Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált anyukák, válaszolnátok?

Elvált anyukák, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislány anyukája vagyok. Egyre többet foglalkoztat a válás gondolata. Azt tudom, hogy anyagilag nagyon nehéz lesz, de kíváncsi lennék tapasztalatokra, hogy az anyagiakat leszámítva könnyebb-e egyedül boldogságba nevelni a gyermeket, mint egy megromlott párkapcsolatban? Milyen nehézségeitek vannak? Mi az előnye számotokra?
2010. okt. 3. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs összehasonlítási alapom, mert már amikor szültem, akkor is egyedülálló voltam (a terhesség alatt mentünk szét). Szóval én így szoktam meg, és megmondom őszintén, az anyagiakat nem számítva én jól is érzem így magamat. Nincs vita abból, hogy mi van megengedve és mi nem, nincs veszekedés, hogy mi kinek a dolga.
2010. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Örülök neki!

Az én férjem olyan mint egy második gyerek, mindent szájbarágva mondani kell neki, onnantól, hogy kapcsolja le a villanyt, mint hogy szellőztessen, vagy éppen zárja be kulccsal az ajtót ha elmegyünk itthonról. Belefáradtam, elegem van. Nem érzem magam mögött az erőt a személyében, és a legrosszabb, hogy nem ismer el sem mint nőt, sem mint feleséget.

Úgy gondolom egyedül könnyebb lenne, ha csak a gyerekemre és magamra kellene figyelnem, viszont az anyagiak.... hát az kemény lenne.

2010. okt. 3. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! 13év után két kisfiúval váltam el,bár előbb tettem volna,ma már boldog vagyok megtaláltam a párom és van egy közös kisfiunk is. Merj lépni!!!
2010. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! Ma szeretnék beszélni egy ügyvéddel, mert a férjem hallani sem akar a válásról, mindenben akadályoz.

Könnyebb így, ha hallom másoktól azt, hogy nem bánták meg a döntésüket.

2010. okt. 4. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
épp hasonló helyzetben vagyok :( másfél éves baba, tönkrement kapcsolat egy rémálom az életünk, de a gyerek és anyagi okokból együtt vagyunk egyenlőre. Nem tudom mihez kezdjek, kilátástalan, félek, hogy boldogulok majd egyedül (sajnos nincs család, barátok messze). Persze tudom mi volna az ésszerű de rettentő nehéz meglépni és a bizonytalanságot választani. Vajon boldogulunk egyedül (ketten) babámmal? Vajon találok még társat magamnak, leszek még boldog valaha? 31 éves anyuka
2010. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Én összetenném a két kezem, ha nekem "csak" olyan válo-okaim lennének a férjemmel, melyeket az egyik kommentedben írtál.Valójában mit csinál? Iszik, megcsal, bánt,gépezik, nem foglalkozik a gyerekkel? És miért csak az anyagiak érdekelnek? Vagy a helyzet már olyan, hogy a gyereknek is jobb, ha az apja nélkül nő fel?
2010. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Iszik, megcsal, bánt, gépezik. Gyere és tedd össze a kezed érte.
2010. okt. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!