Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor hogy számolják a...

Ilyenkor hogy számolják a GYED-et?

Figyelt kérdés

Hú hát nem leszek egyszerű. Előbb jön a baba,mint vártuk. A gond egyedül azzal van,hogy én idén júliustól vagyok bejelentve 8 órára, előtte kb. fél évig 6-ra voltam, előtte meg két évig csak 2-re. Szóval ahogy sakkoztam, ha minden jól megy,akkor kb. áprilisig a 7. hónapig tudnék dolgozni, utána a főnöknek keresnie kell helyettest. Szóval nem lesz meg a 365 napom 8 órás munkaviszonnyal, csak kb. (ha jól számoltam) 210-220 nap. A többi nap az 6 illetve ugye a 2 órás munkaviszony. No ilyenkor hogy számolják a GYED összegét! Remélem érthető voltam!

köszi szépen


2010. okt. 4. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyed összegét nem befolyásolja az, hogy a 365 biztosított nap alatt mennyi időre voltál bejelentve. AZ összegét sem a 365 nap alapján számolják, hanem a szülés előtti év (vagy a szülést közvetlenül megelőző) 180 bérezett napjából.

Vagyis neked a gyed alap az a jövedelem lesz, amit most július óta keresel, vagyis a 8 órás béred.

2010. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak valahol olvastam, hogy most már 180 napot néznek, hanem 365 napot. Bár lehet,hogy valamit keverek! De az jó, ha mostani után kapom!
2010. okt. 4. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, 365 napot néznek, de csak biztosítotti időt:)

Korábban 180 biztosításban töltött nap kellett a jogosultsághoz, és 180 bérezett nap alapján számolták az ellátások összegét, most 365 biztosításban töltött nap kell a jogosultsághoz, de a számítás módja nem változott, ugyanúgy 180 bérezett napot vesznek alapul:)

2010. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!