Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak, hogy miközben bizonyos férfiak hiába szeretnének gyereket, nem lehet nekik, addig mások képesek fiatalon és könnyelműen sterilizáltatni magukat?

Figyelt kérdés
Az már más téma hogy később, negyven évesen ezt megbánják e mert netán emiatt megy tönkre a házassága vagy talán szeretnének már gyereket mert meggondolták magukat.
2023. febr. 13. 17:16
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
96%

Nem az. Mindenkinek a maga döntése. + A természet is szelektál bizonyos esetekben, biztos nem ok nélkül.

Egyébként Magyarországon sajnos nem is lehet sterilizáltatni. Mi is megcsináltatnánk a párommal mert soha nem akarunk gyereket, de mivel nyilván nincs 3 poronty, várni kell 40 éves korunkig. Ezt a jogot is elvette a kormány az emberektől. Undorító.

2023. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
És ha negyven évesen majd akarsz gyereket? Honnan tudod hogy nem? Akkor már késő lesz. A fogamzásgátlásnak ezer más módja van: gumi, spirál, tabletta, soroljam?
2023. márc. 12. 17:17
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

22. Ettől nem félek.

15 éves korom óta biztosan tudom, hogy nem akarok gyereket, és határozottan ezt érzem azóta is, és most 37 évesen is. 3 év múlva, 10-20 és 40 év múlva is ezt fogom érezni.

A gyerek és a vele kapcsolatos kötelezettségek, rengeteg munka, stressz stb nem tűnnek el sehova csak mert idősebb leszek. Attól ezek még ott lesznek ha gyereket vállalnék, és amiket nyilván a hátam közepére se kívánok.

Számomra az egész gyerekes dolog nyűg és teher lenne, ez nem fog megváltozni. És A férjem is ugyanígy érez.

2023. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Ez már rendben van, én általánosságban mondtam hogy nem szabad fiatalon ekkora hibát elkövetni, amit aztán később megbán az illető
2023. márc. 12. 18:01
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek a maga problémája, ha nem gondolja át eléggé. Nem idegen embereknek kell miatta aggódni, hogy ki mit bán meg és mit nem:)
2023. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Emberek vagyunk, kötelességünk odafigyelni egymásra és figyelmeztetni egymást. Hogy ki mit fogad meg és kire hallgat az már tényleg a maga baja
2023. márc. 12. 18:07
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mások magánügyeibe, magánéletét érintő kérdésekbe bunkóság beleavatkozni. És igen , ez arra is vonatkozik, hogy ha ő úgy dönt nem akar gyereket/ sterilizáltatni akarja magát mondjuk 25 évesen, és ehhez külföldre készül, akkor azt tudomásul veszed és nem dumálsz bele, hogy mi lesz ha megbánja és egyéb kéretlen okoskodás. Ez egyedül az ő dolga.
2023. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Ja, aztán majd tíz év múlva mégiscsak nekem panaszkodik hogy jaj, de szeretne gyereket és már nem lehet visszacsinálni
2023. márc. 12. 18:21
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megmondod hogy az ő döntése volt és ne neked panaszkodjon. Mi ezen olyan bonyolult?

Én is meg tudtam tenni ezt, amikor gyerekes ismerős panaszkodott mennyi meló van a gyerekkel, fáradt, nincs ideje magára, elege van és úgy hiányzik a régi élete, amilyen a gyerek előtt volt.

Én simán megmondtam az ilyennek hogy az ő döntése volt ez az élet, viselje el. Nem volt kötelező gyereket csinálni, a saját döntése volt. Nekem ne hisztizzen hogy mennyire szar. Gondolta volna át jobban.

2023. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Hát persze, tipikus modern ember: összetört a tányér? Ne kérj bocsánatot, kösd fel magad! Megbántottál? Ne próbálj engesztelni, menj és halj bele a bánatba? Elrontottad az életed? Nehogy panaszkodj, kuss és viseld! Összefoglalva: ha valaki elesik, még rúgjunk is bele egy jó nagyot hogy érezze a törődést
2023. márc. 12. 19:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!