyen állatnak örülnének, rengetegszer elmondtuk, hogy miért nem lesz, "kötöm az ebet a karóhoz" ha tetszik ha nem! Ritkulnak a nyavajgások
2023. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Én személy szerint magam is évtizedek óta kutyatartó vagyok, szóval sehogy, de a 6-os által írtat tartom jó módszernek, illetve esetleg egy alternatív háziállatot otthonra, amit ti is el tudnátok képzelni, kompromisszumként.
2023. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sose lett kutyám, pedig rengeteget "nyavajogtam" érte. Viszont 12 éves koromtól megtaláltam a módját, hogy kutyázzak. A mellettünk lévő intézmény udvarán volt egy kutya. Ahhoz jártam játszani, mindig vittem neki jutalomfalatot. Végül az ott dolgozó gazdája megengedte, hogy sétáltassam is. Rengeteg közös kalandunk volt - Hajógyári-szigetre vittem ki, Hármashatár-hegyre, Margitszigetre.

Ehhez persze iszonyatos szerencse kéne, hogy egy hasonló helyzetben legyen részetek. De a menhelyi kutyasétáltatás az alternatíva. Ahogy itt mások is írták. Ha a gyerekek látják, hogy ti nemcsak lepattintjátok őket a kívánságukkal, hanem próbáltok kompromisszumos megoldást találni, az jól veszi ki magát a kapcsolatotok szempontjából. Legyetek nyitottak és ne csak kategórikusan elutasítóak, "kötve az ebet a karóhoz".

2023. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Derjaderja ***** válasza:
100%
Esetleg nincs a barátok közt kutyás? Hozzánk "csapódott" már másik család kutyát sétaltatni/kirándulni.
2023. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!