Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi szülő nem dolgozik...

Ennyi szülő nem dolgozik gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Pest megyei kisvárosban lakunk, 3 ovi van. Az enyém a központiba jár, ahol kb 200 gyerek van. Barátnőmé egyik kisebb oviba, ami kb 80 fős.

15.45 körül odaérünk minden nap a gyerekért, de már összevont csoport van 6-10 gyerekkel max. A 200-ból.. 18 óráig lenne nyitva. Barátnőm is 16 körül odaér a gyerekért, de ott meg már az övé az utolsó. Mi rugalmas helyen dolgozunk, férjem 7-15ig, én 8.30-15.30ig. Mégis a mi gyerekünk az utolsók közt van. Ez hogy lehet? Manapság már senki se dolgozik vagy mindenki otthonról? Nem tudom elképzelni, mi meg még azt hittük de jó munkahelyünk van.


2023. febr. 3. 08:05
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Igen, most lett felemelve 4 éves korra, eddig 3 éves korig volt.

És valóban csak a 4 órát kötelesek, a 6 opció. Első évben én is 6 órában voltam, 8-14ig.

2023. febr. 3. 09:16
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokáig az volt, hogy én vittem bölcsibe a fiam reggel, a férjem meg elhozta 2 után kicsivel, mert ő 5-2-ig dolgozott.
2023. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
79%

Hidd el, hogy olyan, aki csak úgy ül otthon, és vakarja, kevés van. Biztos előfordul, de nem ez a jellemző.

De az ovisok nagy részének kistestévre van, és ma már a gyerekes anyák többsége tényleg nem "8-tól 5-ig ülünk az irodában" típusú munkakörökben dolgozik. Én dolgoztam ilyen felállásban egy évet, amikor egy bölcsisem és egy ovisom volt, de tarthatatlan volt.

Nem arról van szó, hogy "manapság már senki se dolgozik", hanem arról, hogy talált valami családbarát megoldást. És ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy maga a munka szuper, barátnőm pl. diplomásként évekig dolgozott a suli konyháján, mert így helyben maradt, és a gyerekeiért is könnyen odért időben.

2023. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
77%

Home office


3-ra megyünk értük.

Addigra már olyan munkát teszek vagy én vagy a férjem , amikor nem kell telefonálni, vagy meetingelni.

Vagy a nagyszülő hozza el. Munka után 5-re megyek értük.


( itt nálunk sokan műszakra is járnak; egyik szülő reggel beviszi, másik pedig végez 2-kor és 3 körül elhozza)


Összevont csopiban volt, hogy késtem 15:30-kor 3 gyerek volt, 2 az enyém🤷🏻‍♀️

2023. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
58%

Párommal pont azt beszéltük, hogy ha lenne gyerekünk (de nincs és ez is közrejátszik), akkor ez nálunk hivatalosan úgy nézne ki, hogy legkésőbb 7-kor valaki viszi a gyereket, majd este 6-kor el. Nekünk 8-tól 17.00-ig tart a munkaidőnk és kb. egy órát utazunk oda és vissza is. Szóval ha te le tudsz lépni 15.30-kor és utána mész a gyerekért, akkor szerencsés vagy.

Más gondolom nem dolgozik, vagy otthonról. Esetleg nem ilyen kötött a munkaideje. Vagy mint a szomszédunk: 3 gyerek van, a legkisebbel még otthon van a nő, így a nagyobbakért tud oviba menni hamarabb.

2023. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
71%

"Párommal pont azt beszéltük, hogy ha lenne gyerekünk (de nincs és ez is közrejátszik), akkor ez nálunk hivatalosan úgy nézne ki, hogy legkésőbb 7-kor valaki viszi a gyereket, majd este 6-kor el."

Gyerekszülés után a legtöbb nő nem megy vissza egy ilyen munkahelyre. Vagy ha vissza is megy, hamar rájön, hogy ez nem működik, és vált.

2023. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
85%

Én 16.15re mentem érte és addigra összevont csoport volt 4 csoportból és egész sokan voltak még, legalább 15-20 fő . Ha 16.30 után értem akkor volt utolsó.


Amit írsz azt hallottam már, de nem tapasztaltam .

2023. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
70%

"Gyerekszülés után a legtöbb nő nem megy vissza egy ilyen munkahelyre."


Értem. De valamiből meg kell élni. Segélyekből meg nem szeretnék tengődni, engem nem is így neveltek, hogy élősködjek a társadalom nyakán.

Amúgy meg nem írtam, de nagyszülő lehet még sokaknál opció. Anno értem is sokszor nagymamám jött. Szerintem a 90-as években még több szülőnek meg kellett valahogy oldania, már csak azért is, mert nem volt home office.

2023. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg munkát kellene váltanom, mert nálunk a home office is úgy néz ki (ma szabin vagyok), hogy 4-ig fel sem állhatok. Csak azért érek olyan napokon hamarabb a gyerekért, mert az ovi/suli közelebb van a lakásunkhoz, mint a munkahelyemhez.

Jellemzően az utolsók között van már negyed 5-kor is. De azért nem olyan rossz az arány, mert nálunk pl: nem egy gyüjtő van, hanem 6 csoportból csinálnak 2-t.

2023. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

15


Ovi 16:30-ig van nálunk..

2023. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!