Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak, hogy miközben bizonyos férfiak hiába szeretnének gyereket, nem lehet nekik, addig mások képesek fiatalon és könnyelműen sterilizáltatni magukat?

Figyelt kérdés
Az már más téma hogy később, negyven évesen ezt megbánják e mert netán emiatt megy tönkre a házassága vagy talán szeretnének már gyereket mert meggondolták magukat.
2023. febr. 13. 17:16
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
87%

Ismét a 4-es vagyok :D Nem hiszem, hogy ilyen választ vársz, sőt, azt gyanítom semmilyen választ nem vársz, hanem egy összeboruló közösséggel lennél legjobban megelégedve, ahol a termékenyek azt mondják, hogy ilyet nem szabad csinálni, a terméketlenek pedig, hogy micsoda értelmetlen csapás a sorstól, hogy nem lehet gyerekük. Egyébként teljesen meg is értelek megmondom őszintén, ha tehetném akkor ide csődítenék mindenkit aki így gondolja, és talán mindenkinek nyugodtabb lenne kicsit a lelke.

DE, mivel volt egy konkrét kérdés, ezért unalmamban válaszolok rá.

Az emberek mindig azt értékelik amit nehezen kaphatnak meg, vagy amit egyáltalán nem. Így aztán az anyagilag nehezen elérhető dolgokat értékelik legjobban az emberek, akinek nincs az azért, akinek meg van, az meg igazából azt értékeli benne legjobban, hogy másnak nincs, de valójában kb. le se szarja (általában).

De a legtöbb ember akinek megvan mind a 4 végtagja és tud járni, általában nem úgy kel fel, vagy értékeli a napjának bármelyik pillanatában, hogy na, azért én mégis csak milyen szerencsés vagyok, hogy mind a 4 végtagom megvan, és még tolószékes sem vagyok. Vagy akár mind a 10 ujjam megvan, látni, hallani, szagolni tudok.

MAXIMUM akkor szokta ezeket értékelni valaki, a lát egy embert akinek valamelyik nincs meg.

A termékenység annyiban más, hogy van aki ténylegesen egész életében nem akar gyereket.

2023. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
93%

S az igazságos hogy van aki 190 cm-re nő a génjei miatt, más meg csak 165 cm-re? Avagy az igazságos hogy van aki ezüstkanállal születik a nyakában, másnak meg az utolsó centig mindenért meg kell harcolnia?

Ezek a dolgok azok amiken totál felesleges agyalni! Ettől neked nem lesz semmivel sem jobb. A saját életeddel foglalkozz az fog előre vinni, nem az hogy "igazságos-e" hülyeségeken agyalsz!

2023. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan én nő vagyok, de gondolkozom azon, hogy bevallalok majd egy ilyen műtétet. Pcos és ir mellett amúgy is aligha lehetne gyerekem, és nem is akarok gyereket. Ha akarnék, akkor se szülni hanem orokbefogadni. Valoszinuleg 30-35 éves koromra is masszívan ezt gondolom majd, és ha van egy fix kapcsolatom akkor ez a legjobb megoldás. Ha meg alkalmi akkor akkor is használnánk gumit ha amúgy nem lehetek terhes.

És tökéletesen hidegen hagy hogy más hogy meddő vagy miért, oldja meg az életét mindenki ahogy tudja meg ahogy számára a legjobb.

Nekem az a legjobb ha nem vállalok gyereket, és nem fogok érte bűntudatot érezni mert így gondolom, mert semmi közöm vadidegenek termékenységéhez

2023. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki másra vágyik. Én nem haragszom senkire, aki azt a döntést hozta, hogy nem vállal gyereket. Nekem ebbe nincs beleszólásom. Viszont minket se csesztessen senki a döntésünk miatt. Igen, 18 babát elvesztettünk (egyet a harmadik trimeszterben, hármat a másodikban, többieket főleg 8. hét előtt, egyikük pedig szülés közben halt meg). Sokan emiatt hülyének néznek, de bocsánat, hogy családot szeretnénk.
2023. febr. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

14

Jól teszitek hogy családot szeretnétek, arról pedig hogy elvesztettétek nem ti tehettek.

2023. febr. 14. 07:13
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha tehetném, 18 évesen elköttettem volna magam, mert már akkor sem kellett gyerek.


Volt is két év, amikor megcsinálták volna, 18 év felett (amit azóta durván módosítottak már), csak akkor ezer már problémám volt, a betegségemmel foglalkoztam.


Király, 34 vagyok, 16 éves korom óta nem akarok gyereket (egészségi problémák miatt nem lenne veszélytelen a terhességem), de áh, nem kötnek el, csak 3 gyerek után.


Miért? Csak fel tudom már mérni, hogy nem, sohasem eshetek teherbe, úgyis el kell vetetnem, mert nem hordhatom ki... nem, ez a törvény, pont.

2023. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

16

Nézd, nagyon sajnálom bár ha amúgy sem akartál gyereket akkor nem értem hol a gond. Ha nem lehet és nem is akarsz, akkor nincs probléma. Akkor lenne gond ha lehetne és nem akarnál, vagy akarnál de nem lehetne

2023. febr. 14. 16:56
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
És nem tartjátok igazságtalannak, hogy bátran csinálhat gyereket 14 ávesen is, aztán kalap-kabát, többé feléje se néz - vagy 40 évesen tartja élete legnagyobb hibájának...?
2023. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

9:

A sterilizáció nem az ivarszervek eltávolítását jelenti, hanem a nemzőképtelenséget.

Ezért a vazektómiára helyesen használják a sterilizáció kifejezést.

A herélésnél valószínűleg a kasztrációra gondoltál.

2023. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
83%

Én ebben még mindig nem làtom a logikát. Most azért, mert Afrikában szomjaznak, önző vagyok, mert megiszom napi 2 liter vizet?

Azért, mert 2 várossal arrébb a Jocó nem tud fűteni, önző vagyok, mert befűtök?

2023. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!