Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehézek a mindennapok...

Mumusan kérdése:

Mennyire nehézek a mindennapok egy kisgyerek és egy újszülött ikerpár mellett?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy ikreket tologató anyukát egy kétéves gyerekkel pluszban az oldalán. Elgondolkodtam hofy én eggyel is totál ki voltam készülve. Segítség nélkül megoldhatóak a mindennapjaik? A "nagyot" bölcsibe/oviba vinni a két iker mellett? Van itt aki ezt átélte?

2015. okt. 27. 15:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, ...nehezek.
2015. okt. 27. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:
A legnagyobb 6, a kisebb másfél volt, mikor születtek az ikrek. Apával ketten vittük az összes műszakot, egy hónapot itthon volt velünk, meg egy hónapot a két nagyobbal, amíg én a kórházban voltam. Az első hetekben napi fél órát aludtam, a nagy oviban délig, a másik 3itthon. Kemény menet volt. Most 9hónaposak, nagyon jó 4gyerkőccel az élet, semmire nem cserélném, és ők is nagyon élvezik. Túl kell élni az első fél évet, utána rohamosan javul a helyzet. Persze, ha egészségesen születnek...
2015. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva volt, a nagyok ikrek, 2 és fél évesek voltak, mikor megszületett a kistesó.

Oviba akkor még egy évig nem jártak, itthon voltak mindnyájan velem.


Nagyon nehéz volt, mert rettenetesen előjött a testvérféltékenység, agressziót szült, pedig mindenkivel egyformán igyekeztem foglalkozni.

Nekem az volt a legnagyobb gond, hogy a kicsi sokat és sokáig szopott, a nagyok meg szobatisztaságot gyakoroltak, és egyedül voltam velük napestig. Ergo, ha valaki szólt, hogy pisilni kell, le kellett tennem a szopó babát, különben nem mentek el egyedül és inkább bepisiltek, nekem meg nem hiányzott, hogy felfázzanak, vagy hogy még többet mossak. A baba persze ordított ilyenkor, nehezebben aludt el utána. Meg a kimozdulás is bajos volt, hisz a nagyok még nem tudtak szépen mellettem jönni, pláne hosszú útra, a kocsimat meg eladtuk addigra.

2015. okt. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!