Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van abból fakadóan negativ...

Van abból fakadóan negativ tapasztalatod, hogy egyke a gyereked, vagy rokon/ismerős gyerek?

Figyelt kérdés
Esetleg ha neked nincs testvéred, ezt te előnyként vagy hátrányként élted meg?
2023. márc. 9. 18:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Van testverem, de 10 eve egy szot sem beszeltunk, nem is lattam.


Az enyem egyke, nekunk igy jo.

2023. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyke vagyok. Felnőttként már megszoktam, de gyerekként gyűlöltem. Introvertált is vagyok, szóval a beilleszkedés nehéz volt gyerekkorban.

Mindennél jobban vágytam testvérre, és megfogadtam, hogy csak több gyerekem lehet.

2023. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Lányom egyke és szerintem jobb ha van testvér. Unatkozik, mindig nekem kell vele játszani. Viszont majd jobban tudjuk segíteni pénzzel, mintha lenne testvére.
2023. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm egyke.

Nagyon aranyos, szófogadó kiscsaj volt. Példás felnőtt lett belőle.

Szóval egyáltalán nem igazak rá az egyke gyerek sztereotípiák (elkényeztetett, irigy stb)

Most már édesanya. Legalább 2 gyereket szeretne mert utált egyke lenni 😅

2023. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok/voltam. Se nem szerettem, se nem utáltam, annyira természetes volt, hogy fel se merült bennem, hogy máshogy is lehetne. Hiába volt a többieknek testvére, valahogy elfogadtam, hogy náluk úgy vagy, nálunk meg így.
2023. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azert erdekelne a dolog, mert eleg rossz szuleselmenyem volt, es jelenleg ugy erzem, nem szeretnek kistestvert...

Kozben meg a csalad es rokonsag nagyon nyomul, hogy testver marpedig KELL ezert meg azert, es generaljak a buntudatot. Szepen kertem mar parszor, hogy ne lovagoljunk a teman, de eleg gyakran oda lyukadunk ki, hogy "de majd lesz, majd meglatom" es tarsai. Vagy gyakran beszelnek a babamhoz olyan szofordulatokkal, hogy "jaj majd a kistesonak is jo lesz ez a jatek" stb. Tudom vegso soron maganugy es en meg a ferjem dontok, de nagy az ellenszel...

2023. márc. 9. 19:04
 7/20 anonim ***** válasza:
19%
Volt egy figura úgy hívták tacskópista ő is egyke. Kiváncsi vagy miért hívták tacskónak?
2023. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a testvér kell-t sose értettem.

Én második gyereket szerettem volna, nem csak testvért a lányomnak.

Csak azért biztos nem szültem volna mégegy gyereket h Neki legyen testvére.

De mit mondanak, miért KELL?

2023. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

De most te akarsz, vagy nem?


Nekem is durva szülésen volt, hosszú vajúdás, szakadtam kîvül-belül, magamról sem tudtam már a fájdalomtól a végén, de sose jutott eszembe, hogy ezért ne legyen második gyerekem.


Akkor aznap fájt, nyilván megint fájni fog, ha szülök, de az egy nap az életemből.


Ha nem akarsz gyereket, nem vágysz rá, nyilván nem kötelező, de szerintem az, hogy rossz volt a szülés, önmagában nem indok. Az kb. mindenkinek rossz, sokaknak elég durva, sőt életük legdurvább élménye.

2023. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8#

- nem lesz kivel jatszani, maganyos lesz

- nem tanul meg osztozkodni

- introvertalt lesz stb. az altalanos egyke sztereotipiak hangzanak el

2023. márc. 9. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!