Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan éreznétek magatokat?...

Hogyan éreznétek magatokat? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés
Van egy kisfiunk,ő anyós fiának a fia,anyósom lányának pedig egy 7 hónappal kisebb lánya.Mindig azt mondogatta,hogy milyen keveset van a fiunkkal.Eddig nem jött,mert 120 kilométerre laktunk.Most 35-re lakunk,most sem jön,hanem elvárja,hogy mi menjünk.A lányáék jönnek haza,elcserélte a műszakját.Én ott akartam hagyni a fiút,hogy együtt legyenek,hát nem tudja elcserélni,majd legközelebb.Közben féltékeny anyuékra,mert ők beülnek a kocsiba és akár 3 óra miatt is meglátogatnak.Pedig itt aludhatna és akkor másnap hazamenne.Múltkor eljöhetett volna úgy,hogy reggel eljön és másnap reggel utazik tovább a lányához.De az olyan kevés idő,hogy inkább nem is jön,hanem tésztát gyúrt otthon.Pedig előtte még úgy volt,hogy ha jön haza a lányától,akkor itt alszik nálunk.Még dolgozik,nem tudom,hogy mikor és hogyan,mert műszakban van.De egyszer sem mondja,hogy mikor van mondjuk 3 napja,mikor a gyerekkel lehetne.Nyáron lett volna lehetősége,hogy autóval eljöjjön,1x jött el,mert drága a benzin.De könyörgöm,nekünk ugyanannyiba kerül.Bocs,ha kicsit zavaros volt,de fel tud idegesíteni ezzel.
2011. szept. 11. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásul, nálunk a helyzet hasonló, csak nincs unokatestvér...

Lényeg!

Próbáld meg elengedni a füled mellett a megjegyzéseket. Ha nem megy, akkor pedig kérdezz vissza, hogy mit szeretne? Menjetek ti hozzájuk? Vagy esetleg találkozzatok félúton? Vagy egyszer ő jön, egyszer ti mentek? Próbálj meg kompromisszumot kötni vele, de mindenek előtt a gyerek érdekeit tartsad szem előtt.

2011. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom,tudom.csak bánt a dolog.az is,hogy a fiamnak játékot még nem vett.nem gondolok toronyórára lánccal,de egy kacsás fürdőjátékra igen.nem gondol olyanra,hogy esetleg vegyen 1 csomag pelust,hogy ne kelljen állandóan hurcolni,vagy egy tubus fogkrémet.állandóan versenyez velem.nem szereti a kisfiam a gyümölcsöt,de néha rájön és eszik.ugyanez a helyzet a reggelivel.anyósom szerintem meg van győződve róla,hogy én direkt nem adok neki.mikor ott van,akkor meg állandóan azzal van elfoglalva,hogy nála mennyi gyümölcsöt megevett,meg reggelizett,sőt kenyeret is evett.
2011. szept. 11. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Elolvastam és hirtelen elgondolkodtam, hogy nem ugyanaz e az anyósunk :)

Nálunk a két oldali nagyszülö az ország két különdböző végén lakik.. Anyósék kb 100km-el közelebb. Anyumék nem igazán tudnak jönni,mert állatok vannak stb stb. ha megyünk hozzájuk általában minden második hazautazáskor "kifizetik" a benzint. Jelzem nem megyünk sürübben mint a másik oldalra. Persze ezt mi nem szoktuk senkinek mondani, mert mi köze hozzá bárkinek is. Soha nem hisztiznek, hogy mikor megyünk már stb stb.

Ellenben másik oldal.. anyósék.

Még el sem jövünk tőlük, már mikor jöttök, ugy várunk titeket, olyan keveset vagytok itt, gyertek sürübben, alig látjuk az unokánkat stb stb... Jönnek időközönként... nem amikor mi hivjuk őket, hanem amikor nekik jo bejelentik, hogy jönnek és ha nem tudjuk fogadni őket akkor besértődnek.. igy nekünk kell átszervezni a dolgokat, ha lett volna valami akkorra. Persze van kocsijuk, de vonattal jönnek... egy busszal lehet hozzánk eljönni az állomásrol és majdnem a ház előtt tesz le, de menni kell értük és vinni őket.. ( ez a korházbol valo hazajövetelünk napján sem volt másképp, én vártam a korházban a gyerekkel, mert menni kellett eléjük)

Ajándékot vesznek, de mindig zenél, holott külön kértem, hogy ne. Ruhát is kap, de olyanokat, hogy inkább nem adom rá csak otthonra. Kicserélni nem lehet, mert sértődik.

Bocsi kicsit hosszu lett, csak gondoltam leirom, hogy máshol is van ez igy és tenni sokmindent nem lehet ellene, mert akkor jön a sértődés és elkezdik a fiukat oltogatni, hogy mert a feleségednek semmi sem jo, nem is jol neveli a gyereket stb stb stb...

Szoval csendben csinálni tovább és ha lehet akkor néha a férjednek elmondani, hogy ne gyüljön a feszültség, mert akkor végképp megutálod az anyóst.

2011. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
egyébként nem utálom anyóst,csak ezek.ruhákat ő is vásárol.a fél éves gyerekre olyat,ami majd kb 5 év múlva lesz jó,mert olyan jó az anyaga.vagy a másfél évesre olyat,ami 3-6 hónaposra való.és nem szépek.vékony a kisfiam,vett neki olyan pulcsit,amibe 3x belefér."megnyugtat",hogy más anyósa is ilyen.
2011. szept. 11. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

értem, értem, hogy ki tudsz rajta bukni, de vigasztaljon a tudat, hogy én még így is nagyon irigyellek!

mi anyóssal élünk, mert szegény özvegy, és nem lakhat egyedül, mert öreg (53 éves). nálunk napi szinten megy a háború, igaz nem veszekszünk, csak a tettek beszélnek. pl amit én reggel főzök, ő délután nekiadja a kutyának és főz "rendes vacsorát a kisfiának". mi sosem vagyunk hármasban a férjemmel és a gyerekkel, mert itt a mama is, gondolj bele, felnőtt családanyaként szex után lábujjhegyen osonok ki a fürdőbe, mint valami kis csitri, mert képes az éjszaka közepén kijönni és megkérdezni, mit csinálok... persze tudom, örüljek, hogy van nekünk. igen, nagyon örülnék, ha csak egy házzal is odébb lenne!

2011. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!