Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 36-40évesen nem késő az apaság?

36-40évesen nem késő az apaság?

Figyelt kérdés
2023. márc. 3. 07:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem miért probléma, ha egy 20 éves gyereknek (aki jelzem, már igencsak felnőtt és nem gyerek!!) 60 éves az apja.


Egyszerűen a pszichológiaja nem világos számomra. Inkább legyen 20 évesen egy 60 éves normális apám, mint egy 40 éves félhulye.

2023. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Ferjem 37 eves es ket gyereke van.igaz az elso mar 9 eves,de a fiunk meg csak most lesz egy eves
2023. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

A férjem 37 éves és 1 éves a kislányunk. Tervezünk mégegy gyereket. Én sem vagyok már éppen ehhez olyan nagyon fiatal (32), dehát ezt dobta a gép. Korábban a semmire tudtunk volna maximum gyereket vállalni, így meg akkor úgy vagyok vele, hogy legyünk inkább kicsit korosabb szülők, de tudjuk tisztességesen felnevelni és anyagilag is támogatni majd az életben a gyerekeinket.

Egyébként magam ellen beszélek, de nyilván könnyebben bírtuk volna mindketten 8-10 évvel ezelőtt az éjszakázást és a babával járó kihívásokat. Egyszerűen frissebb, fittebb még az ember, kevesebb megszokással, rigolyával, amit egy újszülött felülír. Ez tény, érezzük magunkon. De attól még a mi életünkre vetítve a helyzetet, nem csinálnám máshogy, mert inkább érzem ezt, mint azt, hogy a gyerekemnek nem tudom megteremteni a biztonságos alapokat sem.

2023. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem,kb. ez az álltalános manapság.
2023. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem sz@rlapátoló akarsz lenni és érdekelnek dolgok, egyetemet végzel, némi karriert építesz, és nem egy putri albérletbe akarsz gyereket csinálni, akkor bizony 35-40 leszel.
2023. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

Későnek nem késő, legfeljebb rosszabbul bírja a gyűrődést (éjszakázást, futkosást).

Az egyik barátnőm édesapja 60 éves volt, amikor született és még van egy húga. Ez szélsőséges példa, de van ilyen. Az ilyen kései apaságot három dolog miatt látom problémásnak: egyes rendellenességek valószínűségét az apa kora is növeli, nehezebben bírja a babázást és ki tudja, hogy megéri-e az érettségijét.

2023. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hat egy 40 éves jó eséllyel stabilabb egzisztenciat es anyagi hátteret tud adni a gyereknek mint egy 25-30 éves aki mondjuk pár éve esett ki egyetemről es.boven kezdő, és az albi elviszi a fizu harmadát.
2023. márc. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én párom 53 évesen lett apa. Nagyon szereti a kisfiunkat, neki az első gyermeke, nekem a harmadik.

Szerintem kb sose késő :)

2023. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ugyan! Férfiaknak 100 évesen sem késő semmi!
2023. márc. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha realisak akarunk lenni egy 25 éves mire csinal ma gyereket? Végzett 2 éve talan az egyetemmel , keres jó esetben 350 ezret. 130 plusz rezsi egy egy szobás garzon bérleti díja. Sok sikert , ha vki erre gyereket mer vállalni.
2023. márc. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!