Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez mennyire károsította őket?

Ez mennyire károsította őket?

Figyelt kérdés
Anyámék mesélték, hogy sok seprűnyél tört rajtuk, a hátukon, a szíj csattogott és ilyenek. Ez mennyire károsította őket?

2023. márc. 8. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Minket is vertek gyerekként és a lelki bántalmazás tényleg sokkal rosszabb tud lenni. De azért a fizikai bántalmazás is nagyon káros. Én miután eljöttem otthonról, évekig nem találtam a helyem a világban. Féltem mindentől és mindenkitől, hányásig stresszeltem magam, nem tudtam nemet mondani, egyszer meg is erőszakoltak és eszembe sem jutott, hogy megpróbáljam megvédeni magam, csak könyörögtem, hogy ne csinálja. Folyton meg is találtak azok az emberek, akik le akartak uralni és kihasználni. Aztán találkoztam a férjemmel, aki a legjobb ember, akivel valaha találkoztam. Azóta minden más. Megváltoztam, határozott és boldog lettem. Már van 2 pici gyerekünk is. :)
2023. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A “legszebb” hogy ez nemcsak bennük hagyott nyomot, hanem még te is érzed ennek a hatását. Tudat alatt olyan üzenetek épülnek be emiatt a személyiségedbe, és adsz megmagyarázhatatlan zsigeri reakciót, amiről nem is tudsz és ami ha nem lenne, másképp reagálnál. Transzgenerációs traumák ezek.
2023. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 kajitani ***** válasza:
82%

Éppen tegnap este beszéltünk erről a férjemmel. A kisfiunk éktelen hisztit vágott, egyszerűen semmi nem volt jó neki, én pedig gyakorlatilag menekültem előle, hogy nehogy engedjek annak a belém nevelt képnek,ami ellen évek óta harcolok -hogy olyan legyek, mint a szüleim. Szabályosan viszketett a tenyerem,hogy üssem és össze kellett szorítani a számat,hogy ne kezdjek el undorító dolgokat kiabálni neki,ahogy velem tették. Sajnos, ez generációkon átívelő trauma,ami ellen IGENIS küzdeni kell, én magam is évek óta járok terápiára és látod? Még mindig küzdök ellene.

Sem a verést,sem a lelki terrort, sem a szidalmazást,sem az üvöltést nem tartom helyes nevelési normának. Természetesen rászólok a kisfiamra,az ő szintjén magyarázom neki,hogy mit miért nem szabad csinálni, de amikor ilyen dackorszakos hiszti van,akkor a józan ész nem használ. Így keményen küzdök a bennem élő minta ellen.

2023. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Olyan nincs, hogy valaki veri a gyerekét és közben ne lelki terrorizálná is...
2023. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A mostohaapám volt, hogy véresre vert, anyám pedig hagyta. Egy gyenge nő volt egész életében, tele gátlásokkal és félelemmel. És tudod miért? Mert Őt is verte az apja, meg is erőszakolta. Engem is meg akart a mostoha apám, csak idejében leállt, és ezt is tudta az anyám, de nem hagyta el, illetve nem küldte el (anyámé a ház, amiben éltünk, egyedül vette Magának, miután elvált az édesapámtól). Tudod mikor hagyta el? Miután én már családot alapítottam és Őt kezdte terrorizálni. Ezt a mai napig nem bocsátottam meg Neki... Mindig megmagyarázza persze, hogy miért nem tette meg, de ezt nem tudom elfogadni.

3 Fiam van, volt idő, mikor a két nagyobb kapott egy-egy legyintést, de minden alkalommal elsírtam magam utána, hiszen nem akartam olyan lenni, amiben felnőttem. Amikor a Nagyfiam 5 éves lett és az apjuk egyre többször megütötte, elhagytam, mert nem engedtem bántani.

A legkisebb Fiam apja már más, Ő is kapott gyerekkorában sokszor, és a legtöbb esetben ok nélkül, így Ő sem bántja a gyerekeit soha.


Szóval a lényeg az, hogy igenis mély törést, sebeket tud okozni a gyerekkori bántalmazás...és nem mindenki tudja jól kezelni a későbbiekben!

2023. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, milyen sorsok vannak, kész triller... Nagyon sajnálom...
2023. márc. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Engem nem az a pár verés tört meg, hanem a ruhastól hidegzuhanyoztatás, ami addig tartott amíg nem tűrtem csendben, amíg sírtam, illetve a folyamatos fenyegetőzés azzal, hogy beadnak árvaházba. Sokszor már kivittek a kocsiba és kötöttek be, hogy elvisznek. Ezekkel a mai napig álmodok is. Nem vagyok képes felemelni a hangom, kiállni magamért semmilyen esetben. Nem tudok nemet mondani senkinek, pl a hajléktalannak aki kéreget. Nem tudtam kötődni a szüleimhez azért, mert azt hittem egész gyerekkoromban, hogy tényleg elhajítanak, mint egy állatot.
2023. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szivfacsaro ezeket olvasni sokan miken mentek keresztul.


Szerencsere minket nem vertek, apukam egyszer adott egy pofont eleteben, mikor szo nelkul elmentem a fagyizoba, o meg szegeny keresett, azt hitte elvesztem vagy elraboltak. Olyan 10 eves lehettem. Soha elotte vagy utana nem bantott meg szavakkal sem.


En sem bantom a gyerekem, jo, kiabalni kiabalok, mert ember vagyok, de soha ra nem utnek. 8 eves.

2023. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Én anyut tégláztam aput meg vasrúddal ütöttem mert valamit csinálni kellett.

Hallottam olyanokat hogy 18 éves koruk után elköltöztek, ebben látták a megoldást, és még mindig nyomorodottak.

2023. márc. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!