Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a baba...

Mit csináljak, ha a baba mellett kicsit ellustultam? Ti hogy rázzátok fel magatokat a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Egyetem alatt elég pörgősek voltak a mindennapjaim, 6-kor keltem, hogy edzésre menjek az óráim előtt, napközben rohangásztam mindenfelé az óráim között, este vagy párommal voltam, vagy barátnőkkel bulizni mentünk (na jó, bulihullámok után azért a másnapot nem az futópadon kezdtem... :D).


Van egy kislányunk, 4 hónapos.

Nem lehet panaszom, tündéri baba, férjem sem az az apuka-típus, aki napi 20 percig figyelne telefonnyomkodás mellett a gyerekre, amíg én gyorsan letusolok. Vannak nagyszülők, dédszülők is, akik naponta-kétnaponta jönnek/jönnének, vagy van, hogy délelőtt nekem programom van és olyankor anyukám van vele 1,5-2 órát, általában sétálni megy vele. Viszont azt vettem észre magamon, hogy kicsit eltunyultam az anyaságban.


9 előtt nem nagyon kelünk fel, délelőtt elkészülődünk, elpakolom a reggeli készülődés, reggelizés nyomait, utána sétálni megyünk. Ebédelni a férjemmel szoktam általában, hoz ebédet nekem is, éttermezést a babával még nem nagyon próbáltuk, csak párszor.

Ebéd után van, hogy átjönnek a barátnőim, vagy a nagyik és itthon babázunk, vagy ha programom van, elkísérnek, esetleg ha a férjem tovább dolgozik, ők jönnek sétálni velünk. Utána pedig már hármasban zárjuk a napot.


Belegondoltam, hogy idén nem is nagyon találkoztam még senkivel a férjemen, szüleimen, nagyszüleimen és a legjobb barátainkon kívül. Most hétfőn mentem el sütizni egy régi csoporttársammal, mert nagyon nyomult, hogy találkozzunk, de kész megpróbáltatásnak éltem meg, mondtam a férjemnek, hogy egy óra után hívjon, hogy sír a pici és jöjjek haza, indulás előtt is még hisztiztem egy sort, hogy nem akarok menni, minek mondtam igent. És az a baj, hogy ha mások is hívnak erre-arra, előszeretettel bújok a lányunk mögé, hogy hát miatta nem nagyon tudok menni, esetleg majd egy másik alkalommal bepótoljuk. Közben meg mehetnék, de semmi kedvem nincsen. Ugyanez van az edzéssel, úgy terveztem, hogy 6-8 hét után újra elkezdek azért hetente 3-4 alkalommal mozogni. Az orvosom is áment mondott rá, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, nem érzem a motivációt. Pedig még terhesen is sportoltam, egész életemnek része volt a mozgás valamilyen formában (pl. tenisz, tánc, futás, vagy személyi edzés). Most viszont totál úgy érzem, mint aki motivációját vesztette.


Szülés utáni depressziónak ezt nem gondolnám, mert ez életem legboldogabb és legjobb időszaka, imádom a lányomat és a férjemet is. Nem "gyászolom" a régi életemet, nem is az hiányzik, hogy napi 15-18 órát töltsek rohanással, be legyen osztva minden percem. De most néha úgy eltelik a nap, hogy észre sem veszem, és közben kb. semmit nem csináltunk.

Lehet, hogy az időnek is köze van ehhez, mert a napi két sétánkon kívül nem nagyon vágyom ki... De akkor is, jó lenne, ha kicsit aktívabban, tartalmasabban telnének el a napjaim így, baba mellett is.


2023. febr. 9. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit leírtál nekem baromi mozgalmasnak tűnik, én feleennyit nem csinálok 5 hónapos mellett és én se érzem jól magam.

Heti 2x ha lejutok sétálni ebben a rossz időben, nem naponta.

2023. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Engem a séta kikapcsol, napi 10-15 ezer lépést teszek.

Ha egyedül megyek, zenét hallgatok, ha jön velem valaki, beszélgetünk, esetleg útközben forrócsokizunk, sütizünk egyet. A baba pedig általában ezeket teljesen átalussza a babakocsiban. Nálunk nincs rossz idő most, csak hideg van.

2023. febr. 9. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan én is elvoltam, aztán elkezdett kúszni na azóta nincs alvás én meg hulla vagyok. Naaaaagyon szeretnék kimenni bárhova,de amint van erre lehetőségem mert a párom elviszi a gyereket akkor alszom egyet. alig várom hogy dolgozzak. Egy barátom nem ér rá mert nem gyerekesek vagy dolgoznak, szóval én max magányosan keringek a játszótér körül. Neked nagyon kényelmes életed van és ezzel sincs semmi gond, nem muszáj mindig barátnőzni.
2023. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szerencsés vagy. Ha nem hiányzik a régi életed, akkor ne erőltesd a régi kapcsolatokat. Változtál, egyszerűen már más tesz boldoggá, ennyi. Egy ekkora babával nagyon többet nem lehet tenni, programozni, ez ilyen.

8 hónapos a kislányom. Mindig is jöttem, mentem, csináltam a dolgom, rengeteg barátunk van, minden hétvégére jutott valami látogatás, utazás, buli, közös program. Ez most is megvan, de kaptam egy kislányt, aki ordít a babakocsiban, az autóban és a hordozóban is, így vagy pszichésen kikészülök, ha elmegyünk valahova, vagy azért készülök ki, mert itthon sínylődünk a négy fal között. Nagyszülők vidéken és még dolgoznak, barátok szanaszét az országban és szintén dolgoznak. Nehéz egyedül a monotonitás, de így is azt érzem, hogy rengeteg dolgom van és mindig ugyanazok a körök (altatás, etetés, hozzátáplálós kaja készítés, játék, bújás, gagyogás, világ felfedezés) mellett próbálok lavírozni a házimunkával és a főzéssel is. Az elmúlt 2 hónapban nem jutott időm az unatkozásra, de a hétköznapok beszürkültek, ez tény. Mondjuk én a melós mókuskereket sem éreztem éppen színesnek. :D

Azzal, hogy neked ennyi társaságod van és ennyire "jó" babát kaptál, aki maximálisan beleillik az életformádba, tedd össze a két kezed. És végső soron motiváljon ez, ha más nem! :)

2023. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Legtöbb friss anyukának ennyi dolog sem jut mert szülök dolgoznak ,férj dolgozik ő meg otthon babával non-stop fözés mosás takarítás bevásálás etetés,stb.

Aztán 1-2 éves korban megy gyerek bölcsibe anyuka meg munkába .


Te neked minden napi segitséged van mehetsz barátnözni gyerek nélkül mert vigyáznak rá szüleid stb . És te azt mondod elustultál vicces vagy .

2023. febr. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, a korábbi életemhez képest ellustultam.

Nem más anyákhoz szoktam méregetni magam. :)

2023. febr. 10. 07:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi életedhez képest nem ellustultál, hanem született egy gyereked, aki mindenben prioritást élvez remélhetőleg. Vagyis az életedet más teendők, érzések, események, egyebek töltik ki, mint azelőtt és már nem fontos a mindennapos haverok buli fanta életérzés. Avagy mondhatnánk azt is, hogy üdv a felnőtt emberek világában! :D
2023. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az, hogy prioritást élvez, nem egyenlő azzal, hogy 24/7 mellette kéne lennem. Nem azt mondom, hogy többet van másokkal, mint velem, de azt sem tartom jónak, hogyha valaki anyuka lesz, onnantól megszűnik létezni, mint önálló személy és csak a gyerek töltheti ki a napjait.

Vannak más teendőim, persze, de pl. most is simán megtehetném, hogy reggelente elmegyek edzeni valamit, vagy futni, még sincs meg ehhez a kedvem, motivációm. Szóval a napjaim elég üresek, azt érzem. Ezen szeretnék változtatni.

2023. febr. 10. 11:19
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Dicsekedsz most? én mondjuk a valoságot írtam le mert nagy átlagnál az van amit írtam.
2023. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a valóság. Reflektáltam a válaszodra, nem a többi anyukához mérem magam.
2023. febr. 10. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!