Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan hoztátok magatokat...

Hogyan hoztátok magatokat újra formába?

Figyelt kérdés
7 hós a kislányom, már egyáltalán nem szopizik. Mit tehetnék, h ne érezzem magam egy tuskónak. Nem sokat híztam, 6-7 kiló ami felesleg van rajtam, de mégis úgy érzem, h egy viziló lett belőlem. Enni napjában van, h csak 2x van időm, és akkor sem szoktam igazán degeszre enni magam. Tornára nem igen van időm, a pici már mászik, feláll, lépdel, állandóan futok utána, este 8körül alszik el, utána gyors pakolok, h vhogy kinézzen a lakás, fürdés, gyors alvás, mert 2 körül már fent is van(fogzik:( ) Így még házasélet se nagyon van, nemhogy "karbantartás". Egésznap itthon vagyunk, csak sétáni, boltba megyünk le, próbáltam, h rendes ruhát veszek itthon is fel, kis smink, hátha jobban érzem magam, de szerintetek?...:)És persze a magassarkú sem jöhet lent szóba, mert azzal babakocsizni számomra nem egy leányálom, főleg, ha a kisasszonyt ki kell venni belőle...Segítsetek, nektek, hogyan sikerült nőnek maradnotok???
2010. okt. 6. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem a kérdésedre válaszolok,de ez engem is úgy érdekel.
2010. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Napközben nem alszik a babád? Én akkor szoktam tornázni. Este pedig ha elaludt, akkor hetente kb. kétszer elmegyek futni. A házimunka meg úgy is, hogy fél szemmel a kisfiamon van (10 hónapos), vagy ha nagyon nem, akkor hordozókendőben felteszem a hátamra. Ez neki is tetszik, mindig nagy érdeklődéssel nézi, hogy mit főzök.
2010. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én még csak most kezdtem,de már jobban érzem magam egy picit!10 hónapos a babám! Két hónapja tornázom minden nap. Nem hagyok ki napot soha mert akkor végem van, feladom. Nekem sincs sok időm, de esténként apukája egy órára átveszi és akkor hajrázok. Kaja csinálás a babának, mosogatás és torna. Apával elpakolják a játékokat fürdés előtt ugyhogy azzal nincs gond.

Szépen megy a hasam lefele és a kiloim is elkezdtek távozni :) A kajára sajnos nem mindig tudok figyelni,mert van hogy csak este jut időm,de akkor másnap gyümi van :) Ha megyünk valahová akkor csini ruci, sétálni farmer sportcipő esetleg lapos csizma,mert a 2.emeletről magassarkuban lemenni babakocsival.... Hát nem vállalom be.

Probáld napközben de., du egy-egy órára az ágyba tenni és akkor csinálni a fontos házimunkát és akkor talán (ha nem borul a rend) akkor belefér a torna is. Egyébként vannak napok amikor tök jol megy és még sütni is tudok, de van amikor még a baba kajáját is nehezen tudom összehozni olyan nyügi.

Sok sok kitartást kivánok és tuti le fog menni a felesleg!

2010. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg igaz a mondás, hogy arra van időd, amire akarod.

Nekem is volt mindenféle kifogásom, hogy miért nem kezdem el a mozgást.

Aztán nagy nehezen rávettem magam.

Én is próbálkoztam a déli alváskor, de mire nekiálltam, belemelegedtem pont fel is ébredt, tehát ez kilőve.

Én szo. reggel úgy kezdek, hogy ellátom a lányom, és megyek futni. Nem érdekel más, kell, hogy legyen egy kis időm erre.

Hétfőn este szoktam járni tornázni, akkor is Apáé a gyerek.

2010. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dukan diéta. Neten keress rá. Én 1,5-2 hónap alatt 62 kg-ról 56-ra fogytam (férjem ugyan ennyi idő alatt 92-ről 80-ra).

Már csak a pocakomon kéne dolgozni egy kicsit, hogy laposabb legyen. Semmi megeröltető nem volt benne, nagyon boldog vagyok, hogy ilyen simán leugráltak a kilók :)

2010. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13.41-es vagyok


Még annyi, hogy miután lementek a kilók, már szívesebben sminkelek, a régi ruháim rámjönnek, azért vettem egy-két új darabot, és már nem érzem magam "vizilónak"

2010. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem a Dukan diétát és nem is tünik olyan bonyolultnak!!!! Asszem kipróbálom!! Bocsi az off-ért (3.-voltam)
2010. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rajtam is maradt kb. 8-9 kg. Tornázni nincs időm, egyedül nevelem a kislányomat, örülök, ha a napi teendőkkel megvagyok. Estére KO. vagyok.

Elkezdtem a Norbi update-et, kizárólag 1-es kódos ételt ettem. A közhiedelemmel ellentétben szénhidrátot is lehet enni, így a tejem se apadt, sőt, talán több is lett. Nem fűztem hozzá nagy reményeket, mert amúgy se eszek zsíros, olajban sült, cukros ételeket, nem iszom cukrozott üdítőt, de láss csodát, 1 hónap alatt 4 kg lement. Ez már látványos volt, főleg hastájékon, kezdtek rám jönni a régi ruháim. Még 2-3 kg-ot szeretnék leadni (tartottam pár hét szünetet, de nem híztam vissza), és akkor elégedett leszek magammal.

2010. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En a tornara szavazok es az odafigyelesre. VAlamint a sok-sok ruhaprobalgatasra, akar csak otthon is. Az utobbi tobbet tesz az onbizalomnak, mint az elozo ketto.

Elso gyerek utan rajtam sok maradt, szoptatni nem tudtam, igy hamar rendbeszedtem magam. Minel tovabb halogatod, annal szarabbul fogod magad erezni, tenyleg be lehet gyepesedni.


Torna: tenyleg arra van ideje az embernek, amire akar. Neked kell tudnod, hogy mikor van tobb energiad. Nekem reggel, hajnalban, igy en mindig het korul tornaztam. A fiam hatkor ebredt, megetettem, utana 1-2 orat nezelodott, majd bealudt. Beraktam szemben magammal a hintaba, tornaztam, nezett, vigyorgott, vegul bealudt. Siman hagyott egy oran at tornazni, ezt heti hat napban csinaltam. (Persze volt olyan, hogy felbe kellett szakitani mondjuk peluscsere miatt, de nem ez volt az altalanos.)

O ezt megszokta, en is, igy mindketten hagytuk a masikat ervenyesulni.

De! Mivel estere mosott kaki vagyok, igy ha elhagytam a reggeli tornat, akkor tuti kimaradt.

Szoval tapasztald ki, hogy neked mikor esik a legjobban es akkor csinald.

Ha nem sok felesleg van rajtad, akkor az elso 1-2 honapban zsiregeto, majd alakformalo, izomerosito tornara szavaznek. Keress tobbet, valtogasd, mert ha mindig ugyanazt csinalod, akkor megunod. Tudom, sokan utaljak oket, de zsiregetesre Norbi tornai jok (en a Kickbox fitnesst szerettem, vagy a kikepzest), alakformalasra Rubint Reka torna szuper, de azt csak tenyleg akkor ajanlom, amikor mar belejottel a tornazgatasba, mert elsore kicsit talan nagy falat lehet, valoban vannak kemeny programok.

Az sem rossz, hogyha a napi teendoidet futolepesben, porogve csinalod, a hazimunkaval, gyerek utani szaladassal is rengeteg energiat egetsz el. (Tudom, mert ket gyerek mellett en a legnagyobb igyekezetem ellenere is elkezdtem elsorvadni, mar sovany vagyok, pedig nem akarok az lenni, de egyszeruen hajszolva vagyok itthon.)


Eves: nem feltetlenul kell dietaznod, csak figyelj oda. Ami nekem bevallt: keves szenhidrat, kenyer csak reggel, de nem sok, 1 zsomlevel jol lehet lakni, sot, meg kevesebbel is, ha sok mindent eszel melle. Uborka, paradicsom, salata, felvagott, egyeb zoldsegek.

A zsomlet 3 reszbe vagd, a reszeket kulon-kulon keszitsd el szenyanak, pakold meg mindennel, mire megeszed komotosan a masodikat mar nem is fogod kerni a harmadik reszt.

Ebedre mehet teszta, krumpli, de nem mertekteleunk, sok leves, keves masodik, kiveve, ha az fozelekfele.


Utana zoldseg, gyumolcs, joghurt, sajt, amit szeretsz. Es ennyi. Nincs este tizkor ehenhalas kuszoben dugi keksz, inkabb alma, ha tenyleg rossz a helyzet.

En semmilyen dietat nem kovettem, csak alapban ilyen taplalkozast alakitottam ki magunknak.


Onbizalom: igenis szedd elo a regi ruhakat es probald fel. Lehet, hogy most meg szuk, de egy honap mulva nem lesz az es szinte szarnyakat fogsz kapni a tudattol.

Mindegy, hogy csak a boltba mesz, ne slamposan menj, lodd be a hajad, tegyel szempillaspiralt, pirositot fel, ha hasznalsz, fulbevalot, normal utcai ruhat.

Az ilyen apro dolgok sokat adnak.

Jo erzes, amikor azert bamulod magad a kirakatban, mert jo erzes, es nem azert, hogy "uristenhogynezekki".


Sok sikert!

2010. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, találtam köztük hasznos tippeket:)

A kioktatást meg magamra sem veszem.

próbáltam a kiságyba is betenni a picit, de nincs el, csak addig mig max a kaját megfőzöm, de van, hogy addig sem.Alvás idő alatt jön a felmosás,takarítás, vasalás, ilyesmi, így az az idő kilőve. (sok ismerősöm ilyenkor lefekszik a babával, de nem tudom, hogy csinálja) Lehet az a variáció lesz, h mikor alszik már este, akkor gyorsan 10-20 percet adok magamnak, kezdésnek, és hátha később javul majd a helyzet, és több időm lesz:) Az öltözködésre is figyelek, bár, ha lementünk, azért soha nem slamposan mentem, de mégsem mehettem szövetgatyába, körömcipővel....

Köszi azért mindenkinek:)

2010. okt. 7. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!