Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az, hogy valaki nem anyának...

Az, hogy valaki nem anyának való típus, és nem neki való a gyereknevelés, az miért nem dől el még a gyerek születése előtt?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, most nem rosszindulatból kérdeztem ezt.

Csak azért, mert sajnos látok egy pár olyan velem egykorú embert, akit egyáltalán nem szeretnek a szülei, (nem is ösztönözték soha a tanulásra sem) és valahogy nem érdekli őket mi van vele csak úgy van és kész.

Miért szülnek sokan úgy, hogy nem is anyatípusok?

Ennek csak a gyerek issza meg a levét :(


2023. márc. 2. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak lesz gyereke, aki szeretne. De az, hogy valaki szeretne gyereket és be is vállalja még nem jelenti azt, hogy alkalmas is rà.

Ez azért nem derül ki előre, mert fingja sincs az illetőnek, hogy milyen a gyerek. Mennyi bajjal, felelősséggel jàr. Mennyi türelem kell hozzá.

2023. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Társadalmi nyomásra, mert gyerekkora óta az van belenevelve az emberbe, hogy gyerek az kell, akinek van gyereke, többet ér, mint akinek nincs.


Na meg a szaporodás az egyik legerősebb ösztön, és aki nem alkalmas a gyereknevelésre, az úgyse fogja ezt még magának sem beismerni többnyire, a saját szemében mindenki normális.

2023. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Illetve még azt mondta egy ismerősöm, hogy akinek gyerekkorában vigyáznia kellett a kisebb testvérére, az valószínűleg már tapasztaltabb lesz a gyereknevelésben, nem tudom igaz-e..
2023. márc. 2. 20:44
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs ilyen szűrő, pedig jó lenne. Még aki tudatosan készül is a gyerekvállalásra, arról is kiderülhet, hogy ez bizony mégse neki való.
2023. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4-es persze tudom, nem vagyunk egyformák.

Viszont sajnos ezzel az ártatlan gyerekük életét cseszik tönkre.

2023. márc. 2. 21:04
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert a saját gyerekhez másé nem hasonlítható, így a kiváltott érzések sem.

Beismerem, én egyáltalán nem vagyok oda a gyerekekért, aranyosak, de nyávogjanak tőlem minél messzebb. A saját gyerekeimet viszont imádom, mindig is anya akartam lenni, és a legboldogítóbb dolog az életemben. Ennek ellenére egyáltalán nem vagyok tökéletes szülő, nagyon is sok mindent fel tudnék sorolni, amit mind lehetne jobban is.

2023. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Én bevallom,hogy nem vagyok anyatipus,de attól még szeretem a gyermekem. Magamhoz mérten minden tőlem telhetőt megteszek érte. Ráadásul gyógypedagógus is vagyok emellett szóval majdnem 0-24 között gyermekek között mozgok. Azt hittem,hogy mivel hozzá vagyok szokva a speciális igényű gyerekekhez,így jóval könnyebb lesz a sajátommal. Nem így történt. Az anyaság kemény meló és folyamatos türelmet igényel. Egyébként én nem hanyagolom el,nem bántom,de nem vagyok az a türelmes típusú. Nem tudok órákig legozni vagy meséket kitalálni,mint az apja,vagy önfeledten szaladgálni az udvaron. Velem is lehet játszani mondjuk társast vagy olvasok neki mesét könyvből,de sosem leszek olyan "menő" mint az apja,aki amúgy szintén pedagógus.Hamar ki tud hozni a sodromból és gyakran össze is kapunk. Makacs és önfejű pont,mint én. Véleményem szerint azt,hogy nem vagyok tökéletes anya sajnos anyámtól hoztam. Nem igazán számítottam a családban inkább öcsémet szerették. Ezért sincs a lányomnak testvére,hogyha legalább nem vagyok tökéletes anyja,ne kelljen úgy éreznie,hogy egy testvér miatt nem szeretem őt annyira vagy elhanyagolom. Egyébként a férjem szerint jó anya vagyok és bent a gyerekek is szeretnek,de attól még azt érzem,hogy lehetnék jobb is.
2023. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Én tudom magamról, hogy nem vagyok anyatípus. Vigyáztam sokat a húgomra, 10+ évvel fiatalabb nálam. Már akkor tudtam, hogy én ezt nem akarom. Nem is tervezek szülni, mindenkinek jobb ez így.
2023. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Legfőképpen mert ezt nehéz előre megmondani, hogy valaki "anyának való típus-e". Szélsőséges esetektől eltekintve is lehetnek persze intő jelek, de nem lehet ezt egzakt módon előre meghatározni.


Nem tudod megmondani, hogy hány% türelem, hány% rugalmasság, hány% határozottság stb. kell ahhoz, hogy valaki jó anya legyen. És persze akkor definiáld, hogy ki a jó anya, ugye. :D Szélsőséges esetektől eltekintve, nyilván.


Szóval nem lehet általánosságban megmondani, hogy aki ilyen vagy olyan, az rossz anya lesz.


És nem lehet az így kijelenteni, hogy aki türelmetlen, az rossz anya lesz, inkább az lenne fontos, hogy be- és felismerje ezt, és tudatosan készüljön arra, hogy fogja ezt kezelni az anyaszerepben.


Itt jön be, hogy valakinek mennyire jó az önismerete vagy mennyire hallgat a környezetére, már ha egyáltalán jelzik neki az ilyesmit.


Másrészt nem lehet megkerülni, hogy itthon még mindig az a "normális" ha egy nő szül, az nem "normális", aki nem akar gyereket, azzal valami baj van, nőként, emberként, és majd megbánja. Ennek összetett okai vannak, ebbe most nem mennék bele, és egyrészt ha valaki így nő fel, az simán érezheti úgy, benne van a hiba ha megkérdőjelezi, hogy szeretne-e gyereket (vagy szeretne-e MÁR gyereket, vagy szeretne-e MÁSODIK gyereket), inkább elnyomja ezirányú gondolatait, másrészt nem mindenki érez magában elég erőt, hogy harcoljon ha így érez. Vagy a férfi oldaláról jön a nyomás.


És mivel a szülőség amúgy is rohadt nehéz meló, úgy nekiindulni, hogy nem akarod ezer százalékosan, hát biztos nem segít.


Ahogy az sem, ha a segítséget kérő szülőt ledorongolják - rohadt nehéz beismerni, hogy valaki valamihez kevés, segíteni kellene ilyenkor.

2023. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, mert nem lat előre mindent
2023. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!