Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi szülő nem dolgozik...

Ennyi szülő nem dolgozik gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Pest megyei kisvárosban lakunk, 3 ovi van. Az enyém a központiba jár, ahol kb 200 gyerek van. Barátnőmé egyik kisebb oviba, ami kb 80 fős.

15.45 körül odaérünk minden nap a gyerekért, de már összevont csoport van 6-10 gyerekkel max. A 200-ból.. 18 óráig lenne nyitva. Barátnőm is 16 körül odaér a gyerekért, de ott meg már az övé az utolsó. Mi rugalmas helyen dolgozunk, férjem 7-15ig, én 8.30-15.30ig. Mégis a mi gyerekünk az utolsók közt van. Ez hogy lehet? Manapság már senki se dolgozik vagy mindenki otthonról? Nem tudom elképzelni, mi meg még azt hittük de jó munkahelyünk van.


2023. febr. 3. 08:05
1 2 3 4 5
 21/47 Derjaderja ***** válasza:
100%

18. Át rugalmasabb világ volt. Az óvónők se panaszkodtak h mért jössz későn, a munkahelyen is sokszor szemet húnytak ha vki korábban távozott. Az iskolások már egyedül jártak, kulccsal a nyakukban. Nagyszülő is több volt igen.

Utána berobbant a kapitalizmus. Örülni kell, hogy most megint több rugalmas lehetőség van, jóléti fogyasztoi társadalomnak az is érdeke, hogy az emberek jól legyenek. Pl. akkor költenek többet és nevelnek normálisabb gyerekeket.

A pénz meg sok tényezőtől függ. Nem mindegy mi a végzettséged, munkaköröd. A rugalmas munkaidő nem feltétlenül fizet kevesebbet.

2023. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
85%

"Ovi 16:30-ig van nálunk.."


Na igen, ez meg a másik. Le lehet következetesen pontozni nyugodtan, akit ez megnyugtat, de a valóság akkor is az, hogyha az ember teljes állásban szeretne dolgozni (akár anyagi okokból, akár hivatásbeli okokból) és mondjuk nem olyan típusú munka, hogy lehet home office (a többség ilyen), viszont van egy ovis korú gyereke, akkor - segítség nélkül - ezt nem teheti meg.

2023. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
90%

Én sem dolgozom. Fel kellett mondanom a munkahelyemen, mert nem összeegyeztethető az óvodával. 6:45-kor vonaton kéne üljek, és fél 7-kor szàllnék le a vonatról, pedig nagyon jó munkahely volt, jó fizetéssel, mesterdiplomával.


Nem is fogok tudni egy ideig dolgozni, mert most kezdett a lányom az óvodában, és folyamatosan beteg, és vele én is. Ez ilyen, szerencsére a férjem nagyon jól keres és nekem is van félretett pénzem, így egyelőre nem szorulunk rá.

2023. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk rengeteg a bébiszitter emiatt..


Azok viszok el, 1-1,5 h-t vannak vele a gyerekek..

2023. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
92%

Ez mindig is igy volt, es nem csak arra feletek.

Az enyem mar regen volt ovodas, de mind a ketten egeszsegugyben dolgoztunk, muszakban. 13 oras muszak, igy egyik heten 3 nap szabad, masik heten 4. Ekkor eleve delben el tudtam hozni, a tobbi napokon meg a ferjem ugyanigy. Ettol meg heti 45 orat ledolgoztunk mindketten.


Hogy visszamenjunk az idoben a 80-as evekbe, altalanos iskolaban evekig en voltam az utolso akiert 4:30 ra jottek ! A 40 fos osztalybol MINDENKI mast hazavittek max. 3 oraig.

2023. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
72%

Amikor én voltam ovis (1991-) akkor a 2. Osztályos unokatesóm vitt haza…


Akkor ezeket nem vették ennyire komolyan.

Pedig anyu otthon volt a tesómmal

Még ovisként a saját tesómat én vittem, amikor anyu dolgozni kezdett.

Mama volt néha nálunk, de nem jól mozgotz, emiatt egyedül mentünk haza, (1 km)de ott volt velünk utána..vagy ugyanúgy az emlegetett unokatesóm is csatlakozott és a saját tesója is jött, ő öcsém csop társa volt…


Sokszor 5-6 gyerek jött együtt haza. ( újtelepen laktam egy kisebb településen, ahol a környező utcákban 4 -6 éven belül volt a szórás a gyerekek kora körül)

2023. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

20 éve voltam ovis, akkor is többnyire alig maradtunk már du. 4 körül. A kiscsoportosokat pl szinte mind elvitték ebéd után, alig maradt bent valaki aludni, szinte csak azok, akiknek a nagyobb testvér is oda járt.

Nyilván sokan vannak otthon, amíg tudnak, sokszor a nagyszülő segít, sokan vannak rugalmas vagy részmunkaidőben, esetleg műszakos munkarendben és a covid óta a home office is nagyon elterjedt. Rengeteg munkahely jött rá, hogy teljesen felesleges ragaszkodni a személyes jelenléthez. Szóval szerintem pont most nincs ebben semmi meglepő.

2023. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 16 kor már nincs gyerek, de az a fura hogy ugyan azok a gyerekek akik a bölcsiben voltak 5 ig is itt sosincsenek
2023. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 6ig van elvileg óvoda, de akkor már le vannak oltva a lámpák, senki sincs ott. Mikor 4re mentem a lanyomért még voltak ott sokan, sokszor a 6 rendes csoportból még két csoportnyi összevont csoport kijött. Fél 5kor mikor mentem egyszer érte pénteken, akkor ő volt az utolsó előtti. A hét többi napján tolongás van bent fél ötkor, sokan akkor viszik el a gyerekeket. Jövőhéttől csak ötre fogok odaérni érte, remélem azért nem ő lesz mindig a legutolsó.

Nem tudom hogy csinalják, reggel fél nyolcig összevolt csoport van, alig pár gyerekkel. Hihetetlen hogy mindenki beér reggel, és időben végez.

Én meg reggel indulok dolgozni hatkor, és nagyon kell rohannom hogy ötig majd odaérjek.

2023. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki korán megy a gyerekért, nem azt jelenti, hogy nem dolgozik. Én is többnyire korán mentem, aztán heti 2-3 alkalommal irány a mamához, én meg mentem vissza dolgozni még pár órát. Vagy a férjem épp hazaért én meg még dolgoztam 1-2 órát. Most már nagyobb, nem kell menni érte, de én 3:30-ig dolgozok, a férjem meg home office-ban van. Mindkettőnknek nagyon jó munkája van, mégis sokan ezek szerint úgy gondolják, hogy mi nem dolgozunk.
2023. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!