Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy anya miért dönthet úgy,hog...

Egy anya miért dönthet úgy,hogy visszamegy dolgozni a másfél hónapos babája mellett napi 8 órában a munkahelyére?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen oka lehet? A férj jól keres, valószínűleg a pénz miatt nem. Végtelenül elszomorító dolog, egy rokonommal történik de nem mondja el miért csak így döntött és kész. Napi 8 órában van a munkahelyén addig a férj vagy a nagyszülők vannak a gyerekkel.
2023. febr. 3. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
70%

50!


1. A kérdező ismerősén kívül SENKI sem tudja miért ment vissza dolgozni. Minden variáció csak és kizárólag találgatás.

2. Bármi oka is van rá, RÁ és a FÉRJÉRE tartozik, másra nem.

3. Nyilvánvalóan nem voltál soha depressziós, és nem jártál soha pszichiáternél

4. Szomorú, hogy a te partnerednek a pénz és q mit szólnak mások fontosabb lenne,mint te

2023. febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
22%

"Szomorú, hogy a te partnerednek a pénz és q mit szólnak mások fontosabb lenne,mint te"


A "mit szólnak mások" egyáltalán nem szerepelt a kommentemben, de abban biztos lehetsz, hogyha valaki visszamegy a postára dolgozni, akkor napi szinten kapni fogja az ívet az utolsó ügyféltől is, hogy "hol a baba, miért itt vagy", ami bizonyára hozzá fog járulni a gyógyulásához, igaz? ;)

Ez az igazi munkaterápia, amit a pszichiáter javasol?

KAMU


Egyébként az éhenhalunk nem olyan "pénzkérdés", aminél elnéző lehet az ember.


Mondjuk itt is látszik, hogy hülyeségre nincs gyógyír.

2023. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
60%

Fél éves volt, mikor részmunkaidőben visszamentem dolgozni. Ennek voltak lelki és praktikus okai is: a férjem vette át a munkám egy részét, így kb reggeltől estig dolgozott, habár erre anyagilag kicsit sem voltunk rászorulva. Úgyhogy én visszavettem tőle, neki is jutott egy kis baba idő, baba is tudott az apjával lenni. Én magam nem teljesedtem ki ebben az itthon létben, sosem voltam egy konyhatündér, a pakolás, rendszerezés meg inkább bosszant. Nekem kellett az, hogy heti 3x 6 órában tudjak a saját végzettségemben dolgozni, habár nem lettünk volna rászorulva. Igen, sokan voltak, akik ezt nem értették meg. Csakhogy én meg azt látom, hogy ezzel a "húzásommal" az apuka is tudott a gyerekkel lenni, meglepetésként az én férjemnek nem is okoz például egy pelenka csere, miközben baráti társaságban az átlag férfi azt sem tudja, hogy hol keresse a pelust. Aztán másfél évesen bölcsibe ment. Imádja. Nem vagyunk azért mi annyira szórakoztatóak, hogy reggeltől estig lefoglaljuk őt és ezt felismertük. Pedig a legtöbb hétvégén megyünk valahová (családom nem itt lakik a közelben, és imád ott lenni, úgyhogy oda elég gyakran megyünk, de barátokhoz is gyakran járunk), de ez kevés.

Nem tudom mi lehet a mögött, ha valaki másfél hónap után visszamegy dolgozni. De arról is lehetne beszélgetni, hogy valaki miért dönt úgy, hogy 3 évig marasztalja otthon a gyermekét, miközben annak az ártatlannak jóval többre van szüksége társaság terén, minthogy egész nap az anyját bámulja (és ezen az a néhány játszóterezés sem sokat segít). Van olyan ismerős gyerek a környezetemben, akire konkrétan ha ránéz egy járókelő, elbőgi magát, mivel az anyja első perctől kezdve nem is engedte senki kezébe, se apuka, se nagymama nem foghatta meg. Ezt sikerült elérni. Meggyőződésem, hogy ezek a szepa szoris extremitások, hogy anyuka fél órára nem tűnhet el, mert a gyerek nincs meg a saját apjával többek között azért vannak, mert a gyerek nincs is ilyesmihez szokva. Apuka reggel elmegy, este hazaesik, 2x esetleg feldobja a gyerekét, azt hagyja békén mindenki, anyuka évekig az egyetlen biztos pont, aki mindig ott van. Nyilván nincs bizalommal senki más iránt, de ez iszonyat nagy baj. Nagyobb, minthogy 6 hét után valaki a munka mellett döntött, de mellette apuka van vele, ha munka után kiveszi a részét. Az összes gyerek, aki a környeztemben sokáig csak az anyja hátsóját bámulhatta, mind antiszociális, szelektíven néma kamasz lett, mert nem tud társaságban viselkedni.

2023. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
81%

52!


A lathatoan alacsony értelmi szinted nem engedi felfogni, hogy az emberek nem egyformak. A vadidegen ügyfél nem fog a babáról érdeklődni, az ismerős pedig lehet hogy épp tisztában van a háttérrel a kotnyeles rokonkával ellentétben.


De még mindig nem ismert a háttér, még mindig csak tippelget mindenki.

Te, mint osanyak gyöngye csak és kizárólag szemellenzovel vagy képes látni, más képes körbe nézni.


Amúgy millióan megoldjak egy jövedelemből a gyermeknevelest ehenhalas nélkül. Az, hogy neked nem menne, a te problémád. Másnak megy.

2023. febr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
74%

53, minden szavaddal egyetértek, ugyanez van nálunk is. Most a második érkezik, féléves korában megyek vissza részben home office-ból. Nálunk sem szorulunk rá, de engem borzasztóan megvisel a 0-24 otthon. Türelmetlen sz.ranya vagyok ha otthon vagyok hosszabb távon. Igen, nekem óriási szükségem van a társaságra. A gyerekkel való kapcsolatom meredeken emelkedve javult amikor 13 hónaposan elkezdtem dolgozni mellette, mert sokkal kiegyensúlyozottabb lettem. És nem meglepő módon nálunk sincs gond a szeparációval, soha nem ordít utánam vigasztalhatatlanul, stb. Simán elvan az apjával, nagyanyjával. Persze emleget meg keres, örül ha hazaérek, de nincsenek ezek az extrém több órás orditasok mint sokaknál.


Az hogy a munkahelyen piszkálnák emiatt, az a magyar társadalom szegénységi bizonyítványa. És amúgy emancipációs csőd, mert utána meg sírnak hogy a nők mennyire el vannak maradva foglalkoztatás meg fizu téren és hogy ki vannak szolgáltatva a férjüknek... De hát ez is egyéni döntés.

2023. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 Mazipa ***** válasza:
17%

Egyebkent Regen,meg a 60-as evekben is osszesen hat hetig lehetett csak otthon maradni. A gyermekagy utan vissza kellett menni dolgozni! Amerikaban ugye meg mindig igy van,vagy hasonlo.

Es nem, ne azert van ennyi idiots ott Mert nem ulneknveluk otthon az anyuka harom wvig,hanem Mert sokkal tobbet vannak,igy a Nagy szamok torvenye alapjan,tobb a hulye. Mondjuk szerintem a magyarok sem egy hi de lelkileg egeszseges nep,pedig hosszu az otthonlet. Egyebkent a gyerekek tok jol viseli a bolcsit,es az anyukamnak is jot tesz esetleg egy kis felnott tarsasag.

Szerintem inkabb bolcsiben jarjon,minthogy anyuka meg otthon uvoltson a gyerekekkel esetleg,Mert akar ketten vannak,es turelmetlen,vagy a tv nevelje.

Ezek nyilvan a masik veglet,de sokan szenvednek azert,Mert nem merik bolcsiben adni,Mert MIT szol a szomszed Jolika neni,meg a penztaros Eta.

2023. febr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
72%
Sok külföldi országban nem is maradhat otthon tovább vagy apukának is otthon kell maradni. Ez csak itt furcsa.
2023. febr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:
Hát oké, nekem akkor sem normális,hogy egy anyának nem a gyereke a legfontosabb legalább az első hat hónapban...
2023. febr. 8. 17:42
 59/61 anonim ***** válasza:
26%

"Hát oké, nekem akkor sem normális,hogy egy anyának nem a gyereke a legfontosabb legalább az első hat hónapban..."


Semminosszefugges nincs aközött, hogy nem akar 7/24ben q gyerek se**ében lenni és aközött, hogy mennyire fontos neki.

2023. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Mazipa ***** válasza:
48%

Hat,mar ne is haragudj kerdezo,de az, hogy hat het utan visszament dolgozni,meg nem jelenti azt,hogy nem fontos szamara a gyereket!

Fogalmad sincs,miert ment vissza,itt kerdezted meg,hogy vajon mi lehet az oka. Rengeteg valasz erkezet..

A legvaloszinubb,hogy kell nekik az extra penz,vagy pedig mentalisan nincs rendben az anyuka. Ha jol tudom az elso felevben a penz Ami jar, az a szules elotti keresett bizonyos szazaleka. Ha a ferje jobban keresett,mint o postaskent,akkor valoszinuleg ez az oka,hogy az apuka maradt otthon az elso felevre.

Nekem is volt kolleganom,aki kb hat-nyolc het utan visszajott dolgozni,es a sogornoje vigyazott a gyerekre addig. Nem volt eleg ledolgozott here ahhoz,hogy megkapja a gyest. Neked semmi kozod hozza,foleg nem ilyen eloiteletes hozzaallassal! Ezert nem kotuk az orrodra az okat!

2023. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!