Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viseled te vagy a...

Hogyan viseled te vagy a családtagok, hogy valamit, legyen az egy szó vagy mondat naponta többszáz alkalommal el kell mondani vagy a gyerek mondogatja azt egész álló nap?

Figyelt kérdés
Engem kevesbé zavar, bár rossz napokon nekem is idegölő, de nem mutathatom ki, viszont a férjem és ha nálunk vannak, akkor a szüleim kikészülnek tőle. Tudják, hogy nem tehet róla, de akkor is kiborító számukra. Hogyan fogadtathatnám ezt el velük? Tudok egyáltalán segíteni nekik ebben?

2023. febr. 26. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberek, saját maguktól kellene bírniuk elfogadni hogy ez ilyen, egy fejlődési szakasz és majd elmúlik.Nem hiszem hogy ezen a józan észen kívül bármi segítene.

Engem is ki tud borítani amúgy.Meg az is mikor reggeltől estig a saját gondolatom se hallom, de ez van:D:D

2023. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit értelmetlen a megfogalmazás, pedig 3x is elolvastam.


Ha a gyerek ismételget, az természetes. Pl.: van olyan korszak, hogy Miért? Akkor az a feladatod, hogy mindent szépen elmagyarázol. Nyilván kell hozzá türelem, de a gyermek fejlődése érdekében nem fogok ezen fennakadni.


Ha nem ilyen problémára gondolsz, akkor fejtsd már ki bővebben, mert lehet csak nekem, de ez a kérdés értelmetlen.

2023. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es:

Szerintem egyértelmű volt. Van egy autista gyereke aki egy szót vagy mondatot naponta többször ismételget gyakorlatilag jelentés nélkül. Ez nyilván valakinek idegesítő, valakinek nem.


Az, hogy ezen túllép-e nagyban függ a szakemberektől is, akik mellette vannak nap mint nap az óviba/iskolába.


A türelmetlen felnőttekkel viszont nincs mit kezdeni. Nyilván a gyerek nem direkt csinálja hanem leragadt valaminél és most azt jelzi. Remélhetőleg majd tovább tud lépni, de az hogy szavakat ismétel az megmaradhat örökre is ha épp olyan állapotba van.

2023. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Echolál. Folyamatosan mondogatja ugyanazt a szót vagy mondatot, sokszor órákon át vagy nekünk kell újra és újra elmondani valamit mint egy mantrát. Ma egy meserészlet van terítéken, azt ismételgeti.
2023. febr. 26. 10:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Iskolába jár, 7 éves kb 1 éve beszél úgy, hogy igényeit is kifejezze, előtte csak ismetelt. Az echolálás folyamatos itthon is és a suliban is.
2023. febr. 26. 11:01
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
93%
Most te erre hiába teszel fel kérdést, ezt te nem tudod megoldani,mivel nem a te problémád.Ha őket zavarja ,találjanak maguknak megfelelő megoldást.
2023. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az én gyerekem nem beszélő auti. Egész nap csak kurjongat, vagy azt mondja babababababa, visítozik és azt kell mondjam már totál megszokta a fülünk. Soha egyik családtag sem akadt ki ezen. Imádja mindenki.
2023. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!