Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez mennyire károsította őket?

Ez mennyire károsította őket?

Figyelt kérdés
Anyámék mesélték, hogy sok seprűnyél tört rajtuk, a hátukon, a szíj csattogott és ilyenek. Ez mennyire károsította őket?

2023. márc. 8. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Túl van ez lihegve.

Engem is elvertek időnként a szüleim. Attól még éreztem, hogy szerettek és szeretnek most is. Őket többet verték a szüleik, mint ők engem, és ők is érezték a szüleik szeretetét.

Ettől függetlenül én nem verem a gyerekeimet, és ők is érzik, hogy szeretem őket.

Nálunk még a tanárok is adtak pofont. És nem a tanárt hurcolták meg, hanem ha a szülő megtudta, és hogy miért kaptuk, ő adta a párját.

2023. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg nincs túllihegve. Semmilyen körülmény nem jogosít fel senkit arra, hogy megüssön egy gyereket (nem egy kis kézrecsapásról, vagy fenékbebillentésről beszélek-bár nekem ez se fér bele). El tudod képzelni azt a rettegést, fájdalmat, törést amit ez okozott bennük? Akinek a legnagyobb támaszodnak kellene lennie, az támad meg téged egy olyan dologért, amit sokszor nem is értesz. Nagyon rossz ez az indulatkezelési és fegyelmezési minta, generációról generációra adódhat át, nem tudatosan. Nálunk is volt a családban, a nagyszüleim elmesélték, hogy apukámat kiskorában sokszor elfenekelték, hát látszik is az eredménye a rossz kötődési mintázatnak, az egész életére ez kihatással van. Nyilván őket is így nevelték, nem ismertek jobb módszert. Szerencsére apukám megszakította ezt, és ránk nem emeltek kezet soha.
2023. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Apa még büszke is rá, hogy mennyiszer elverték és hogyan. Nárcisztikus, brutálisan önimádó, agresszív, borderline személyisége van. Nem mellesleg nőgyűlölő, de nagyon. Én is sokat szenvedtem miatta🙁 a mai napig kezeltetem magam.
2023. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ennyiből nem lehet megmondani. Valamennyire biztos, hogy károsította őket, de hogy mennyire és hogyan, azt a gyakori népe nem fogja három sor alapján megítélni.

Engem soha nem vertek. Anyám módszere inkább az volt, hogy ha valami nem tetszett neki, napokig nem szólt hozzám. Mivel elég gyakran azt se mondta el, mi a probléma, folyamatos bizonytalanságban és szorongásban éltem, hogy mikor fogom megint akaratomon kívül magamra haragítani. Sokszor kívántam, hogy bár mondaná el, mi a gond, keverne le két pofont, és ennyiben maradnánk.

Ezzel nem azt mondom, hogy pofozkodni olyan jó - életemben nem kaptam, nem tudom, milyen -, de lehet, hogy van, ami még annál is rosszabb.

2023. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó Veled értek egyet, egyetlen egy pofont kaptam 14 evesen,baromi szemtelen voltam, teljesen megérdmeltem,abszolút nem lett ebből gondom, de Anyum lelki terrorral büntetett, nem szólt hozzám, felemlegette ha valamit elrontottam évekkel később is, szorongó ember lettem pl vannak dolgok amiket alig bírtam levetkőzni, szóval szerintem sokkal burutálisabb a lelki terro mint időnként 1-2 pofon,nyilván nem a rendes verésre gondolok szerintem az egy szinten van a lelki terrorral..
2023. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyám állandóan vert. Mindenért. Mellé ordított. Mindig azt mondta, hogy mondjak el mindent, mert akkor tud segíteni, de ha elmondtam akkor üvöltött és ütött. Mellé jött a lelki terror is. Szörnyű volt, egyébként a mai napig tartok tőle és nem tudok neki nemet mondani, pedig rég felnőttem.


Én sose ütöttem a gyerekem, bár többször megkaptam, hogy "nem ártana néha", de olyan tehetetlen egy gyerek szerintem a felnőttel szemben. Kiszolgáltatott helyzetben van, és nem tehet semmit. A kiabálás úgyszintén nem megoldás, bár volt már, hogy nálam is elszakadt a cérna és rákiabáltam, amit ugyan megbántam de emberek vagyunk, nem hiszem, hogy van szülő aki sose kiabált rá a gyerekére, bár itt gyakorin szuper anyák vannak.


Szóval a kérdésre válaszolva, biztosan károsít. Nem tudok kiállni magamért, az igazamért, félek konfliktusba keveredni inkább hallgatok és tűrök. Ez nem jó, mert magamban meg őrlődöm. :/

2023. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Igazatok van, a lelki terror rosszabb. Szerencsére engem nem terrorizáltak, csak pár fenyegetésre emlékszem, ami nem volt igazságos, de nem vészes. Viszont iskolából emlékszem lelki terrorra, rosszabb volt, mintha összeverekedtünk volna. Teljesen komolyan.
2023. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik baratnomet es masik 3 lanytestveret rendszeresn verte az apjuk ( es nem regen volt, mert most harmincasok. ), eleg durvan.

Most mind a 4 lany felnottkent elvalt, ketto egyedulallo anya, ketto alkoholista, elhizottak.

Hat ennyit ertek el a sok veressel.

Szornyu.

2023. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Édesapám mesélte, hogy lánccal is verték, kikötötték és ilyenek. Sajnos látszik is rajta, fél az emberektől nagyon.
2023. márc. 8. 18:27
 10/19 anonim ***** válasza:
Jó, ez már durva.
2023. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!