Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engednétek...

Hány éves kortól engednétek egyedül menni a gyereketeket iskolába, haverokhoz?

Figyelt kérdés

Egy babysitter kereső oldalon láttam extrém hirdetéseket. Szülők 12 éves gyerekhez keresnek valakit, hogy heti kétszer hazavigyék őt az iskolából. Egy 16 éves fiúhoz keresnek hétvégére valakit, aki vigyáz rá, amíg a szülők nincsenek otthon. Nem írták, hogy a gyerek beteg lenne.


Én 8 éves koromtól egyedül jártam suliba gyalog, és osztálytársakhoz mentem bicajjal. 10 éves kortól már busszal. 12 éves koromban már vonattal mentem a vidéki nagyszülőkhöz, úgy, hogy át kellett szállnom. 16 évesen már volt, hogy nem is otthon aludtam. Nagyon kis korom óta volt telóm, csak nem okosteló, hanem ez a régi hagyományos. Azon kellett hívnom őket, ha bármi gáz van.


Nyugtassatok meg, hogy ezek a fenti hirdetésekben szereplő dolgok nem általánosak.

Ti mikor engednétek a gyerekeiteket egyedül lenni, vagy elmenni valahova, akár közlekedéssel?



2023. márc. 16. 02:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem értelek: legalább 8 éves korodtól önállóságra neveltek, hogy Te magadtól tapasztald meg a dolgokat, most meg felnőttként arra van szükséged, hogy vadidegenek nyugtassanak meg azzal kapcsolatban, vadidegenek hogyan élik az életüket?
2023. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
Hány éves vagy, kérdező? Mert egész más volt a 90-es években gyereknek lenni, mint most. Akkoriban én is már 10 évesen egyedül jártam a vidéki nagyszülőkhöz. Most inkább elviszem a gyereket kocsival, eszembe se jut egyedül elengedni.
2023. márc. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektől függ, én pl 13 éves koromtól rendszeresen egyedül voltam, néha eégszen késő estig is, mert apa egymaga nem osztódhatott, de tudtam, mit szabad, mit nem, ha tűz üt ki, magamat mentsem, etc.


A mostohaöcsémet meg 17 évesen sem lehetett egyedül hagyni éjszakára, mert piált, random összecsődített 5-6 embert a házba (a szülők megkérdezése nélkül, ofc), szóval annyira ezen múlik.


Suliból hazaengedés pedig kizárólag a környéktől függ. Én 7 éves koromtól jártam egyedül, a suli 5 percre volt, de unokahúgom meg Bp-re jár, és amikor szakkör miatt későn végezne, akkor érte mennek, mert ne mászkáljon 14 évesen szar környéken.

2023. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak gyalogolni kell haza, értelmi szinttől függően 8-9 évesen már mehetne.

Nekem így volt, 10 perc séta volt az iskola. Ez harmadik osztály volt. Ugyanebben az évben már átmentem barátokhoz gyalog, 5-15 perc távolságra.

2023. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%

Sosem értem ezt, hogy most teljesen más mint régen, most el kell vinni…

SOKKAL nagyobb bűnözés volt régen, főleg a 90-es években. Sokkal veszélyesebb volt.

2023. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 5. Osztályos voltam, amikor el kezdtem busszal járni suliba és edzésre, viszont otthon egyedül hagyni szünetekben, már 8 éves koromtól kezdve egyedül hagytak.

Előtte ott volt a Mamám, de 2007-ben halt meg. Így egyedül voltam knnantól kezdve otthon mindig.

Szerintem nem kéne, főleg egy 16 éveshez senki, hogy otthon legyen.

2023. márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A 90es években elsőtől tök egyedül jártam suliba a szomszéd utcába. Harmadiktól a suli elköltözött a vasút másik oldalára, de az is az utca végén volt, nem volt távolság, volt aluljáró, a zebránál mindig voltak rendőrök, biztonságosan lehetett menni.

Kb 12 éves koromtól egyedül mehettem a keletiből békés megyébe a nagyszülőkhöz vonattal a 9 éves tesómmal. Mobilom még nem volt, anyuék a keletiben feltettek a vonatra, Mami meg várt minket a célnál.

14-15 évesen simán maradtunk egyedül éjszakára, ha olyan volt, de akkor már teljesen önellátó voltam, főztem a családra, stb.

Más meg 17 évesen egy vajaskenyeret nem tud megkenni.

Van ismerős epilepsziás gyerekkel, őt 19 évesen sem szereti egyedül hagyni, mert a gyógyszerei ellenére is lehet rohama.


A nevelt lányomat hetediktől mertük egyedül engedni, addig figyelmetlen volt, a zebrán hajlamos volt nem körbenézni, csak lelépett.

Most a kicsi még csak bölcsis, de el tudom képzelni, hogy alsóban már egyedül menjen, mert a suli 100 méterre sincs. Az erkélyről látom a bejáratot.

2023. márc. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
10 éves korától egyedül jár suliba is, zeneiskolaba is,edzésre is, vidéki váris nem Budapest. Engem anno elsőben is enfedtek sőt nem vokt más választás de ez 25 éve volt, más világ megy egy lány általában ganarabb erik, 5 évesen már a kidboltba is elmentem anno egyedül.
2023. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
42%
15: nem a bűnözés a lényeg, hanem a forgalom.
2023. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Miért is vagyok lepontozva de komolyan...ez nem tetszik nem tetszik gomb hanem hasznos nem hasznos...
2023. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!