Kiskorú bébiszitter?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Egész életemben tudtam, hogy a leendő hivatásom kicsik köré fog felépülni. Mióta elég idős vagyok, folyamatosan táborokban segítek be a nyáron, óvodákban teljesítettem az 50 óra közösségi munkát. Nagyon élveztem a gyerekekkel eltöltött időt, hogy tanítgathattam őket, segíthettem nekik az esetleges problémákban. Rengeteg szituációt láttam az idő alatt, (orrvérzés, egyéb kis balesetek) amiket felnőttek jelenlétében tanultam meg orvosolni.

Sok ideje gondolkozom azon, hogy a nyárra egy kis zsebpénzt kiegészítésként gyermek felügyeletet végeznék. (4+ korosztályra gondolok itt)


Ti szülőként képesek lennétek rábízni a gyermekeiteket (nem egész napra, mondjuk egy mozi, vagy vacsora idejére) egy ilyen idős lányra, ha alkalmasnak találjátok?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2023. jan. 30. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Annyira nem szeretném. Van sok nagykorú bébiszitter is. Ha 17 éves vagy, pár hónap múlva te is az leszel.
2023. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én rábíznám pár órára.Adnék egy esélyt..énis vigyáztam babára,kisgyerekre olyan idösen
2023. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az az elvem, hogy gyereket gyerekre nem bízok. Akkor sem, ha testvér/unokatestvér, akkor sem, ha bébiszitter.


Tehát úgy nem, hogy elviszed ide-oda, játszóterezni, moziba, vagy én lépek le 3-4 órára itthonról.


Úgy viszont gond nélkül, ha én is itthon vagyok, de éppen dolgoznom kell, vagy pihennék picit egy jó könyvvel, esetleg jönnek hozzánk vendégek és nem csak anyaszerepben akarok itthon lenni, ezért jól jönne, ha valaki leköti a gyereket közben. De nálunk nagy a ház, szóval tökéletesen el lehet vonulni ilyen szempontból, nem az van, hogy olvasás közben hallgatom, ahogy a fal másik oldalán szól a Bogyó és Babóca 26. alkalommal is.

2023. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én simán.


Màrmint csak emiatt, mert nincs 18 nem gondolnám akadàlymak.

Simàn rá merném bízni a gyerekem, hiszen mi vàltozik 2-3 hónap alatt?


De nyilván nem ez az alap szempotn.

Valakire 20 évesen sem.


Mondjuk tesóm majdnem 30 volt. A 2 gyereketegyszerre így is neccesen merem rábízni🫣

2023. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Fontos a bizalom, de első körben nem látnám akadályát. Eleinte inkább nap közben.
2023. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy a szüleiddel is szeretnék találkozni előtte, de adnék esélyt.
2023. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ez valahogy nem olyan népszerű itthon mint pl Amerikában, ahol csak tini bébiszitterek vannak. Bár szerintem annyira maga a bébiszitter nem népszerű, hanem inkább elviszik az emberek a gyereküket a mamához, tesóhoz, bárhová
2023. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Igazabol ezzel az a baj, hogy jogilag kiskoru vagy, tehat azzal, hogy kiskorura bizom a kiskorut illegalis dolgot teszek, es ha barmi tortenik, itt a szulo a felelos. Ugyhogy en ez miatt nem biznam a gyerekem kiskorura. Akkor sem ha rokon.
2023. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Sokkal szívesebben bíznám olyan személyre a gyerekem, aki mindig is kicsikkel akart foglalkozni, és nem nyűg neki a velük töltött idő, akkor is, ha 17 éves.
2023. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
15 éves koromtól én vigyáztam a lépcsőház összes gyerekére, ha a szülőknek programjuk volt. De ugye ott voltak a saját szüleim a házban, bármi volt, azonnal volt felnőtt segítség.
2023. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!