Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én érzem túlzásnak...

Csak én érzem túlzásnak ezeket a nagyon beállított babafotókat?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amin a gyerek nevetve néz a kamerába meg fekszik. Az tök természetes. De egyre több olyan posztot, videót látok, amin a baba ilyen természetellenes pózokba van beállítva a szülő igénye szerint, és ugye nem emléknek készül, hanem hogy kiposztolja social médiára. Gondolok itt ilyen bebugyolalt, hintaban alvo, meg holdon csungo babakra.

Láttam hogy készül egy ilyen kép, nyilván fizikai bántódása nem esik a gyereknek, de a fotós és a szülő is kénye kedve szerint tessze-tossza, közben sír, de akkor is el kell készülnie annak a képnek.. minden áron.


Ez csak nekem túlzás?

Nem azt mondom, hogy rossz a babafoto, mert én is hívtam fotóst anno, lőttem képeket, de én nem erőltettem a babára, amit nem akar. Kovezzetek meg, lehet én bagatellizálom túl. De még a háziállatokat se allitgatom így, hogy jól nézzen ki a képen. Nekem olyan érzés, mintha valami tárgy lenne olyankor.



2023. márc. 15. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
73%

szia

Nem túlzás...

2023. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Metionin ***** válasza:
54%
Szerintem is gáz de igazából a szülőkön kívül senkit sem izgat, ha meg nekik az tetszik, egészségükre. Én anno ezeket a beállított ovis fotózásokat is rühelltem, ahol beöltöztettek minket hercegnőnek meg metróznak meg ilyen hülyeségeknek. De még mindig jobb, mint a pucér gyerekfotók régen, nem is értem, mi értelme volt, főleg hogy mutogatták is a rokonoknak meg kirakták.
2023. márc. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez a divat, ezt látja a többi kirakatanyukánál, így ő is csinálja, kellenek a lájkok, ha már megcsinálta az a gyereket
2023. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%

Amikor a kisfiam megszületett 3 naposan csináltak róla bebugyolált képeket látszik rajta hogy beállított, egyáltalán nem sírt, végig aludta az egészet. Nem érzem gáznak, nem vagyok kirakatanyuka. Nekem és a férjemnek nincsenek babakori képeink, csak egy egy de azt is szívesen visszanézzük. Mi a baba fejlődését szeretnénk megörökíteni mert egyszer szép emlék lesz visszanézni. Az meg hogy utána kitettem a facebookra, mert beállítottam borítóképnek az szerintem egyéni döntés.

Számomra az a gáz amikor valaki tapasztalat nélkül hülyeségeket dumál,bele akar szólni abba hogy mi a normális mi az elfogadható ahelyett hogy magával foglalkozna. 🤷‍♀️

2023. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

#14: Akinek nem inge... Jól felöltöztél :)

Viccet félretéve, milyen tapasztalatra gondolsz? Van valami okj social media szakértő képzés, amit elvégezve lehet véleménye valakinek a kirakott képek minőségéről, mennyiségéről? Vagy milyen tapasztalat kell hozzá, hogy ebben a témában véleményt mondhasson a kérdező?

2023. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha valakinek volt ilyen fotózása akkor tudja hogy a babának ez nem rossz és nem kellemetlen, nem sír. Mondjuk erről nem kéne ilyen hülyeségeket nyilatkoznia. Nem vettem egyáltalán magamra csak a véleményem mondtam el.
2023. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

#16: A kérdező elmondása szerint tudja, hogyan megy ez. De akkor szimplán az érvelési hibádat értettem féle:


[link]

2023. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen nyílván van benne tapasztalata úgy hogy konkrétan arról szól a kérdés hogy ő ezt túlzásnak érzi. De igen nyílván volt ilyenen csináltatott ilyen képeket.

Nem fogok veled vitatkozni de szerintem ÉN IS LEÍRHATOM a véleményem annélkül hogy leugassanak. Szóval más vélemény szétszedése helyett inkább fogadd el hogy nem csak egy jó válasz van.

2023. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%
#18: Te állítottad, hogy nem úgy van, ahogy a kérdező mondja, és te tudod mi a dörgés, ami nem egyezik azzal, amit a kérdező állít és te utalgattál korábbi válaszokra, nem én :) Szóval legalább ne te kérd ki magadnak, ha már beleszaladtál ;)
2023. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam én is megörökítette ma baba fejlődését és most egyáltalán nem arról van szó amit te mondasz. Én azokon akadtam ki, akik lefogják a gyerek kezét lábát, alig gatyák össze-vissza full nyakatekert pózokba csak azért hogy jól nézzen ki.
2023. márc. 16. 14:49
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!