Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy több gyerekes anyukák,...

2 vagy több gyerekes anyukák, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Kistesót szeretnénk, 2. baba lenne, a kérdésem az, hogy mennyire növeli meg a kiadásokat a testvér érkezése??? Véleményem szerint alig....ruha van a nagyobbról, ill. minden más. Egyedül a pelust és a tápszert(ha netán kéne) számoltam pluszba, a férjem meg totál meg van győződve arról, hogy mennyire megnőnek a kiadások. Egyébként átlagosan élünk, se gazdagok, se szegények nem vagyunk.
2010. okt. 24. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 lányom van. Az egyik 22 hónapos (pelenkás), a másik 6 hónapos. Amit a kisebbre kell költenem a pelenka és a tápszer, ahogy te is írtad. Pluszban csak egy sapkát vettem a kicsinek, mert annyira tetszett, hogy nem bírtam otthagyni. Most még nem sok a 2 gyerek anyagilag, viszont, majd mikor suliba járnak, akkor a tanszert kétszer kell megvenni. Úgyhogy nem most, hanem később lesz többe a két gyerek
2010. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.Az elozo valaszolo jol irta.Amig kicsi nem kerul sokba a gyerek.Majd kesobb ahogy no egyre tobbet kell ra kolteni.Eleg csak arra gondolni mit eszik egy ujszulott es mit egy kamaszodo fiu.Nalunk elelmiszerre megy el a legtobb penz.Van ket kamaszodo fiam es egy 2 evesem+egy ket honaposom.
2010. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én is sokat gondolkodtam ezen, igazából nekünk még ráérne a kistesó, de akkor is foglalkoztat a téma. Ovis korig szerintem nem nagyon lehet észrevenni a kiadásokon, hogy 2 gyerek van. Amíg kicsi addig nem sok igénye van, hordhatja a kinőtt ruhákat, stb. Viszont ahogy előttem is írták ahogy nagyobb lesz egyre többet kell majd rá is költeni mert nőnek az igényei és mindent duplán kell megvenni, pl: tanszert. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy még később főiskola, egyetem, lakáshoz segítés... Hát én akárhányszor elagyalok ezen mindig az a vége, hogy a fiamnak egyke marad. Pedig néha belém jön az érzés, hogy jó lenne még egy gyerek és akkor arra jutok, hogy még fiatal vagyok majd ha a fiam már önállósodni kezd szülhetek még egy babát. De így meg túl nagy lenne a korkülönbség ami nem tudom, hogy baj-e vagy sem. Nagyon nehéz a döntés. Egyenlőre nem tudok előre tervezni, majd meglátom hogy alakulnak a dolgok.

2010. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

nálunk nem kérdés a tesó, 2 gyerkőcre vettük fel a szocpolt is, 2 évünk van még a 2. baba megszületéséig, csak a férjem elhúzná az utolsó napig....hiába mondom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy egyből összejön, mint a kisfiam. Ilyenkor jönnek az érvek, hogy de hátha jövőre több pénzünk lesz,mert most kezd bele egy üzletbe, ráérünk még stb....a fiam 2 éves.

2010. okt. 24. 15:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk még pár hét múlva fog születni a kistesó, de mi is így gondoljuk, hogy az első pár év nem növeli meg nagyon az anyagi kiadásokat. Viszont arra is gondoljatok, hogy lehet tényleg nem jön össze olyan hamar a kistesó, mint a nagy. Az első fiúnk nekünk is hamar összejött, de sajnos a 2 két terhességemre várni kellett, ami ráadásul még vetéléssel is végződött, pedig semmi bajunk nem volt (utólag minden kivizsgálást megcsinált a doki, de nem tudta, hogy miért történt a vetélést). De szerencsére a következő baba megmaradt, aki nemsokára fog születni.

Bár az is lehet, hogy újra egyből összejön, de azért erre is gondoljatok.

2010. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!