Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha eddig engedtem a gyerekemne...

Ha eddig engedtem a gyerekemnek, hogy mesét nézzen, de megtudtam a rossz hatásait és abba hagyjuk, nem lesz túl késő, hogy ne hagyjon benne nyomot?

Figyelt kérdés

Már pár hónaposan amíg konyhában tevékenykedtem, kiszaladtam wcre addig bekapcsoltam a mesét, hogy ne sírjon ha nem lát engem. Most reggel szokott mesézni, vagy ha sír és nem tudom megnyugtatni, öltözködésnél, pellenkázásnál nem tudom egy helyben tartani és mesét kapcsolok 2 perc amíg felöltöztetem vagy pellenkát cserélek.

Elvan egyedül mostmár a játékaival, ha nem megy a tv játszik, labdázik, nagyon szereti az autókat,.

1,3 hós és még nem beszél csak baba nyelven, mondja anya apa, de beszéd nélkül is szuperül komunikál. Valaki felhívta rá a figyelmemet hogy lehet azért nem mond még több szavakat mert engedtem hogy tvzen és az nagyon káros a gyerekekre. Igen valamennyire tudtam de nem ástam bele magam a témába, 23 éves vagyok én is szinte tvn meg telefonon nőttem fel de ha ez az ára annak hogy nem beszél akkor nagyon elszúrtam .

Szörnyen érzem magam e miatt mert szeretném neki a legjobbat

Szóval ha most abba hagyjuk vagy mérsékeljül a mese nézést akkor elkerüljül a rossz hatását rá ugye?

Zenés meséket nézett mint az old mcdonald és ehhez hasonlók.


2023. febr. 8. 00:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Megtanulnál beszélni, szóval nincs gond🙄 enyém is néz tv-t de igenis kell az a pár perc nyugi,bölcsiben meg csak átvesz vmit.
2023. febr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

azért 15 hónaposan nem kell folyékonyan beszélnie 😄 a vau is szónak számít pl, vagy a halandzsa szó is, ha azt mindig ugyanarra használja.

van az arany középút azért, nem kell 100%ban megvonni szerintem, de pl a délelőttre lehet tenni a mese idejét, 1 rövid mese mondjuk, ha! igényli. és ha neked nem megy egész nap a tv háttérzajként/nem nézi azt. én az öltözéshez és egyéb tevékenységekhez nem kötném a mesét. mit csinálsz ha orvosnál kell öltöztetni? nem tudod mindig biztosítani a mesét hozzá, hogy nyugi legyen. meg kell szoknia az oltozest, ez természetes. ugyanez a pelenkázás. megnyugtatni meg pláne ne így nyugtasd. lehet mese, de játékidőben. bekerül bölcsibe/oviba, ott nem tudnak mesét kapcsolni, hogy eltereljék a figyelmét. próbáld más játékkal, öleléssel, stb. megnyugtatni.

2023. febr. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

"23 éves vagyok én is szinte tvn meg telefonon nőttem fel de ha ez az ára annak hogy nem beszél akkor nagyon elszúrtam."

Akkor ezek szerint te sem tudsz beszélni? Ha mégis, akkor nem lehet, hogy nincs sok köze a beszédnek a tévéhez? 1 éves gyerek nem azért nem beszél, mert tévét néz, hanem mert még csak 1 éves :D

2023. febr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Egy 15 hónapos gyereknek nem kell beszélni, semmit. 3 éves korig kell elkezdeni beszélni. Pár perc tévétől naponta semki baja nem lesz.
2023. febr. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Annyira hatalmas nyomot valószínűleg nem hagyott benne, de mindenképp jót teszel vele, ha ezt abbahagyod, mert bizonyítottan káros a tv-zés. Nagyon kicsi, semmi szüksége még képernyőre. Első gyereknél bennem is akkor tudatosult, mikor már nézte, vége is lett. Beszélnie viszont még nem kell.
2023. febr. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem lesz baja, ha nem megy korlátlanul. Elvileg azért csúszhatna, ha sokat megy a tévé, mert onnan kevésbé tudja elsajátítani a szájmozgásokat. De ha sokat mesélsz neki, beszélsz hozzá, akkor ez is meglesz. A tv az ilyen együtt töltött idő rovására tud menni, mert könnyen rákap a szülő a nyugodt percekre és lógja el a lz aktív foglalkozást. Erre kell nagyon figyelni.


Nálunk is hasonlóan volt, hogy limitált mennyiségű tv volt már egyéves kora körül. Hamar mondott szó töredékeket, aztán sokáig semmit. Két hónapra nulla képernyő volt kétéves kora előtt közvetlenül, mert nem akart a beszéd megindulni. Eredmény: nulla fejlődés. Mentünk tsmtzni, de a tsmts rendben találta, egy torna után mehettünk dolgunkra fenntartó mozgással. Aztán megint volt videó meg tv nézés limitáltan, mert nem éreztem az összefüggést, más gyerekeknél simán megindult tablet/tv mellett is családban... Pár hónappal a második szülinapja után a semmiből ömlött belőle a szó mondatokban, nagyrészt helyesen ragozva, teljes mondókákat, meséket tudott pár hét után.

2023. febr. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
3 éves kora alatt nem ajánlott, nyílván ha vannak nagyobbak már nem olyan egyszerű, qz hiztos,hogy 2 évesnél fiatalabbnak mégbpár párcet sem szabad
2023. febr. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Most mekkora az a gyerek?! 1,3hónapos. A kommentelők meg 15honapisnak írják. A fogalmazás sem mindenhol világos 🤦‍♀️


Egyebként a fiam 0 képernyő mellett 20 hónaposan tanulta meg az első szavát, de a 2.szülinapján folyekonyan beszélt.


Lányom kb a tv elött nőtt fel. Nekem megy sokszor a nappaliba, illetve a tesóval is nézi. 13hónaposan mondta ki az első szavát. Most 16hónapos, vagy 50szót simán tud.


Ez marhára nem a tv-n múlik.

2023. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
1 éves és 3 hónapos bocsi hogy nem írtam világosan
2023. febr. 8. 08:27
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon káros a képernyő 3 éves kora alatt, olvass utána, nem csak a beszéde miatt,az idegrendszerére,szemére,kepzelő erejere is nagyon rossz hatással van akár napi pár perc is.
2023. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!