Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viseljem el a mindennap...

Hogyan viseljem el a mindennapokat egy nehezen kezelhető baba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szükségem lenne pár tanácsra, hátha valaki tud olyat mondani, tanácsolni amit még nem próbáltam….kezdek kétségbe esni :(

Biztosan sokaknak nem tetszik majd az írásomban pár dolog, de most tényleg tanácsért fordulok hozzátok, eléggè kivagyok, így ha lehet kérem próbáljatok meg nem szétszedni… hanem segíteni. Nyilván építő kritikát szívesen fogadok.


Van egy 5 hónapos kislányom, aki mellett rémálom minden nap… tudtam mit vállalok a gyerekkel, több ismerősnek is van, láttam hogyan nevelik. DE bevallom arra nem számítottam (ezt senki sem tudja előre) hogy ennyire nehéz eset lesz…. Senki a környezetemben nem hiszi el milyen, amíg saját szemükkel nem latják…. Majd ledöbbennek és sajnálnak… de kb senki sem tud vele mit kezdeni…. És bárkivel beszélek, senkinek sem volt ilyen nehéz eset babája…Lehet hogy csak a valódi kialvatlanság, és mértéktelen fáradság beszél belőlem, de vannak napok amikor már tényleg úgy érzem nem kellett volna gyereket vállalni… nem bírom… szédülök a kimerültsegtől, nincsen étvágyam, de kb magamba tömöm a kaját mert tudom hogy ennem kell, mert szoptatok…

Tudom jól hogy az anyaság az önfeláldozásról szól, megszűnik az ember egy időre… de ez màr kb kiképzőtábor… szeretem, cuki amikor nevet és természetesen minden megadnék neki amit csak tudok… de nem tudok másra gondolni mint hogy ezt nem kellett volna… tudom hogy ez nem az ő hibája, és minden erőmmel azon vagyok hogy erre öszpontosítsak…


Férjem sokat dolgozik mindkettőnk megélhetése végett. Én fodrász voltam, így most amíg a babával vagyok, nem nagyon tudok hozzátenni a közös kasszához. Emiatt is fontos, hogy legalább a ferjem kialudja magát. Hiszem ő keresi ránk a pénzt… De a baba mellett szinte lehetetlen neki is pihenni.


Lili éjszakánként minden egyes órában felkel… van hogy felsír és elég megsimogatni, van amikor ennyi nem elég, és át kell pelenkazni, és persze ezek mellett még szopizik is 1-2x ejszaka… mindez azt eredményezi, hogy vannak éjszakák amikor csak 1 órát alszom… mire visszateszem, és elaludnék - ő újra felsír… van hogy csak csukott szemmel sír kicsit, amíg nem kap cumit, és ha időben reagállok, akkor azonnal alszik. Viszont az én alvásomat teljesen megzavarja….jó éjszakanak számit ha 4 orat alszom. És ez megy 5 honapja….


Egy felujított nyaralóban lakunk. Egyterű és kicsi (45nm). Tervben van a jövőbeni hozzáépítés, de a babával már nem akartunk addig várni, mert hát ketyeg a biológiai óra is… màr 37 vagyok…. Saját házikó, saját nagy kerttel. És tudom, lesz nagyobb és jobb is… csak hát jött ez az iszonyatos drágulás is, nem mertünk nekilátni a hozzáépitesnek, minden vagy 60%-al drágább…..

de egy szó mint száz - nagyon nem ideális ez így, mert mindketten azonnal felkelünk ha a baba is. Igyekszem azonnal pattanni, hogy legalább a pàrom aludjon… ez az elsődleges gondom.

Sajnos szülők nem tudnak segíteni. Párom szülei már elhunytak, én pedig sajnos nem tartom a kapcsolatot az en szüleimmel… elváltak, apum elhunyt és anyummal sosem jöttem ki….

Szóval ketten vagyunk. Mindig megküzdöttünk mindenért. És azt hittem hogy nehéz időszak lesz, de hogy ezt is megoldjuk, mint mindig.


Férjem segít amennyit tud. Hétvégente bevállalja hogy kel hozzá. De akkoris 2 méterre vagyok tőlük, felkelek. Van hogy már füldugóval alszom, ő kel hozzá. De akkor sem jó, mert szoptatom. Annyi tejem nincsen hogy előre lefejjek sajnos. Tápszert nem eszi meg….


Szóval a kialvatlanság csak aze gyik nagy gondunk… 5 hónaposan csak kizárólag anyatejet hajlandó inni, azt is csak mellből… sem cumisüveget nem fogadja el… ebben az a furcsa, hogy 2 honapos korában begyulladt a fogam, durva időszak volt, feldagadt arc stb… ezért antibiotikumot szedtem, nem tudtam szoptatni és akkor tapszeres volt. És ette rendesen. Semmi baj nem volt… azota kapja kiegészítésként.. kb 3 hete elkezdte hogy nem hajlandó ezt megenni… váltottunk tápszert (vagy 5 felet probaltunk) nem segített. Nem fogy, de a súlya stagnál 3 hete… védőnő javaslatára kipróbaltam a hozzataplalast. SEMMIT sem hajlandó megenni, elfogadni… doki azt mondta hogy lehet a fogai jönnek. Kaptunk külonféle kenőcsöket, de a helyzet változazlan…

És ha mindez nem lenne elég, sehova de sehova nem tudom eljutni vele, mert babakocsiban nem tud aludni, 15 perc után visít mint a sakál. Hordozó kendőbem elvan, de ott is maximum 2 órát. Ott sem alszik… csak kitarolag az ő agyaban… de mivel nap közben kb 2 orat van ebren, majd 1 orat alszik és így tovabb, ezért csak 2 oracskank van amibe bele kell férnie a pelenkazasnak, szopinak és esetleg annak hogy kijussunk. De közben hason is kellene jatszania, firdetni is kell… stb… probaltuk maskepp csinálni a napirendjét, hogy úgy legyen ahogy nekünk jó - de teli torokkal ordít ha valami nem jó… na és itt jön a java. Merthogy nel bírja ha bepisil… AZONNAL sikít. Elöször azt hittük higy a pelenka. Végigpróbáltuk a Pers premium care pelust, majd pampers pure, Libero soft touch, Huggies,Lidl pelenka, DM pelenka, Rossmann pelenka… és nek beszelek arról ez mennI pénz volt kísérletezni. Majd ugyanezt végigjatszottuk a popsikrémekkel. Majd elvittük tesztre hogy nincs-e húgyuti fertőzese… de senmi. Orvos szerint semmi baja, csak zavarja a pisi… igen ám de a gyerek kb felorankent-otankent beposil amikor visítva roditani kezd…nem jutok el bolta, mert kb mindiga akkor van ez… én úgy nem tudok vasarolni hogy a gyerek ordít a mellkasomon (mert csak abban a hordozóban hajlando ellenni)


Szóval ott tartunk hogy, nem eszik rendesen, nem alszik, és kivinni sétálni is rémálom…

Mások akiknek gyereke van, fárasztóbak iteltek a fyereket de tudták élvezni… de így hogyan? Felkelek reggel félhoktan, majd pelenkazas, majd szoptatas - könyörgöm hogy egyen, közben bepisil vagy kakil… akkor ujra pekuscsere. Letennem jatszani, de nem nagyon lehet letenni sem. Ordit… akkor jarkalok vele es könyorgom neki jigy piciket letehessem hasira, hogy fejlődjön. Majd ordít - merthogy minden baját azonnali ordítassal jelzi. Akkor megint vagy bepisilt, vagy már almos… leteszem aludni. Van kb 1 oram amikor végre van időm enni, mosni, főzni, takaritani mosogatni, teregetni, esetleg enni vagy wc-re menni. Nyilvan ennyi minden nem fér bele egy órába, de ezeket csinalom azokban az időszakokban amikor alazik. Párkm kb este 6-7 re ér haza. Azonnal átveszi hogy segítsen, de akkor jön még a fürdetés, meg etetés (mivel csak cicit eszik, ahhoz is kellek) majd altatás. Mit ne mondjak, ez aem egyszerű vele. De ezt a ferjem csinalja, és olyankor már annyira faradt szoktam lenni, hogy max letusolok és bedőlök az ágyba. Majd kezdődik az ejszakai orankenti ébredés….


Nagyon kimerít, fizikailag és lelkileg is. Férjemmel semmi közös pillanatunk már nincsen… kivéve hármasban… este nincsen erőnk semmire…

Hasonló kérdéseknél javasoltàk itt, hogy keressek fel dokit, védőnőt. Ez megvolt - tanácsait kiprobaltuk, de nem vált be. Pazichológus - na ezt hogyan? Mikor? Alig jutok el bàrhova gyerek nélkül.

Mivel kell a pénz, ezért csak néha tudom megoldanibazt is hogy eljussak valahová… de ferjem tenyleg segít ha tud. Be szokta vállalni delutanra a gyereket. Régebben amikor még megette a tapszert, elmentem fodrászhoz mondjuk. De most konkrétan élni sincsen erőm. Nem hogy elmenjek talalkozni barátokkal… hiszen elindulnék és kb útközben elalszok vagy elájulok…..

barátok sem tudnak segíteni. Mindenki dolgozik hetköznap. És a hetvegen pedig akinek van gyereke - az nyilván a sajat családjaval foglalkozik. Akinek nincsen, az nem is szeretne, és nem is ért hozzájuk. Nem fogom rakenyszeríteni hogy segítsen a gyerekkel ha nem tud….

Babysitterre nincsen pénzünk


Komolyan kétségbe vagyok esve… nagyon nehéz így örülni neki… ismerőseim gyerekei teljesen jófejek. Nap közben leteszik jatszani és elvan pocit egyedül is. Vagy alszanak legalabb 5 orat egyben….


Ez nem élet így, de tudom hogy ez van. Valahogy túl kell élni, de hátha van valakinek bármilyen javaslata ami segíthet… nem tudom már mit tegyek


Elnézést az elírások miatt, de siettem ezt megírni, meg ez a fáradtság is, es hát mindjárt megebred és kezdődik mindent :(


Köszönöm hogy olvassátok



2022. szept. 9. 09:52
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném ilyen alvásvizsgálatra,vagy egy teljes kivizsgálásra.

Státuszoknál teljesít mindent szépen?

Mert lehet felderítetlen testi problémája,ami miatt nem alszik. Felszívódási zavar vagy akármi. Én nem hagynám annyiban.


Persze nem biztos. Az én májbeteg lányom aludt,mint a bunda. De az,hogy ennyire nem alszik, ez nem normális.

2022. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
94%
Hm. Esetleg egy gyógytornászhoz is elviheted, hátha túl feszes, vagy túl laza az izomzata és amiatt ilyen. Simán előfordulhat. Egy szuper dévényes megnézhetné, ha van a közeletekben. Hasfájósság, ami még eszembe jutott, de erre nem tértél ki. Nagyon sajnálom, borzasztóan nehéz helyzet. Nálunk kemény 3 hónap volt katasztrófa, számomra kb semmi alvással, de nálunk a hasfájás okozta a gondot. Remélem hamar túllendültök ezen, kitartást!
2022. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Huh, kitartás! Annyira együttérzek.

Ugyan csak az alvós részhez tudok hozzászólni, de nekem az együttalvás vált be. Pedig nagyon nem akartam ezt. De így tudunk mindketten aludni, ő jól, én meg annyit, hogy elég legyen a mindennapokhoz. Így ciciközelben van, az éjjeli evés sem macerás.

Esetleg próbáljátok ki, ha van rá mód.

2022. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%

Az alvós rész nálunk is így volt, egyszerűen hagytam minden hazimunkat, aludtam én is mindig a babával. Ha 20 percet, akkor annyit. Mindig azonnal eldőltem, máshogy nem lehet bírni a fél óránkénti 1-2 órás szoptatási procedúrát. Ha kicsit többet tudsz aludni, te is nyugodtabb leszel, ezt a baba is meg fogja érezni.

A többi tényleg elég szörnyen hangzik. Nincs más,kitartás, és aludj, aludj amikor lehet.

2022. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb ismerősöm babája ilyen rossz alvó, tévhit hogy minden baba annyit alszik, igenis sajna normális de vannak csak szimplán rossz alvó babák, az oka meg lehet fogzás,növekedési ugrás,túl sok inger stb. Enyém is 2 óránként kel éjszaka nappal meg 2 órát alszik, én is kivagyok merülve,de tudom hogy ez csak ideiglenes.

Az evés meg olyan,hogy egyrészt anyatejes babát 6 hónapos kortól ajánlott hozzátáplálni és akkor sem egyből eszik. Elején csak szokja az ízeket,szó szerint pár kanalat eszik, aztán szép lassan kiváltódnak az étkezések. Szóval most még nem is kéne etetni, nemhogy elvárni hogy ténylegesen egyen. Enyém zabál mégis ugyanúgy nehezen alszik,szóval ez sem fog segíteni.

Kifogtál egy érzékenyebb babát és olyan elvárásaid vannak ismerőseid miatt ami nem releváns,mert hidd el ez a gyakoribb és nem a nyugodt baba. Amiket produkál az 5 hónaposan tök normális,szóval csak bírd ki idővel jobb lesz.

Enyém nem szereti ha hason hordozzák,ő a háton hordozást szereti és babakocsiban is már ülni szeret, a fekvő verziót már utálja.

Még egyszer ez normális,semmi baja csak kifogtál egy érzékeny babát. Akik azt írják baja van azért teszik,mert nekik nem ilyen a babájuk és azok az anyukák azt hiszik az övék a normális hisz értelemszerűen csak ezt látják.

2022. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
86%

A babád csak baba. Az enyém 9 hónapos környékén jutott el oda, hogy leteszem és elvan.


A babák többsége melós. A gond inkább ott van, hogy a "gyerek neveléséhez egy falú kell" és ez a falú egy anyára korlátozódik sokszor. Most te ennek kerültél a frontvonalába.


Nekem is az segített, hogy a gyerekkel összekuckóztam, vele aludtam, akkor aludtam amikor ő is. Kivéve a kutyasétáltatás idejét, akkor csak zombiként meneteltem és énekeltem (ami inkább volt kántálás).


Nem sok házi munkát tudtam megcsinálni, így a férjemre maradt a supportálás. Ő hozott kaját, ő mosogatott el, ő takarított ki amíg mi sétáltunk lent.

Így értem be magam és lettem pihentebb.

2022. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, ahogy a 3-as… nekünk is az együttalvás hozott sikert. Vagyis egy kis nyugalmat :D 6 hónapos a kisfiam, születése óta borzalmas alvó, volt olyan éjjel, hogy 40 pefc maxot aludtam egyhuzamban, aztán 4 hós volt, amikor elengedtem, amit mindenki szajkózott, meg amit én is szerettem volna, hogy aludjon a kiságyában. Még így is kel cicizni éjjel, de én már kb.meg se ébredek rá jóformán, sokkal kipihentebbek vagyunk, ezáltal nappal is több hozzá a türelmem és érdekes módon, mióta éjjel együtt alszunk, a nappali alvások is normalizálódtak, 2x alszik 1 órát és egyszer kb.felet. Nem sok, de sokkal jobb, mint volt. Illetve a Dévényes szerintem sem rossz ötlet, egy látogatást megér, semmit nem veszítetek.
2022. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez és ugyan úgy 5 hónapos a kislányom ugy látszik ilyenek a Kosok 😅 kb 3 honapos volt mikor elkezdtem vele aludni feladtam. Nálam a hordozókendőben is torka szakadtából ordított olyan volt mint egy börtön se fodrász se semmi ráadásul panel erkély nélkül :D cumisüveg nem kellet neki inkább addig ordított vagy elaludt míg vissza nem értem és nem is evett annyit, hogy kibírt volna hosszabb időt nélkülem, most egy hete néha eljutunk babakocsival sétálni nem tudom mi történt egyszer csak csettintett valaki 😅 nyugodtan lehet elítélni autoval csak úgy lehet vinni ha megy valami kontrasztos video telefonon de ez is csak most mióta betöltötte az 5 hónapot nagyon nehéz, mindig azt láttam, hogy kávézgatni járnak az anyukák meg minden én meg???? Konkrétan sokkot kaptam :D mióta együtt alszunk és alszok néha derűsebben látom a dolgokat de még most is rettentő nehéz. Nem véletlen mondják itt az anyukák, egy egy kérdésre, hogy mérlegeljék, hogy bevallják a gyereket vagy, hogy nagy lemondásokkal jár csak azok le vannak pontozva meg jön az anyuka akinek van egy könnyebb babája és előadja magát aztán még neked kell bűntudatod legyen. Engedd el és ne hallgass senkire csak az ösztöneidre.
2022. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy egyedul, sok baba ilyen.

Pont ugyanezt csinaltam vegig, raadasul egyedulallo szulokent, csalad, semmi segitseg nelkul. Tul lehet elni (mint latod , sokan itt irunk ) , egyre jobb lesz, ahogy most majd tobbet mozog, elkezd kuszni, maszni, tobb minden erdekli.

2022. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom és kitartást kívánok, ahogy írták előttem, sok ilyen baba van, az en fiam is nehéz eset (de bevallom, nem ennyire, mint amit leírtál). Elviheted vizsgálatokra, de nem feltétlenül van baja. Én is amúgy ilyen típus voltam, még kevesebbet aludtam, mint most az én fiam, és vele is óránként kelek sokszor. Mondjuk ha nem szeret hason lenni, az utalhat izomtónusproblémára, hogy àll a mozgásfejlődéssel? Miért pelenkázod éjszaka? Ha nem kakil, csak feleslegesen felébreszted.

Azt írod nappal egy órát alszik kétóránként, ez amúgy nem rossz, az én fiam sokáig félórákat aludt nappal. Nem alszik talán túl sokat nappal? Összesen hány óra? Mert ez is hatással lehet az éjszakai alvására.

2022. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!