Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ilyen családtag...

Mit kezdenétek ilyen családtaggal?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó, aki amúgy is nagyon nehéz eset, de az utóbbi 1,5-2 évben kibírhatatlan. Azóta próbálkoznak a férjével, hogy babájuk legyen, de sajnos nem akar (eddig) összejönni. Az a baj, hogy főleg a sógorom, de a húgom is elég nagy gyakorisággal fogyaszt alkoholt, a férje már vagy 13-14 éve, pedig még csak 30 éves. Mi arra gyanakszunk, hogy ez lehet az oka. A húgom néhány havonta bejelenti, hogy babát vár, de eddig mindig kiderült, hogy mégsem, pedig nagyon komoly tüneteket képes volt bemagyarázni magának. Legutóbb már komolyan aggódtunk érte, mert annyira beleélte magát, hogy tényleg sikerült, hogy alig tudta megérteni, hogy csak beképzelte a tüneteket. Szerintem ez már rég nem normális, de nem hagyja, hogy segítsünk és a férje abszolút partner ebben, mindig örül mikor bejelenti a húgom, aztán együtt depiznek és szerinte minden gyerekre vágyó nő így viselkedik. Mindenki megérti, hogy nehéz ez nekik, de ha mondjuk, hogy vizsgáltassák ki magukat mindig azt mondják, hogy ha most se sikerül elmennek (ezt egy éve mondogatják). Na, most hétfőn megkért húgom, hogy vigyem el magándokihoz, mert egész hétvégén szurkált a hasa, mintha meg akarna jönni, de menstruációnak semmi nyoma. Kértem rá, hogy inkább csináljon egy tesztet, de nem, ő a dokitól akarta hallani, hogy mi a helyzet. Elvittem, de össze is vitatkoztunk, mert már nehezen bírom, hogy évek óta ezt csinálja, de változtatni nem hajlandóak azért, hogy sikerüljön (kivizsgálás, alkohol teljes elhagyása stb). Mikor kijött a dokitól majd kicsattant a boldogságtól, mert most elvileg tényleg sikerült, azt mondta a doki 4 hetes kismama. Még nem voltam terhes, nem tudom hogyan megy ez, de az eddigi dolgok alapján vannak kételyeim és hiába kérdeztem hogyan állapította meg a doki, mindig másról kezd el beszélni. Kértük, hogy csináljon egy tesztet is, de nem akar, mert azt mondja annyi tesztet csinált már, hogy elege van belőle. Hát, nem tudom, ha nekem mondaná azt a doki, hogy babát várok egyből rohannék tesztelni, hogy végre láthassam a 2 csíkot rajta. Anyukámmal megbeszéltük, hogy ha megint ferdített és nincs is baba akkor valahogy rávesszük, hogy menjen el egy pszichológushoz, mert ez már mentálisan nem egészséges, de fogalmam sincs hogyan, annyira makacs. Évek óta könyörgünk azért is, hogy ne igyanak és bár, egy ideje jelentősen visszább vettek, azért nem tökéletes a helyzet. Volt valaki családjában hasonló eset? Mit lehet tenni, hogy belássa segítségre van szüksége/szükségük? Persze lehet, hogy tényleg azt mondta a doki, hogy babát vár, de nekem ez a 4 hetes dolog valahogy nem hihető, de elvileg azt mondták neki menjen vissza 3 hét múlva és akkor már lesz szívhang is. Ti mit gondoltok erről?

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de így is sok mindent kihagytam.


2023. febr. 9. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Tuti nem terhes, irvos olyat nem mond, hogy 4 hetes terhesség... olyankor csak megvastagodott nyálkahártyát lát, ami vagy terhesség vagy mensi lesz.

Szóval kezdjetek el pszichológust keresni.

2023. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmarad a menzesz,akkor 4 hetes terhes a nő.

A doki igen, vissza szokta hívni a nőt uh-ra 7 hetes körül, mert akkor van már szívhang.


De ez nem jelent semmit ha ezt mondta,ezt mindenki tudja szerintem, hogy ez így van.

2023. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Erről adnak egy papírt, ahol leírják az eredményt. Ha azt nem mutatja be akkor kamu. Amúgy ha egy évig nem jön össze a baba az teljesen normális és ha az alkohol miatt nem lehetne baba, akkor nem lennének discós balesetek :P

Az nem egészséges hogy ennyire beleéli magát és elhiszem hogy ez nektek már idegesítő,de őszíntén semmi közötök hozzá.

2023. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Azt gondolom, itt az ideje, hogy elengedd ezt az egészet és ne foglalkozz többé a testvéred problémájával. Segíteni csak azon lehet, aki szeretné is, ő láthatóan nem igényli a segítséged.


Nem kell győzködni, könyörögni, részt venni a hülyeségében, hagyd hogy élje az életét úgy, ahogy akarja. Az ő felelőssége, nem a tiéd.


Megpróbáltad, nem ment, fogadd el, hogy neki ez így megfelel, nem fáj még eléggé. Nem kell a megmentőt játszanod olyan ember felett, aki nem akarja.

2023. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 4 hetesen voltam orvosnál, nem látott mást, csak megvastagodott méhnyálkahártyát. Két hét múlva kellett visszamennem, akkor már volt szívhang. Vhogy nem tudom elhinni, hogy egy orvos megerősít egy 4 hetes terhességet. De erről kellett kapjon papírt, amin rajta van, ha valóban terhes. Meg eleve gyanús, hogy nem akar tesztet csinálni. De legkésőbb pár hét múlva úgyis kiderül.
2023. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom hogy ne foglalkozzatok vele. A férje partner ebben hát hadd csinálják ezt, ha nekik ez kell.

Se az alkoholt letenni, se a vizsgálatokat helyettük nem tudjátok megcsinálni. Valószínűleg ők se akarják annyira őszintén, ha nem léptek eddig, inkább csak a gondolat romantikáját vágyja a húgod.

Elhiszem hogy fárasztó ezt hallgatni állandóan de ne reagálj rá. Elmeséli tízmilliomodjára hogy lehetséges hogy talán megint terhes, és rámondod hogy szuper és ennyi. Nem kell tovább fűzni a témát és előbb utóbb meg fogja unni, vagy nem nektek fogja mondani hanem aki vevő rá hogy hú meg minden...

2023. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A húgod hazudik.

Biztosan rossz érzés így látni, én is akarnék segíteni, de el kellene ezt engedned már. Már épp eleget próbálkoztál. Ha ő nem akar magán segíteni, más nem tud.

2023. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs baba. Nagyon szomorú ez a sztroi. De írd meg légyszi hogy mi lett. Baromi kíváncsi vagyok!
2023. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, eltávolodnék. Nagyon nem hiányzik, hogy alkoholisták nevelte gyerek legyen a közelemben
2023. febr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hagynám a fenébe. Ha most mégis összejött, az jó, ha nem, akkor ezek után nem mennék bele a hülyeségeibe. Ha megint bejelentené hogy babát vár, mondanám, hogy oké, majd ha kint van gratulálok, addig nem érdekel a téma és ehhez tartanám is magam.

Biztos szar így ezt látni, de te nem sok mindent tudsz tenni. Anyukátoknak akkor már több joga van beleszólni, én a lányomnak mar biztos mondtam volna hogy kapjon a fejéhez és ne csináljon bohócot magából. Nem tudom amúgy ezzel egy pszichológus mit tudna kezdeni, itt két opció van, vagy betegesen figyelemre vágyik a húgod és ezt ezekkel a kamu terhességekkel akarja kicsikarni, vagy tényleg ennyire hülye hogy ő is elhiszi. Egyik sem igazán olyan, amit egy pszichológus meg tud oldani.

2023. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!