Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy anya miért dönthet úgy,hog...

Egy anya miért dönthet úgy,hogy visszamegy dolgozni a másfél hónapos babája mellett napi 8 órában a munkahelyére?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen oka lehet? A férj jól keres, valószínűleg a pénz miatt nem. Végtelenül elszomorító dolog, egy rokonommal történik de nem mondja el miért csak így döntött és kész. Napi 8 órában van a munkahelyén addig a férj vagy a nagyszülők vannak a gyerekkel.
2023. febr. 3. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
82%

Hàt külföldön ez a normális több országban is. Nálunk divat csak ez a korábban 3 most igazából 2 év, mivel a GYES semmire nem elég legyünk őszinték.

Engem a család azért meg akar kövezni, mert bölcsibe adom 2 év után. A 1.5 hónapost is megértem, az elején a gyerekkel én is ezt éreztem, hogy utálom ezt csinálni. Csak a kötelessegtudat hajtott meg a szeretet az irányába, hogy neki ezt meg kell adnom, hogy gondozzam. De a csecsemőkor a halálom, nem bírom én sem. Most már minden más a totyogóssal nekem könnyebb.

2023. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%

#18 A tizenvalahanyadik legmagasabb öngyilkossági rátával rendelkező ország vagyunk, Japán pl. előttünk van (ahol a nők nem is nagyon dolgoznak szülés után), Horvátország (ahol a 2. legtöbbet fizetnek szülési szabadság alatt).


Meg dél-korea, ahol az egyik leghosszabb az apáknak járó fizetett szabadság.


Belgium is előttünk van, de ők pl. beleszámolják az eutanáziát is az öngyilkossági statisztikájukba.

2023. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
64%
#23 Nem Data analyst vagyok munkaköröm szerint. Az a dolgom, hogy összeszedem az adatokat és elmondom a megrendelőnek, hogy mit látok az adott ötlet profitábilis vagy nem. (Szakmai ártalom).
2023. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
0%
24, grat, ilyen hozzáállással nem leszel itt túl népszerű, meglásd! :-D :-)
2023. febr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
86%
Én nem akarok gyereket, de a férjem kedvéért vállalnám, ha ő viszi a csecsemőkort. Tök megértem a nőt. Annyi ok lehet mögötte...de senkinek nem tartoznak magyarázattal, és ha apuka imádja a babát, nem lesz ettől semmi baja, ő az elsődleges gondozója.
2023. febr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
90%
Magánügye. Te majd maradj otthon a gyerekeddel 10 évig. Ő úgy döntött, dolgozni fog. Millió oka lehet, amit nem köt más orrára a kell a pénztől a jó pozícióban van és előléptetés van kilatasbanon át egészen a mentálisan jobb neki, ha dolgozik és nem 7/24ben a csecsemővel van.
2023. febr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
84%

"másfél hónapos mellől biztos nem pénz miatt, mert 6 hónapig többet kap mint a fizetése"


Ez sem biztos, ha most jött esetleg olyan ajánlat, ahol jóval magasabb a keresete, illetve szakmailag is sokat jelent, akkor miért ne?

Másrészt több párnál megállapodnak, hogy a gyerekkel az apa lesz otthon, mert az anyának valamiért így megfelelöbb.

2023. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
Sima postai ügyintézőnek ment vissza, nem olyan munkahelyre ahol lemaradhat valami magas posztról
2023. febr. 4. 13:44
 29/61 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs ezzel semmi gond, csak itthon nem ez a megszokott, ennyi. Ha valami kicsit is eltér a társadalmilag elvárttól, akkor már tűzre vele. Az ő dolguk. Lehet ezer meg egy oka, ők családként így döntöttek és kész.

Nekem mentálisan iszonyat nehéz volt itthon a kislányommal az első 4 hónapban, így azt is megértem, ha egy friss család az anya mentális egészsége miatt dönt úgy, hogy anyukát visszaterelik a hétköznapi életébe és apára hárul több feladat, felelősség. Egyszerűen nem mindenki alkalmas erre, de amíg mondjuk külföldön tök elfogadott fogadni egy nanny-t, vagy au pairt, addig itthon már lassan azért is megkövezik a negyedik trimeszteres anyukákat, mert egy órára segítséget kérnek valamelyik nagyitól.

Én pl. megbeszéltem a férjemmel, hogy szívesen szülök mégegy gyereket, hiszen bennünk van, szeretnénk, de akkor találjunk valami olyan megoldást, amivel mindennapi segítséget kapok (pl. au pair), mert a kislányommal úgy is nehezen viseltem az első időszakot, hogy egyedül volt és nem kellett mégegy gyereket is ellátnom mellette. A férjem támogat ebben abszolút, sőt nagyon tetszik neki az ötlet, de a rokonok, ismerősök, barátok között biztos lesz majd aki szétszed. Hát ilyen ez...

2023. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
#20-as : hát nálunk tisztában van mindenki mindenki keresetével ebbe semmi nincs, ünnepeken családi találkozásokon szoktuk megbeszélni ezeket nem értem ezen mi olyan meglepő
2023. febr. 4. 13:47
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!