Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hasznos ha egy név alliterál,...

Hasznos ha egy név alliterál, illetve nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

pl.Halász Hanna, Pintér Petra, Kerekes Krisztina, Dallamos Diána, Juhász Judit.

Könnyebb e így megjegyezni valaki nevét, vagy nem ad hozzá semmit?

Szeretitek e ha egy név alliterál?



2023. febr. 7. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ad hozzá, nekem tetszik is nagyon.

Én HH voltam, lányom szintén HH, csak más nevekkel.

2023. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nagyon nem jönnek be az alliteráló nevek, így azonnal kizártam névadásnál is az adott kezdőbetűt.
2023. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tetszett volna ez a verzió, de sajnos P betűvel nem tetszett egy név sem.
2023. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Számomra ezek bohócos, mesefigurás nevek, semmi esetre sem adnék ilyet a gyereknek
2023. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sem tetszik. Nem feltétlenül könnyebb megjegyezni.
2023. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszenek az alliteráló nevek, ha amúgy jó a keresztnév, jól megy a vezetéknévhez. (A férjem neve is alliteráló, de névválasztásnál eszünkbe sem jutott szempontként, hogy ilyet kellene választanunk, egyszerűen csak keresztnév szimpátia alapján választottunk.)
2023. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szrintem a megjegyzés megkönnyítését nemnagyon befolyásolja; főleg, ha pl valami ilyesmi, nem valami hétköznapi, hanem kicsi bonyolultabb, vagy akár külföldiesebb neve van. pl Swarzhejzenbergerrer Sándor. :):) De szóval, ha pl valami egyszerűbb, pl Sós Sándor, vagy Sajtos Sándor; akkor azt szerintem ugyanannyira könnyen jegyzed meg, mintha Kovács Sándor. :):)
2023. febr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!